gadering voor de jaarstukken vast te stellen en het bestuur decharge te verle nen. De Financiële Commissie Met algemene stemmen wordt het be stuur decharge verleend voor het ge voerde financiële beleid over seizoen 1990/1991. 9. Rondvraag De heer Coronel informeert de vergade ring uitgebreid over de stand van zaken t.a.v. het nieuwe stadion. De bouwkos ten bedragen 202 miljoen gulden welke inmiddels voor 180 miljoen gefinancierd zijn, t.w.: Gemeente Ajax Founders Aandelen Lening ABN.AMRO 60 miljoen 20 miljoen 25 miljoen 20 miljoen 55 miljoen 180 miljoen De gemeente stelt dat de overheid dient mee te doen voor 20 miljoen. Binnenkort zal dit weer in de Minister raad worden besproken, zegt men ja dan wordt gestart met de verdere werk zaamheden en zegt men nee dan is er een probleem. Alternatieven zijn: 1 e op dezelfde plek een goedkoper stadion 2e nieuwbouw op de plek van het huidige stadion 3e nieuwbouw op de plek van het Olympisch Stadion, hetgeen politiek zeer moeilijk ligt. De heer Coronel stelt dat het een fabel is dat het Olympisch Stadion voor 65 mil joen verbouwd kan worden conform de huidige wensen; een goede verbouwing kost over de 100 miljoen; Ajax kan ech ter niet zonder het Olympisch stadion; Het Ajax bestuur heeft gesteld dat indien het Olympisch Stadion nog 4 jaar open kan blijven, Ajax desnoods in het Olym pisch Stadion zijn wedstrijden zal gaan spelen om zodoende de mogelijkheid voor bouwen op de plek van het huidige stadion te bieden. De heer van Minden vindt het onjuist dat hij en andere Ajacieden niet eerder dan 2 uur voor de wedstrijd het stadioncom plex op mogen. De voorzitter wijst hem erop dat vanwege veiligheidsmaatrege len dit niet eerder kan. Straks in het nieuwe stadion is veel meer mogelijk en vraagt hem zolang geduld te hebben. De heer Smit stelt dat men altijd nog op Voorland terecht kan. De heer Lissauer is van mening dat het verloop van de competitie zoals dat nu gaat een bela chelijke situatie oplevert. De voorzitter is dit met hem eens en zegt dat de schuld in feite ligt bij de clubs waar we uit moeten spelen. In het verle den hebben de clubs veel te weinig maatregelen genomen, ook de N.S. hpeft zijn problemen; in de najaarsver gadering van de KNVB zal hij dit zeker naar voren brengen. Op de vraag van de heer J. de Boer of de "thuiswedstrijd" in Düsseldorf van 18 september jl. tonnen heeft gekost ant woordt de heer van Os dat de kosten op het niveau liggen van een Europacup wedstrijd in het Olympisch Stadion. De heer van Minden vraagt waarom er in de grensstreek geen reclame voor die wedstrijd is gemaakt. De heer van Os stelt dat dit vanwege het veiligheidsaspect bewust niet is gedaan. De heer van der Horst merkt op dat de C.S.U. mensen op het gereserveerde gedeelte BB niet altijd even oplettend zijn; hier zal aandacht aan geschonken worden. Tevens vraagt hij of er een donateurstop is; dit is inderdaad het geval en dit zal t.z.t. worden bekeken nadat de plannen rondom het nieuwe stadion wat meer vorm hebben gekregen. Op de vraag of er voor oudere mensen een aparte ingang kan komen moet ge antwoord worden dat dit niet mogelijk is; in een enkele uitzonderingsgeval is dit wel op te lossen. 10. Sluiting De voorzitter deelt tot slot mede dat af gelopen maandag de club van oud voetballers "Lucky Ajax" is opgericht be staande uit de oud-Ajax 1 e elftalspelers die een bepaald aantal wedstrijden voor Ajax hebben gespeeld; de leden zullen een soort PR-functie voor Ajax kunnen gaan vervullen. De voorzitter sluit hierna de de vergade ring en wenst een ieder wel thuis. Aldus goedgekeurd in de vergadering van Amsterdam, 3 oktober 1991 M. van Praag, voorzitter G.M. Holsheimer Hoofd Secretariaat

Magazine (1987-2007) | 1991 | | pagina 29