Dit seizoen kan men spreken van de de finitieve doorbraak van het talent Wim Jonk. De Volendammer manifesteert zich als een grote persoonlijkheid met een overvloed aan voetbaltechnisch kunnen. Met andere woorden, een echte Ajax- voetballer. Foto: Louis van de Vuurst minuten lang te genieten van een werve lende voetbalshow, met daarin alles wat een wedstrijd kan bieden. Volledig op de aanval met een soort open huis in beide defensies, vele kansen, een prima score verloop, geen blessures, geen gele kaar ten, geen verzorgers in het veld: kortom een perfecte wedstrijd, voor miljoenen mensen te aanschouwen via de buis en enorme propaganda voor de voetbal sport. Zo'n ontmoeting behoort eigenlijk geen verliezer te kennen, maar helaas, het werd toch Ajax. Onze ploeg had op zijn minst een puntje verdiendzeker als je na een 2-0 achterstand terugkomt tot 2-2 (Bergkamp en Jonk, laatstgenoemde werd zelfs door de Volkskrant "een plaat je van een voetballer" genoemd). Door een slordigheidje van onze keeper kwa men we toch weer op achterstand en wij hadden pech met een kopbal van John van Loen op de paal. Leuk was overigens te lezen dat zelfs de spelers onderling zich na tien minuten afvroegen: "Wat ge beurt hier allemaal?". Ajax stond met lege handen, maar kreeg veel waardering voor het vertoonde spel, evenals P.S.V.. Het bewijs werd eens en te meer geleverddat er voor een echte leuke wedstrijd, altijd twee ploegen nodig zijn, die er iets van willen maken. Compli menten dus aan alle acteurs. Het zal wel even duren, voor men weerzoiets kan aanschouwen. Veel rust werd de clubs niet gegund, want de Europa Cup stond al weer voor de deur. P.S.V. had het op te nemen te gen Anderlecht en Ajax ging naar Erfurt om Rot Weiss te bestrijden. De Duitsers bleken een stugge, lastige ploeg, weinig succesvol in de tweede Bundesliga, maargoed genoeg om F.C. Groningen uit te schakelen dus weet je maar nooit. In een matige vertoning kwam Ajax zelfs op achterstand, maar Jonk, kort na rust en Bergkamp bepaalden de eindstand op 1 - 2. Normaal mag de tweede ontmoeting geen probleem meer zijnvoor het beha len van de derde ronde. P.S.V. en Ander lecht hielden elkaar in evenwicht (0-0), Utrecht leerde Real Madrid kennen (1 -3) en Feyenoord legde bij Sion in Zwitser land de basis voor de kwartfinales (0-0) Dan weer de competitie. De altijd lastige uitwedstrijd tegen F.C. Utrecht stond op het programma. De tijd dat door Ajax in de Galgenwaard werd gewonnen, ligt al weer ver achter ons. Gelijke spelen en nederlagen zijn min of meer traditie ge worden. Ditmaal begon het allemaal vrij voorspoedig, een snelle goal van Berg kamp, een goed spelend Ajax, dat de Utrechtenaren geen kans gaf. Maar de pech zit altijd in een klein hoekje en bij de eerste de beste serieuze aanval van Utrecht en de daaruit volgende hoek schop werd het 1 -1 en knapte er iets in de Ajax-ploeg. Opmerkelijk was de gele kaart die een verdediger van Utrecht kreeg voor het opzettelijk met de hand spelen van de bal, waardoor Aaron Win ter het scoren werd belet. En zo kreeg Jan Wouters gelijk met zijn opmerking aan het begin van het seizoen, toen hij in 23 één van onze eerste thuiswedstrijden de rode kaart kreeg, dat zo'n regel in het be gin consequent wordt toegepast, maar naarmate de competitie vordert zal af zwakken. Jan (evenals b.v. John de Wolf) enige wedstrijden aan de kant. Anderen gaan thans vrijuit. Hoezo met twee maten meten? Dat Ajax uiteindelijk de volle winst weer in de Domstad moest laten was voor menige Ajax-aanhanger een bittere pil. Het zat in de uitwedstrijden tot nu toe niet mee. Schitterend spel tegen P.S.V., maarwelO punten, pech tegen Utrecht en herinneren we ons de draw te gen Vitesse en de vijf verliespunten zijn een feit. Tegen Willem II in de Meer kregen we ge legenheid voor herstelWeliswaar weer op een woensdagavond en dat kan finan cieel nooit in het voordeel zijn van de thuisspelende ploeg. Langzamerhand gaan we weer naar het moment, dat er al tijd wel ergens een wedstrijd op een doordeweekse avond moet worden af gewerkt. Het lijkt er zo langzamerhand op dat het de competitieleiding niet meer uitmaakt, wanneer een wedstrijd wordt ingehaald, als hij maar wordt afgewerkt. Een heel trieste en jammerlijke zaak. Onze ploeg startte met de nodige gretig heid getergd als het was door de twee eerdere nederlagen. Een snelle goal van Dan Petersen, een tweede treffer van in valler Edgar Davids en na rust een straf-

Magazine (1987-2007) | 1991 | | pagina 23