KRONIEK n de eerste plaats moeten wij ons ver ontschuldigen voor het feit, dat Ajax Ma gazine nummer 2 U met nogal wat ver traging hééft bereikt. Dat ligt enerzijds aan de veranderde opzet, waardoor sommige procedures wijzigden, ander zijds kwam dit door het onverwachte vertrek van Leo Beenhakker, wat resul teerde in inhoudelijke herziening van de reeds voor druk gereed zijnde kopy. On ze excuses hiervoor en U kunt er op re kenen, dat bij de komende nummers de regelmaat zal terugkeren en de organi satie beter zal verlopen. En nu we het toch over die onverwachte gebeurtenis op die 28ste september hebben, was het toch opvallend, hoe on begrijpelijk de commentaren in de media waren, naar aanleiding van de opmerkin gen van onze voorzitter tijdens de pers conferentie na afloop van de wedstrijd te gen Fortuna (overigens door Ajax met 3-1 gewonnen, met goals van John van Loen, Aaron Winteren Dennis Berg kamp), waarbij hij niet zozeer het feit he kelde, dat iemand kiest voor veel geld maar wel de manier waarop het spel ge speeld werd. Vele commentatoren be schouwden de gang van zaken, zoals door de vertrekkende coach gespeeld is, als normaal in de wereld van het voetbal. Volgens de "kenners" was het Ajaxbe- stuur nog te kort in functie om dit soort gebeurtenissen het hoofd te bieden. Na- iefte weinig ervaring en dat soort opmer kingen werden geplaatst. Kennelijk heeft men dan niet begrepen, dat dit bestuur van Ajax dit soort handelingen van een mandie tot aan zijn vertrek in vertrouwen is genomen, alle vrijheden kende, alle wensen zoveel mogelijk kreeg ingewilligd en geheel kon functioneren, zoals hij dat wilde, onmogelijk kan begrijpen en zich zeer geschonden voelt in zijn vertrouwen en zomaar in de steek wordt gelaten. Dat verdient dit bestuur niet. En dan mag de voetbalwereld in de ogen van velen vaak op een jungle lijken en zijn er ook mensen die als zodanig handelen, het bestuur van Ajax heeft daar een andere mening over en verwacht nog enig fatsoen en op rechtheid, zaken waarvoor het nu bijna drie jaar geleden zo voor is geprezen door dezelfde mensen, die dat nu kenne lijk niet meer begrijpen De kracht van Ajax bleek weer eens in de verwerking en opvang van de onver wachte mutatie, door onmiddellijk Louis van Gaal aan te stellen als hoofd van de technische staf en vervolgens Gerard van der Lem te benoemen tot assistent van Louis van GaalZo zijn de rijen weer ge sloten en kan alle aandacht zich weer richten op het voetbal. Natuurlijk wensen wij Louis en zijn staf alle succes toe en hopen op veel goede resultaten, al zal het nooit altijd alleen maar hosanna zijn. Het debuut van onze hoofdtrainer vond in Zweden plaats, waar onze ploeg voor de tweede westrijd in het Europa Cup 3 tour- nooi moest aantreden tegen Orebro. Na de 3-0 winst "thuis in Düsseldorf, was er natuurlijk wel wat spanning weggevallen, maar de 0-1 zege door een goal van Aa ron Winter was toch meegenomenOp merkelijk was verder dat én Jonk én Wouters in het team stonden opgesteld en het Europa Cup debuut van Edgar Da vids. P.S.V.Feyenoord en F.C. Utrecht haalden ook de tweede ronde. Alleen F.C. Groningen liet het lelijk afweten. Het verloor van Rot Weiss Erfurt, de club die voor Ajax uit de koker kwam, bij de loting op 4 oktober. Vervolgens verschenen er weer wat be richten omtrent de ontwikkelingen rond de bouw van het nieuwe stadion en de eventuele sloop van het huidige Olym pisch stadion. De financiën voor het nieu we stadion lijken bijna rond te zijn, maar belangrijker op korte termijnlijkt het voorkomen van de sloop van het oude stadion. Vooralsnog is daarover nog niets definitief beslist en het is te hopen dat de gemeenten, deelraden of wie dan ook, bijtijds inzien, dat de grootste am bassadeurvan Amsterdam en geheel Nederland ongelooflijk in de problemen komt bij een beslissing tot sloop. Hopelijk zal het sportieve verstand zegevieren. Over het verloop van deze competitie zul len we het maar niet hebben. In geen land in Europa is het zo krankzinnig als bij ons. F.C. Twente - Ajax, vastgesteld op 7 ok tober ging dus "uit het programma" Dus kwam Ajax pas weer in het veld te gen Sparta. De zoveelste wedstrijd thuis. Een vlakke eerste helft en een veel aan trekkelijker tweede periode met goals van Petterson (2x), Winteren Roy. Een lekkere 4-0 winst, goed voor het vertrou wen van het elftal en de start van Van Gaal. Het voorkomt een berg narigheid vanuit de media als op zo'n moment de prestatie er niet is. Voor de tweede keer in dit seizoen speel de Ajax in het Rheinstadion van Düssel dorf. Tegenstander in dit schitterende sportpaleis was Rot Weiss Erfurt dat in de eerste wedstrijd van de tweede UEFA Cup-ronde met 2-1 werd verslagen. Foto: Louis van de Vuurst Vervolgens stond er weer een vrij week einde op het programma vanwege de in terland tegen PortugalEn daar stond na tuurlijk wel wat op het spel. In een wedstrijd, waarin het puur om het resultaat ging en er weinig schoonheid aan het spel viel te beleven, werd heel nuttig met 1 -0 gewonnen door een treffer van notabene Richard Witschge. Neder land vestigde zich daardoor nog steviger op de eerste plaats in de poule (alleen de winnaar gaat naar Zweden), maar heeft nu nog te maken met Griekenland. Ook Jong Oranje of wel het Olympisch elftal haalde een dag eerder een belang rijk punt tegen de Portugezendoor in Utrecht 1 -1 gelijkte spelen, waardoor de kansen op deelname in Barcelona wer den vergroot. Dan begon Ajax op 20 oktober aan zijn tweede uitwedstrijd van deze competi tie tegen P.S.V.een per defenitie altijd beladen duel, waarin de beste spelers van Nederland in één wedstrijd te zien zijn en waar redelijk veel prestige op het spel staat. Eventuele verliespunten zouden ditmaal niet zo rampzalig zijn, omdat de competitie daarvoor nog te lang is. Nu hebben wedstrijden als P.S.V. - Ajax vaak iets weg van een schaakspel, waar bij het wachten is op de fout van de te genstander. Dit keer werd het echter to taal anders en zaten vriend en vijand 90

Magazine (1987-2007) | 1991 | | pagina 21