AJACIEDEN HET FEYENOORD-SHIRT DE LAATSTE AJAX - EEYENOORD Een heel vreemd gezicht was het om Jo- han Cruijff, Ajacied in hart en nieren, te zien spelen in het Feyenoord-shirt. Het duurde (gelukkig, voor de Amsterdam mers) maar één seizoen, 1983-1984. Transfers zijn in de moderne voetbalwe reld aan de orde van de dag. Geen mens die er nog van op kijkt dat een voetballer verkast naar een andere club. Of...het moet de overgang van Ajax naar Feye- noord (of andersom) zijn. Ajax en Feye- noord hebben zo'n sterke traditie dat de stap van Amsterdam-oost naar Rotter dam-zuid nog steeds enig stof doet op waaien. Zeker wanneer het echte Am sterdammers en echte Rotterdammers betreft. De aparte invalshoek waaronder de indirecte overgang van Robbie Wit- schge werd bekeken is een bewijs dat het voetbal niet alleen maar koel en be rekenend wordt benaderd. En dat is mooi zo, want een beetje romantiek hoort bij het voetbal. Beperken we ons tot het betaalde voet bal dan zijn er toch heel wat Ajacieden die zich hebben laten verleiden om zich in het rood-wit van de concurrent te ste ken. Het schokkendste voorbeeld was natuurlijk Johan Cruijff, die in 1983 zo van De Meer naar De Kuip stapte en zijn gram over een zijns inziens slechte be handeling van Ajax omzette in de veel- bezongen Feyenoord-daaen. De mix van rancune en klasse leverde Feye- noord de landstitel op. Tot op de dag van vandaag de laatste... Bekijk het rijtje Ajacieden dat als Feye- noorder aktief was: Eddie Pieters Graafland Henk Groot Theo van Duivenbode René Notten Johan Cruijff Tjeu-la Ling Simon Tahamata Johnny Rep Keje Molenaar Martin van Geel Arnold Scholten Robbie Witschge De laatste Ajax - Feye- noord, die van het vori ge seizoen. In het Olympisch Stadion heeft John de Wolf weer ongeoorloofde middelen nodig om Dennis Bergkamp in toom te houden. Een vol Olympisch Stadion, precies zoals het hoort bij een Ajax-Feyenoord, zag op maandag 20 mei de laatste uit de reeks Ajax - Feyenoord-wedstrijden. De uitslag van de eerdere ontmoeting dat seizoen hing een beetje over het du el. In die eerste wedstrijd had Ajax name lijk zeer eenvoudig met 4-0 gewonnen en uiteraard wensten de Rotterdammers niet nog eens zo'n afstraffing te onder gaan. Overigens had het bij die eerste gelegenheid in Rotterdam best tot dub bele cijfers kunnen komen, ware het niet dat Ajax medelijden met het sukkelende Feyenoord toonde. De topper in het Olympisch Stadion bracht de nummer 1 van de competitie (Ajax, op gelijke hoogte met PSV) tegenover de nummer 9, Feye noord. De confrontatie bleef lang in evenwicht. Feyenoord stak de fensief beter in elkaar, probeerde in een vroeg stadium de Ajax-op- bouw te verstoren en Ajax liet niet het sprankelende aanvalsspel zien waarop de fans hadden gehoopt. Na een uur voetballen brak Aron Winter de score open en lange tijd leek die 1 -0 ook de eind uitslag te worden. In de laatste minuut maakte Johnny van 't Schip echter het tweede en bevrijdende doelpunt. Door die overwinning bleef Ajax volop meedoen in de race om de landstitel.

Magazine (1987-2007) | 1991 | | pagina 18