(11 et incident in Groningen, waardoor onze uitwedstrijd tegen FC Groningen door de burgemeester werd afgelast, is het zoveelste bewijs dat Nederland het slachtoffer is van haar eigen tolerantie. Natuurlijk hebben de voorvallen op zich niets met voetbal te maken. De betrok kenen hebben echter het voetbal er voor uitgezocht, omdat een wedstrijd nu een maal veel mensen trekt en de media er volop verslag van doen. bare mensenstroom en het eenvoudiger uitsluiten van ongewenste bezoekers. Een ander feit is dat een en ander er toe zal leiden dat de overheden vertrouwen zullen krijgen in het betaalde voetbal wanneer men merkt dat het betaalde voetbal zijn zaakjes zelf goed voor el kaar heeft. Pas dan kunnen we onvoor waardelijk op politie en justitie blijven re kenen en zijn wanordelijkheden in te dammen. Pas dan krijgen burgemeesters er ver trouwen in dat we zelf mans genoeg zijn om een evenement met veel publiek te organiseren en pas dan zullen ze minder snel tot het verbieden van wedstrijden overgaan. Natuurlijk kost een goed toegangsbeleid ook de clubs veel geld. Naast de apparatuur is er namelijk ook een goed en actief supportersbeleid noodzakelijk en daar zijn mensen en geld voor nodig. Ik ben van mening dat zoiets dan maar moet. Wil je aan het betaalde voetbal mee wil len doen, dan moetje aan bepaalde cri teria voldoen. Kun of wil je dat niet, dan is dat jammer, maar dan dient de beno digde licentie niet verleend te worden. Daar Ajax als een joodse club bekend staat is het evident, dat men juist onze wedstrijd uitkiest om te laten weten dat men nog bestaat. FC Groningen kan er natuurlijk niets aan doen, maar ik ben van mening dat dit voorval voor alle clubs in het betaalde voetbal het signaal dient te zijn nu eens collectief iets aan de wedstrijdorganisa tie te gaan doen. Men kan niet bij de overheid blijven aankloppen, zonder dat men zelf een adequaat toegangsbeleid heeft, waardoor subversieve elementen door ons zelf "gefilterd" kunnen worden. Wat moet er dan gebeuren? Ik vind dat ALLE betaalde voetbalorgani saties zich aan het door Ajax, PSV, Feyenoord en FC Groningen ontwikkel de electronische toegangssysteem zou den moeten conformeren. De KNVB behoort ook niet langer op de achterste rij te blijven zitten om toe te zien hoe wij vieren onze nekken uitste ken. Zij dient nu eindelijk zelf eens initia tieven te nemen om ons systeem mede te helpen ontwikkelen. De KNVB zal het systeem in eigendom moeten nemen en het de clubs dwingend moeten voor schrijven. In een vorige uitgave van het Ajax Maga zine heb ik al eens uiteengezet, wat de voordelen van het systeem zijn, dus zal ik dat hier niet herhalen. Het systeem leidt tot een beter beheers

Magazine (1987-2007) | 1991 | | pagina 6