Op het Argon Toernooi behaalde Ajax ach ter ADO de tweede plaats. Een redelijk re sultaat. AJAXC2- ABCOUDE C 1 2-5 Voor het publiek was het een leuke wed strijd, met aardig voetbal. In de eerste helft was Ajax zeker niet de mindere van Abcou de maar de kansen werden niet benut en dat was vragen om moeilijkheden. In de tweede helft was Abcoude duidelijk de be tere ploeg en de 2-5 was dan ook niet ge flatteerd maar ook niet echt nodig. FLEVO '80 C 1 - AJAX C 2 0 - 3 De eerste helft werd, dankzij een aardige goal van Gene, afgesloten met een 1 -0 voorsprong. In de tweede helft toonde Ajax zich nog sterker en dat uitte zich in twee doelpunten van Dennis de Boer en Dennis Scharrenburg. Op de overwinning viel niets af te dingen. Günther de Haan en Wim Stuut JUNIOREN E1 Zesde Miniementoernooi te Bierbeek (14 tot en met 17 augustus) Rond de afgesproken tijd komt de bus uit Bierbeek het Ajax-terrein oprijden. Bijna ie dereen is dan al present. Na kennis te heb ben gemaakt met de superbegeleider Fons Christ en enige metgezellen van de organi satie van H.O. Bierbeek, vertrekken we, uitgezwaaid door de ouders, tegen vieren richting Rotterdam. Op Varkenoord drin ken we nog een kop koffie met gastheer Theo de Wolf, terwijl de Feyenoordspelers hun bagage inladen en dan gaat het naar Rust.de junioren van Ajax gaan op weg naar de kleedkamer. Foto: Ruud Voll Bierbeek, waar we rond acht uur arriveren. In "Het Hof van Bierbeek" wacht ons een heerlijke maaltijd en daarna gaan we naar Leuven, waar we blijken te logeren in het Koninklijk Athenaeum. Een prima onderko men, met voor iedere speler een eigen ka mer. Rond elf uur komt het spelersrumoer tot rust en kan de begeleiding van Ajax en Feyenoord een eerste pintje vatten. De eerste wedstrijd, op donderdag en te gen Charleroi, wordt een aantrekkelijke ontmoeting die, ondanks enkele doelrijpe kansen voor Ajax, in 0-0 eindigt. Omdat Charleroi met 5-0 van Bierbeek heeft ge wonnen, moeten wij er tegen die zelfde te genstander minstens zes maken om als eerste in de poule te eindigen. Hoewel er met veel inzet wordt gespeeld, blijven we op 3-0 steken (goals van Meivin, Mare en Wouter). Dat betekent dat we doorgaan voor de 9e tot 16e plaats. Vrijdag gaat de eerste ontmoeting tegen Wacker Innsbruck en de jonge Ajax-man- nen winnen overtuigend met 3-0 (doelpun tenmakers Kevin, Michael en Quido). Onze nieuwe fysiotherapeut, Dennis de Jong, die zich meteen in de groep thuisvoelt, heeft gelukkig weinig werk. De volgende wedstrijd speelt Ajax tegen KV Mechelen en het wordt een spannende pot. Opnieuw krijgt Ajax kansen maar op nieuw blijft het 0-0. Strafschoppen moeten een beslissing brengen en helaas, Ajax trekt aan het kortste eind. Dat betekent dat we op zaterdag om de 11 e plaats moeten voetballen. We verlie zen en moeten genoegen nemen met de 12e plaats. 's Avonds is er voor alle deelnemers een verbroederingsfeest, dat wordt afgesloten met een heus vuurwerk. Tegen elven vat ten alle spelers, moe maar voldaan, de slaap. Zondagmorgen is het weer vroeg op. Om negen uur wordt er in "Het Hof van Bier beek" ontbeten alvorens naar Amsterdam te vertrekken. Het afscheid van onze Bier- beekse vrienden valt zwaar maar volgend jaar treffen we elkaar weer. Via Rotterdam bereiken we even na twaal ven het Ajax-stadion en hier neemt de be geleiding, te weten trainer Günther de Haan, leider Henk van Teunenbroek, fysio therapeut Dennis de Jong (op meer fronten een "kanjer") en ondergetekende afscheid van Serge, Mark, Darrel, Ryan, Kevin, Meivin, Mare, Wouter, Jeroen, Quido, Mi chael, Mike, Jaimy, Tim, Nicky en Pascal. Het zesde Miniementoernooi van Bierbeek is verleden tijd. Floris Thoolen 33

Magazine (1987-2007) | 1991 | | pagina 33