SMOREN OVERZICHT A 2 JUNIOREN COMPETITIE JUNIOREN C 2 De selectie van Ajax A 2 bestaat in het sei zoen 1991 -1992 uit een mix van eerste jaars A- en tweedejaars B-junioren. De "doorgeschoven" B-junioren waren het af gelopen seizoen al actief in de regionale A- afdeling, evenals de meeste eerstejaars A- spelers. De in het afgelopen seizoen opgedane ervaring kan van pas komen in deze hogere afdeling (1 e klasse landelijke jeugd). De voorbereiding op het nieuwe seizoen werd gekenmerkt door vele blessures. Vanaf het eerste toernooi tot en met de start van de competitiewedstrijden, werd er op veel spelers een beroep gedaan. Spelers van B 2(l), B 1 en A1 moesten veelvuldig bijspringen om een representa tief elftal binnen de lijnen te krijgen. Positief was dat we we in toch niet kinderachtige toernooien goed voor de dag zijn geko men. Vooral de (nog) jongere spelers van B 2 en B 1 hadden een behoorlijke inbreng. In het toernooi om de "Haarlem Cup" wer den goede resultaten behaald, onder an dere een 12-1 overwinning op Haarlem (amateurs), een 4-0 zege op Blauw Wit en een 2-0 overwinning op Quick Boys. In de kwartfinale versloeg Ajax een ploeg uit In dia met 2-0 alvorens in de halve finale met 1 -0 werd verloren van een Zweedse ploeg. Op het "Zandvoortmeeuwen Toernooi" be reikte Ajax een derde plaats na overwinnin gen van 8-0 op ADO '20 en 7-2 op Zand voortmeeuwen en een 1 -1 gelijkspel tegen Telstar. In het sterk bezette "Maasstad Toernooi", georganiseerd door het Rotterdamse Spartaan '20, pakte Ajax opnieuw een der de plaats. Er werd met 2-1 van Sparta - en met 3-0 van NEC gewonnen. Tegen het sterke Sparta Praag bereikte Ajax een ge lijkspel en in de strijd om het brons werd Go Ahead Eagles met 3-0 verslagen. Als laatste competitie voorbereiding speel de Ajax A 2 op het toernooi van Quick in Den Haag. Wederom een derde plaats, door een minder doelsaldo nadat de eerste plaats met FC Den Haag en Volendam was gedeeld. AJAX A 2 - NOORDWIJK A1 5-2 De eerste competitiewedstrijd verliep rede lijk. De uiteindelijke 5-2 triomf had, gezien het grote overwicht, nog hoger kunnen uit vallen. Op aangeven van Clerence Seedorf opende Hans van der Haar met een snoei hard schot de score. Clerence maakte, na vroeg storen, zelf 2-0 en nog voor de rust schoot Paul Reumer Ajax A 2 naar 3-0. Na de pauze drong Ajax opnieuw sterk aan en een "dreun" van Mendel Witzenhausen op de lat werd koelbloedig door Hans van der Haar afgerond: 4-0. Door twee slappe momenten in de Ajax-verdediging kwam Noordwijk iets terug maar Mendel Witzen hausen bapaalde de eindstand op 5-2. RVC A1 - AJAX A 2 0-2 Ook in deze wedstrijd moest er, wat betreft de opstelling, het een en ander geïmprovi seerd worden. Het was niet fraai maar wel spannend en Ajax behaalde een nuttige 2-0 overwinning. RVC, fysiek veel sterker, was voor de rust een paar keer gevaarlijk maar door goed keeperswerk van Nicky van der Aart bleef de nul gehandhaafd. Halverwege de eerste helft rondde Harold Een spelbeeld uit de wedstrijd van zater dag 28 september tussen Ajax E1 en het elftal van AS '80. Foto: Ruud Voll Daling een door Jerry Borrius opgezette aanval af. In de tweede helft ging de strijd gelijk op. Invaller Richard Post zorgde voor opluchting toen hij na goed doorzetten van Harold Daling 2-0 scoorde. Robel Goitom en Alex Kroes konden op een goede wed strijd terugkijken. Ten slotte: aan het eind van het seizoen promoveren de eerste drie op de ranglijst naar een nieuw te formeren landelijke eer ste divisie. Teun Bogaard De voorbereidingswedstrijden van Ajax C 2 zijn nogal wisselvallig verlopen. Er werden weliswaar vier wedstrijden gewonnen, één gelijk gespeeld en één verloren, op rolletjes liep het nog zeker niet. De uitslagen: Ajax - Midwest Soccer 5-3 Ajax-DWS 4-1 IW - Ajax 0-4 St. Pancratius - Ajax 1 -7 Ajax - Lens B 1 2-5

Magazine (1987-2007) | 1991 | | pagina 31