DE2-2VAN 1990 Vijfjaar na de gewonnen slag op Kaalheide was Roda JC andermaal de tegenstander in een wedstrijd die een landstitel oplever de. Niet helemaal officieel, want na afloop miste Ajax nog één punt, maar de aanwezi gen hadden op weg naar huis toch degelijk een kampioensgevoel. Op 29 april 1990 kon Ajax zich geen slecht resultaat veroorloven met slechts één punt voorsprong op PSV. Het hoopte op een re gelmatige overwinning en puntverlies van PSV tegen Feyenoord, maar dat pakte ge heel anders uit, zo merkte Ajax al na elf mi nuten. John van Loen was de man die voor een 0-1 stand zorgde waar Ajax bijna de hele verdere wedstrijd tegenaan zou hik ken. Meteen na het begin van de tweede helft sloeg de schrik de Ajacieden om het Ron Willems, de maker van de bevrijdende 2-2 in Ajax - Roda JC van het seizoen 1989-1990. hart toen via de zakradio's werd vernomen dat PSV tegen Feyenoord op 1 -0 stond en nu dus feitelijk een punt voorsprong had in de kampioensrace. Enkele minuten later nivelleerde de Amsterdammer John Met god in Eindhoven de score, maar Ajax bleef maar vechten tegen zichzelf. Elf mi nuten voor tijd was Ajax de wanhoop nabij toen Eric van de Luèr een verdedigingsfout meedogenloos afstrafte en Ajax tegen 0-2 aankeek. Beseffend dat het voorbij was verlieten de fans met honderden tegelijk de tribunes. Met nog vijf minuten spelen schoot Wim Jonk, enigszins op goed ge luk, vanaf de rand van het strafschopge bied, op het doel van Henryk Bolesta, die voor het eerst deze wedstrijd niet op tijd bij de bal was. De hoop op toch nog een goed resultaat kroop over de tribunes, en Ajax deed het enige wat er nog op zat: aanval len, aanvallen en nog eens aanvallen. De zoveelste inzet plofte voor een Ajax-been, dat de bal opzij legde naar het volgende Ajax-been, die een derde Ajax-schoen be reikte. Niemand, zo leek het, durfde het ri sico te nemen door een mislukt schot Ajax' titelkansen te ruïneren. De seconden leken minuten te duren voor de supporters, die stuk voor stuk zelf de beslissende bal wel wilden maken. Tenslotte belandde de bal bij Ron Willems, bij wie een frustrerend sei zoen van blessures en bankzitten door het hoofd geflitst moet zijn. Hij legde de bal op zij, mikte, en schoot. Net te scherp voor Bolesta, en net te snel voor een toesnellen de verdediger. Terwijl de bal het Roda-doel inrolde, buitelden de Ajax-spelers over el kaar heen en begonnen de overgebleven toeschouwers aan een wilde rondedans over de tribunes. Zelfs op de doorgaans beroepsmatig stoïcijnse perstribune vielen de minder objectieve scribenten elkaar om de hals. Buiten het stadion werd de vreug de gemengd met de vloeken van de voor tijdig vertrokken Ajacieden, die op de auto radio vernamen dat ze zojuist de ontknoping van het seizoen hadden ge mist. Een week later was Ajax echt kam pioen na een schaakpartij bij NEC. Het en thousiasme dat vijfjaar eerder ontbrak, was er deze keer wel: bij thuiskomst werd de Ajax-bus opgewacht door een volge pakt Leidseplein die een titel bejubelde zo als een titel bejubeld hoorde te worden. De Ajax - Roda JC van dit seizoen staat op woensdag 13 november op het program ma. De wedstrijd begint om 20.00 uur.

Magazine (1987-2007) | 1991 | | pagina 21