AJAX 2 SUCCESVOL TOERNOOI IN ANCONA Op maandag 2 september jl. om 10.00 uur 's morgens verzamelden 21 deelnemers zich voor een reis naar Italië, waar Ajax 2 in de kustplaats Ancona zou deelnemen aan een groot en prestigieus internationaal toernooi. Na ouders, vrienden en bekenden gedag te hebben gezegd en na het maken van.de groepsfoto ging het om 11 uur richting Schiphol. Via een employée van Alitalia werd er voorspoedig ingecheckt en ook de tweeënhalf uur durende reis verliep vlot. Helaas was het toen met het comfort afge lopen. Op het vliegveld van Rome wachtte de bus naar Ancona, waarin ook het elftal van Nottingham Forest plaats moest ne men. De aanzienlijke bagage zorgde er voor dat letterlijk iedere plaats bezet was en met een vol gangpad werd er begonnen aan een reis, naar onze standplaats Sene- gallia, die vijf en half uur zou duren. Bij aan komst een warme hap en direct naar bed want de volgende dag moest er gevoet bald worden. Voor trainer Ton Pronk was het zeer prettig te merken dat de vermoeiende reis geen sporen had achtergelaten bij zijn spelers. Dat bleek in de eerste wedstrijd, tegen Macerata. Na vier minuten scoorde Jeffrey van As, zes minuten later Michael Khandai. 2-0, het liep als een trein. Helaas werd het door een foute terugspeelbal 2-1 maar Mi chael Khandai kegelde na ruim een half uur weer raak: 3-1 Na rust kregen we onterecht een penalty tegen (3-2), maar dat bleek niet van invloed want via wederom Michael Khandai en Ed gar Davids werd de eindstand op 5-2 be paald. Een meer dan verdiende zege van een homogeen team. Napoli, onze volgende tegenstander, had met 4-0 van Macerata gewonnen en om dat slechts de groepswinnaar naar de hal ve finales ging moest Ajax van Napoli win nen. Een moeilijke wedstrijd, ook omdat de jeugdige Italianen reeds zijn opgevoed in het intimideren van de tegenstander. De eerste helft was voor Napoli maar onze verdediging, met aan het hoofd doelman Oscar Moens, hield stand. Na de rust kwa men wij tot meer aanvallen en kregen zo waar kansen. Eén van die kansen werd twee minuten voor tijd door Jeffrey van As benut. Uitbundig juichend vierde Ajax het bereiken van de halve finale. De donderdag werd als rustdag benut, daarna wachtte Juventus, de gedoodverf de favoriet voor de eindoverwinning. In de De selectie van Ajax 2, keurig in de kleren gestoken door Euro Fashion bv, voor het vertrek naar het internationale toernooi in Italië. Foto: Jan Mud voorbereiding had trainer Pronk onze spe lers goed op scherp gezet. Juventus kwam, ondanks een stukje koude oorlog vooraf, niet in haar spel en Ajax speelde opnieuw een beste wedstrijd. Na drie mi nuten was er al een goede kans voor Mi chael Reiziger, maar helaas, hij miste. Na twintig minuten was het wel raak. Bas van der Kuijl knalde van rechts hard in de korte hoek: 1 -0. na een half uur maakte Michael Reiziger zijn onbenutte kans meer dan goed door fraai te scoren: 2-0. Na rust werd het 2-1 en leken wij het moeilijk te krij gen. Dat was slechts schijn, want in de 55e minuut was het alweer Reiziger die scoor de en dezelfde speler maakte er drie mi nuutjes later zelfs 4-1 van. Ajax kon het zich zelfs veroorloven een penalty te mis sen. Ajax was en bleef de sterkste. De fina le was bereikt! Daarin troffen we een geheel andere te genstander: het Tsjechische BaikOstrawa. een gedegen elftal, met fysieke kracht en een aantal uitstekende aanvallers. We begonnen goed. Uit een voorzet van Danny Marcus doelpuntte Ulrich Land- vreugd: 1 -0. Tarik Oulida spetterde na der tig minuten op de paal maar de rust ging in met die kleine 1 -0 voorsprong. Kort na de thee werd het via een vrije schop 1 -1 maar onze spits Clyde Wijnhard kegelde Ajax snel op 2-1. Daarmee was ons kruit helaas verschoten. De Tsjechen werden sterker, kregen kan sen en kwamen tien minuten voor tijd met een kopbal op 2-2. Algehele ontreddering in de defensie, en daarvan profiteerde Ba- nik gretig door drie minuten later 2-3 te scoren. Daarbij bleef het. Algehele teleur stelling in ons kamp, begrijpelijk, wantje wilt natuurlijk altijd een finale winnen. Toch was iedereen het er over eens dat ons elftal met de bereikte tweede plaats uitstekend had gepresteerd. Clubs als Torino, Roma, Bologna, Ancona, Pescara, Nottingham Forest en Torpedo Moskou werden voortij dig uitgeschakeld. De complimenten van trainer en begeleiders aan ons elftal waren dan ook meer dan terecht. Een extra eervolle vermelding verdient Mi chael Kandhai, die na afloop van het toer nooi werd gekozen tot de beste speler. Van harte gelukgewenst, Michael! De volgende dag naar huis. gelukkig had den we nu één bus voor ons alleen en na een kortere reis richting Rome vlogen we terug naar Amsterdam. CONCLUSIES Het was een leerzaam toernooi voor onze jeugdige talenten die volledige wedstrijden van 2 x 45 minuten speelden. Ajax pres teerde uitstekend en toonde een correcte discipline, zowel in als buiten het veld. De ambiance viel tegen, er waren gemiddeld slechts tweehonderd toeschouwers bij de wedstrijden en we hadden te maken met communicatie-problemen aangezien onze begeleiders en de hotel-directeur nauwe lijks één woord over de grens spraken. On ze begeleider (debutant in deze) Bassie, deed echter zeer zijn best en verdient ons aller dank. Rest mij nog te melden dat het hele gezel schap perfect gekleed ging, dankzij EURO FASHIONS bv middels de Heer H. Muller en ons werkend lid, Rolf Leeser, die in deze zaak een bemiddelende rol speelde. Hans en Rolf, heel hartelijk dank en het zal jullie goed doen te weten dat van alle aanwezige teams Ajax het best en meest professio neel gekleed ging. De groep die deze week in Italië tot een succes maakte bestond uit: Stefan Teeken, Martin Cruijff, Clyde Wijn- hard, Danny Marcus, Tarik Oulida, Giorgio Tsie, Jeffrey van As, Edgar Davids, Ulrich Landvreugd, André Ooijer, Michael Reizi ger, Bas van der Kuijl, Dik van Burik, Mi chael Khandai, Jordan van Loon en Omar Tahya. Trainer Ton Pronk, fysiotherapeut Frank Ettema, begeleider Arnold Boerkoel en be stuurslid André Kraan. André Kraan 13

Magazine (1987-2007) | 1991 | | pagina 13