wedstrijd wordt immers gemaakt door beide ploegenGelukkig zegevierde de gerechtigheid. John van Loen en Dennis Bergkamp (2x) zorgden voor de 3-0 zege. Terwijl Ajax 2 naar een internationaal toer nooi in Ancona (Italië) afreisde en op 5 sep tember de jaarvergadering van de leden raad werd gehouden, kwam op 8 september RKC op bezoek. De verwach ting dat men een tegenstander met dezelf de spelopvatting als MW zou ontmoeten bleek gelukkig ongegrond. Het werd een aardige wedstrijd, met de 18-jarige debu tant Edgar Davids op de linksbuitenplaats. Stanley Menzo speelde zijn 250e wedstrijd voor Ajax. Zoals voorzitter Van Praag bij zijn huldigingswoord zei, wordt het echt eens tijd dat Menzo voor het Nederlands Elftal wordt geselecteerd, hij heeft lang ge noeg gewacht en is rijp voor Oranje. Na de openingstreffer van Johnny van 't Schip begon de victorie van Dennis Berg kamp, die vier goals maakte en daarmee Ajax aan een 5-1 overwinning hielp. In de voorbereiding op de belangrijke inter land tegen Portugal speelde het Neder lands Elftal, met de nodige Ajacieden, te gen Polen. Het werd een teleurstellende wedstrijd waarin Nederland kort voortijd met 1 -0 achter kwam maar in de slotmi nuut schoot Dennis Bergkamp de gelijk maker tegen de touwen. Ondanks de mati ge prestatie tegen Polen mogen we verwachten dat iedereen volledig bij de les is tegen Portugal. Winst op Portugal bete kent een belangrijke stap in de richting van EK in Zweden, een toernooi waarop Ne derland niet mag ontbreken. Na de problemen en de afgelasting van FC Groningen - Ajax, was woensdag 18 sep tember de dag dat Ajax, na een afwezig heid van een jaar, zijn rentree mocht ma ken in het Europese voetbal. Zij het dat Ajax de eerste drie thuiswedstrijden op een hemelsbrede afstand van minstens 100 ki lometer van Amsterdam dient af te werken. Een uitvloeisel van de straf van de UEFA naar aanleiding van het "staafincident". De uiteindelijke keuze viel op het Rheinsta- dion in Düsseldorf, waar onze club het Zweedse Örebro ontving, ledereen was toch wat gespannen. In de eerste plaats vanwege de terugkeer na lan ge tijd in "Europa" en in de tweede plaats omdat het eerste doelpunt wat lang uit bleef. Door een verdediger (Vink) te wisse len voor een aanvaller (Van Loen) zette Ajax de Zweedse tegenstander onder zware druk en het bevrijdende doelpunt kon niet uitblijven. Dennis Bergkamp tekende in de tweede helft voor 1 -0 en vervolgens brachten Win ter en Pettersson de, op het oog veilige, 3- 0 op het scorebord. De volgende competitieverplichting tegen De Graafschap bracht bij vlagen leuke mo menten, ten slotte goed voor een 5-1 over winning door goals van Roy, Wouters, Winter, Bergkamp en Vink. Het is, gezien de grote verschillen in ge speelde wedstrijden, onmogelijk om iets zinnigs te zeggen over de competitiestand. Met slechts één verliespunt mag Ajax te vreden zijn over de start van het nieuwe seizoen. Tot zover... Tijn Middendorp Ajax won door zeges op Fluminense en Sampdoria het Amsterdam-716 toer nooi. Na afloop mocht aanvoerder John ny van 't Schip de kampioensbokaal in ontvangst nemen. Foto: Jan Onclin

Magazine (1987-2007) | 1991 | | pagina 11