Hoewel niet altijd in positieve zin, zijn de wedstrijden tegen Volendam de laatste ja ren steeds iets bijzonders. De 3-0 winst was uitstekend, de rode kaart voor Jan Wouters wierp daar een schaduw over. Het onreglementair stuiten van een door gebroken speler wordt tegenwoordig be straft met "rood". Over de gehanteerde strafmaat is een discussie ontstaan. Op zich is de regel juist, maar vaak staat het aantal wedstrijden schorsing niet in juiste verhouding tot de aard van de overtreding. De strafcommissie heeft dat helaas nog niet begrepen. Er wordt nu over gesproken en we wachten het resultaat af. Een terugkerend onderwerp van gesprek is de bouw van het nieuwe stadion en de wel of niet afbraak van het Olympisch Sta dion. U kent ongetwijfeld de situatie. Ajax kan om vele redenen niet zonder een sta dion met een capaciteit van 50.000 plaat sen. Dat maakt het noodzakelijk dat het Olympisch Stadion niet wordt afgebroken alvorens er een nieuw stadion gerealiseerd is. Dat zorgt voor problemen waarover u in de komende tijd via de media geïnfor meerd zult blijven. Voor Ajax is het van le vensbelang dat het Olympisch Stadion be schikbaar blijft voor hopelijk dit seizoen nog Europa Cup-wedstrijden, de toppers tegen PSV en Feyenoord en wie weet nog andere ontmoetingen. Op 18 september keerde Ajax terug in Europa. De eerste wedstrijd in het UEFA Cup-toernooi werd in Düsseldorf ge speeld waar Ajax met 3-0 van de Zweed se tegenstander Örebro won. Het tweede competitieduel, in Arnhem te gen Vitesse, werd helaas een wat matte' vertoning. Het bleef ondanks een aantal doelpogingen 0-0. Vervelender was een botsing tussen Frank de Boer en Johnny Hansen. Beide raakten elkaar met het hoofd. De Boer kon na een korte onder breking de wedstrijd voortzetten maar Hansen moest uitvallen en bleef enige we ken aan de kant, onder meer voor herstel van het gebit. Inmiddels was de straf voor Jan Wouters bekend geworden: vier wedstrijden schor sing. Een zware straf voor een relatief lichte overtreding die opnieuw de vraag opwierp of de strafcommissie het tuchtrecht wel binnen het redelijke toepast. De thuiswedstrijd op 1 september confron teerde het publiek met een houding van de tegenstander die wij helaas meer kunnen verwachten in ons stadion. MW speelde ui terst defensief en negatief, met als enige be doeling misschien een puntje mee te hemen uit De Meer. Voor Ajax is het moeilijk om daar nog iets leuks tegenover te stellen, een landen toch vrij normaal verloopt kampt de PTT-Telecompetitie met aanzienlijke on derlinge verschillen in het aantal gespeelde wedstrijden. Een triest dieptepunt was de (overigens te rechte) afgelasting van de wedstrijd FC Groningen - Ajax. U heeft via de media bij monde van voorzitter Van Praag kunnen lezen hoe de club over die problemen denkt. Het wordt de hoogste tijd, dat ALLE betrokkenen zich terdege gaan realiseren dat het zo werkelijk niet langer kan. Over de ideeën van onze club daaromtrent, ver wijzen wij naar de rubriek van de voorzitter, elders in dit Magazine. De eerste competitie-ontmoeting speelde Ajax in een uitverkocht Ajax-stadion tegen Volendam. Met vreugde werd geconsta teerd dat de vorig seizoen ingezette ten dens, dat er meer publiek naar de wedstrij den van Ajax komt, zich dit seizoen voortzet. Speelt Ajax "uit", dan zijn de sta dions meestal ook uitverkocht en kennen de penningmeesters een goede dag.

Magazine (1987-2007) | 1991 | | pagina 10