Inhoudsopgave Magazine AJAX IN HET UEFA CUP TOERNOOI Ajax in het UEFA toernooi 3 Clubnieuws Kroniek 13 Voor U gelezen 15 Van de voorzitter 16 Kampioenselftallen 16 Ajax 2 16 Ajax Zaterdag 1 19 Ajax Zaterdag 2 21 Ajax Zaterdag 3 23 Juniorenoverzicht 25 Einstanden alle elftallen 26 Junioren D 1 31 Junioren E 1Voetbal is een feest 33 Notulen van de ledenvergaderingvan 26 maart 1991 35 Komend seizoen neemt Ajax deel aan het UEFA Cup toernooi. Nederland mag drie deelnemers inschrijven en naast Ajax zijn dat FC Groningen en FC Utrecht. Welke tegenstanders mag Ajax eventueel verwachten en hoe zit het met de 'plaatsing'? Op deze vragen hopen wij u onderstaand antwoord te geven. Sterke bezetting Zoals gebruikelijk kent het UEFA Cup toernooi een zeer sterke bezetting. Veel clubs die meedingen naar de zogenaamde EC 3, zijn in hun nationale competitie de titel net misgelopen. Ajax is daar natuurlijk, en jammer genoeg, een goed voorbeeld van, maar ook Bayern München, FC Aberdeen, Inter Milaan en Li verpool kennen dat gevoel. Evenals voor het Europa Cup 1 - en het Europa Cup 2-toernooi is er bij het Europa Cub 3 toernooi een zogenaamde plaatsing. Dit houdt in dat bepaalde clubs elkaar niet kunnen loten in de eerste ronden. De plaatsingslijst ziet ervoor het Europa Cup 3-seizoen 1991 -1992 als volgt uit: 1. KV Mechelen België 1,7200 2. Bayern München Duitsland 1,6341 3. AJAX Nederland 1,5909 4. Real Madrid Spanje 1,5294 5. Torino Italië 1,5000 6. Torpedo Moskou Sovjet-Unie 1,4500* 7. Inter Milaan Italië 1,3823 8. Eintracht Frankfurt Duitsland 1,3750 9. Sporting Lssabon Portugal 1,3076 10. Auxerre Frankrijk 1,3000 11VfB Stuttgart Duitsland 1,2727 12. Hamburger SV Duitsland 1,2500 13.Trabzonspor Turkije 1,2500 14. Dinamo Moskou Sovjet-Unie 1,2500 15. FC Groningen Nederland 1,1875 16. Dinamo Boekarest Roemenië 1,1818 (Indien Torpedo Moskou de Beker van de Sovjet-Unie wint, schuiven alle clubs vanaf plaats zes een plaats op en wordt FC Tirol (Oostenrijk), 11500, nummer 16.) Bovengenoemde clubs kan Ajax in de eerste ronden dus niet tegenkomen. Maar dat wil nog niet zeggen dat Ajax tijdens de loting in Genève op 11 juli aanstaande geen sterke opponent kan loten. Liverpool bijvoorbeeld is door de lange afwezigheid van Engelse clubs in de diverse Europese toernooien niet ge plaatst, maar er mag toch gerust gesteld worden dat de club van de Mersey-Side één van de sterkste clubteams van Europa is. Andere 'onaangename' clubs zijn: Genua en Parma uit Italië, de andere deelnemende clubs uit de Sovjet Unie, die allen uit Moskou komen: CSKA of Torpedo en Spartak, de Joegoslavi sche grootmachten Dinamo Zagreb en Partian Belgrado of de Schotse gigant Celtic. U ziet het, het is geen sinecure. De vier Italiaanse deelnemers zijn genoemd, evenals de Duitse. Duitsland neemt feitelijk met zes ploegen deel, want ook de ex- DDR clubs Rot Weiss Erfurt en Chemie Halle zijn beide van deelname verzekerd. Spanje is het laatste land dat vier clubs mag inschrijven en dat zijn naast de reeds genoemde: Osasu- na Pamplona, Sporting Gijon of Atletico Madird en Real Ovie- do. Vijf landen mogen drie clubs inschrijven en Nederland is daar één van. De andere vier zijnBelgië (KV MechelenAA Gent en Germinal Ekeren), Frankrijk (Auxerre, Cannes en Olympique Lyon), Portugal (Sporting Lissabon, Boavista Porto en Beira Mar) en de Sovjet Unie (CSKA of Torpedo, Dinamo en Spartak). De volgende landen tellen twee deelnemende clubs: Schot land (FC Aberdeen en Celtic Glasgow), Roemenië (Universitea Craiova of Steaua Boekarest en Dinamo Boekarest), Joegosla vië (Dinamo Zagreb en Partizan Belgrado), Oostenrijk (FC Tirol en Sturm Graz), Zweden (Nörrköping of Östers Vaxjö en Öre- brö), Denemarken (B1903 Kopenhagen en Ikast), Zwitserland (Xamax Neuchatel en Lausanne), Tsjecholowakije (Slovan Bra tislava en Sigma Olomouc), Griekenland (Olympiakos Piraeus en AEK Athene), Bulgarije (Slavia Sofia en CSKA Sofia) en Hon garije (VAC Izzo en Pees Munkas). Dan zijn er nog de landen die slechts één vertegenwoordiger hebben en dat zijn: Polen (Gornik Zabrze), Turkije (Trabzon- spor), Albanië (Vlasnya Shkodra), Noorwegen (T romso), Cy prus (Anothorsis), Noord Ierland (Bangor), IJsland (KR Reykja vik), Ierland (Cork City), Malta (Floriana), Luxemburg (Spora) en Engeland (Liverpool). Oud-Ajacieden Er bestaat een kans dat Ajax tijdens het UEFA Cup-avontuur nog enkele ex-spelers tegenkomt. Dat zijn: AA Gent (Mark Ver- kuijl), Germinal Ekeren (Simon Tahamata), Lausanne (Frank Verlaat) en Liverpool (Jan Molby). Frank Arnesen Sören Lerby, Henning Jensen en Sten Ziegler struikelen in 1981 met Ajax over Tottenham Hotspur. 3

Magazine (1987-2007) | 1991 | | pagina 5