COLOFON Van de redaktie.... Uitgave: Ad rem bv Postbus 313 9200 AH Drachten Tel. 05120-24180 Acquisitie: Huiand bv Hoofdstraat 241 9600 AK Hoogezand Tel. 05980-93153 verschijnt 8 maal per jaar Druk: Frisch Drukkerijen bv Amsterdam Tel. 020-6930865 Redaktie Ajax Magazine: Inter Football Postbus 60 1190 AB Ouderkerk aan de Amstel Foto's: Louis van de Vuurst, Jan Onclin, e.a. Litho: Frank Gude Redaktie Ajax Clubnieuws: A. Kraan, M. Middendorp, W.W. Heisterkamp, D. Endt Redaktie-adres: M. Middendorp Steenbok 22 1188 AT Amstelveen Tel. 020-6454421 Administratie-adres: Middenweg 401 1098 AV Amsterdam Postbus 41885 1098 DB Amsterdam Foto's: Jan Mud en A.N.P. Abonnementen: Door overmaking van f 35,- krijgt u het Ajax Magazine/Clubblad acht keer per jaar thuisgestuurd. Overmaking per giro-betaal kaart naar: Ajax-administratie, Middenweg 401, 1098 AV Amsterdam. Tel. 020-6946515/6654460. Inlevering kopij volgend nummer vóór 1 september 1991 Niets uit dit magazine mag worden gecopiëerd of vermenigvuldigd dan na toestemming van de redactie. U ontvangt thans het laatste Clubblad van het voetbalsei zoen 1990-1991 met een misschien wat trieste ondertoon omdat uiteindelijk ons eerste elftal het net niet heeft gehaald in de strijd om de landstitel met PSV. De Eindhovenaren slaagden er, misschien wel enigszins tot hun grote verba zing, alsnog in het eremetaal weg te slepen en onze ploeg met lege handen te laten staan. De felicitaties naar de Licht stad en bezinning in Amsterdam waar het toch op zijn minst jammer mag worden genoemd dat slechts drie doel punten ons deed scheiden van het landskampioenschap. En wat zijn drie goals over 34 wedstrijden? We kunnen nog een heel lang verhaal houden over het hoe en waarom. Het wordt U bespaard omdat men nu zo langzamerhand wel weet wat er niet goeg gegaan is en waaruit lering zal wor den getrokken. Verder heeft het nooit zin om lang bij zaken stil te staan welke toch niet zullen veranderen en dus is het altijd beter om te praten over het heden en de toekomst. En dat staat menigeen goed voor ogen. Het heden bestaat uit eerst even uitrusten van een zeer enerverend voetbalseizoen om over een paar weken al weer uit te kijken naar het begin van het nieuwe seizoen op 17/18 augustus en natuurlijk tra ditioneel het Amsterdam Tournooi op 9 en 11 augustus waarbij Ajax als altijd zich voor de eerste keer aan het eigen publiek zal presenteren. Verder kijken we uit naar de Ajax-Open-Dag op 29 juli dat zich elk jaar mag verheugen op zeer grote belangstelling en dan natuurlijk het Europa Cup voetbal waarbij Ajax zal uitkomen in het Europa Cup 3 tournooi met absoluut zeer interessante tegenstanders. Jammer genoeg moeten de eer ste drie wedstrijden buiten Amsterdam worden afgewerkt maar ook daar komen we wel weer over heen. En zo zijn er genoeg zaken om zich nu al op te verblijden. En ook het afgelopen seizoen was niet allemaal even nega tief als dat met wel doet voorkomen. Voor de winterstop werd er perfect gevoetbald, daarna wat minder maar toch goed genoeg om een gelouterde ploeg als PSV goed bij te houden en in winstpunten gelijk te eindigen. Ook de topsco rer kwam deels uit Amsterdam. Dennis Bergkamp moest de eerste plaats delen met Roma- rio die ook 25x het net vond, zij het in minder wedstrijden. De Ajax-ploeg incasseerde ook de minste goals tégen maar dit alles neemt niet weg dat een nieuwe landstitel absoluut binnen handbereik heeft gelegen en daarvan niet is geprofi teerd. Kortom, even uithuilen en weer snel opnieuw begin nen. Alle sucessen en alle verliezen zijn al weer historie en er komen nieuwe gelegenheden voor de ploeg om te laten zien waartoe het werkelijk in staat is. En daar moeten we ons op richten. De toekomst welke voor Ajax absoluut mooi zal zijn omdat de ingeslagen weg de juist blijkt te zijn on danks enige stagnatie die altijd kan optreden. Terug naar de internationale top blijft de doelstelling van de club en al zal het dan misschien een jaartje langer duren, het zal er van komen dat Ajax zich goed manifesteert op hoog Europees niveau want denkt U niet dat alleen Ajax wel eens tegensla gen krijgt te incasseren. Andere groten als AC Milan, Bayern München en Real Madrid kennen inmiddels ook het klappen van de zweep en zullen er ook absoluut bovenopkomen. Ajax idem dito met een sterretje- Tot slot het meest positieve voor Ajax van het afgelopen sei zoen: een gemiddeld aantal toeschouwers per wedstrijd van ruim 23.000 mensen. Voor de club een schitterend getal waar een ieder trots op mag zijn. Want uiteindelijk is het voetbal bestemd voor het publiek. Bij de eerste thuiswedstrijden van de nieuwe competitie worden al die duizenden mensen weer verwacht. Ajax re kent op U! Een prettige vakantie... Tijn Middendorp

Magazine (1987-2007) | 1991 | | pagina 3