•wip1* loop al snel weg. Ga ik wat anders doen. Ik kan mijn aandacht er gewoon niet bij houden." Stanley Menzo heeft voor wat het Neder lands elftal betreft konkurrentie van Hans van Breukelen en Joop Hiele. Daarnaast liggen Theo Snelders, Ruud Hesp en nog wat anderen op de loer. Een wedstrijd PSV- Ajax wordt door de vaderlandse sportpers al snel tot een duel Van Breukelen/Menzo gemaakt, terwijl er voor hetzelfde geld een duel Van Aerle/ Winter van gemaakt zou kunnen worden. Stanley vindt dat overdreven en wenst er niet verder op in te gaan. Over ons vader landse keepers-gilde wil hij nog wel het één en ander kwijt. "Het Nederlandse voetbal heeft altijd goede keepers voortgebracht en ik denk dat dat altijd zo zal blijven. Er is geen club in het betaalde voetbal met een slechte keeper. Dat is een soort traditie. Duits land heeft ook veel goede keepers, maar Frankrijk daarentegen niet. Redelijke keepers maar geen toppers. De Fransen hebben echter weer een traditie wat mid denvelders betreft: Michel Platini, Jean Tigana, dat soort mensen. Zo heeft ieder land wat." Stanley Menzo schudt "concurrent" Joop Hiele de hand Aangeland in de beslissende fase van de diverse Europa Cup-toernooien, wordt de druk voor de spelers bijna ondraaglijk. Stanley in trans De belangen zijn verschrikkelijk groot en dat is de spelers aan te zien. Holle ogen, blik op oneindig, strakke bekkies. Is dat nog wel vol te houden? "Voor een keeper is de druk over het algemeen nog ietsje groter dan voor de veldspelers,verklapt Stanley, "logisch, want een foutje van mij betekent een goal, terwijl bijvoorbeeld Schippie best een keer balverlies kan en mag leiden. Dat blijft in 99% van de ge vallen toch zonder konsekwenties. Als je verder gaat denken, kan het uitschake ling betekenen; uitschakeling kost de club geld. Als je zo verdergaat met rede neren, kan je beter stoppen met voetbal len. Het komt er eigenlijk op neer datje verloren bent op het moment datje na gaat denken. Ik heb dat vroeger wel ge had, maar nu niet meer. Ik zorg dat ik er ben op de momenten dat het nodig is en meer kan ik niet doen. Als ik een beslis sende fout zou maken, kan ik er toch niets meer aan doen. Dan is het gebeurd. Daar verander je niets meer aan. leder een zal trouwens een keer een fout ma ken. Dus ook ik. Maar daar ben ik mens voor." Naam: Stanley Purl Menzo Geboren: 15 oktober 1963 te Paramari bo Vorige clubs: FC Amstelland, Zeebur- gia, Ajax, eventjes Haarlem en Ajax Bij Ajax sinds: 1981als tweede-jaars A- junior Getraind onder: Hassie van Wijk, Tonnie Bruins Slot, Aad de Mos, Spitz Kohn, Jo- han Cruijff, Kurt Linder, Leo Beenhakker en natuurlijk Frans Hoek Vertegenwoordigende elftallen: UEFA-jeugd, Olympisch elftal, Jong Oranje en één keer in het echte Oranje PTT T elecompetitie-debuut: seizoen 1982-83: FC Den Bosch - Haarlem 2-0 Debuut Ajax-1seizoen 1983-84: AZ- Ajax, 1 -1

Magazine (1987-2007) | 1991 | | pagina 7