COLOFON Van de redactie... Uitgave: Ad rem bv Postbus 313 9200 AH Drachten Tel. 05120-24180 Acquisitie: Huiand bv Hoofdstraat 241 9600 AK Hoogezand Tel. 05980-93153 verschijnt 8 maal per jaar Druk: Frisch Drukkerijen bv Amsterdam Tel. 020-6930865 Redaktie Ajax Magazine: Inter Football Postbus 60 1190 AB Ouderkerk aan de Amstel Foto's: Louis van de Vuurst, Jan Onclin, e.a. Litho: Frank Gude Redaktie Ajax Clubnieuws: A. Kraan, M. Middendorp, W.W. Heisterkamp, D. Endt Redaktie-adres: M. Middendorp Steenbok 22 1188 AT Amstelveen Tel. 020-6454421 Administratie-adres: Middenweg 401 1098 AV Amsterdam Postbus 41885 1098 DB Amsterdam Foto's: Jan Mud en A.N.P. Abonnementen: Door overmaking van f 35,- krijgt u het Ajax Magazine/Clubblad acht keer per jaar thuisgestuurd. Overmaking per giro-betaalkaart naar: Ajax-administratie, Middenweg 401, 1098 AV Amsterdam. Tel. 020-6946515/6654460. Inlevering kopij volgend nummer vóór 10 juni 1991. Niets uit dit magazine mag worden gecopiëerd of vermenigvuldigd dan na toestemming van de redactie. Wanneer U deze uitgave van het Ajax Magazine in de bus krijgt zullen de kaarten in deze competitie wel aardig ge schud zijn en zal enige duidelijkheid bestaan omtrent de landstitel en de clubs welke het volgend seizoen zullen moeten uitkomen in de eerste divisie. Ajax heeft zich uiteraard alleen maarte richten op het hoogst haalbare in het nationale voetbal: het kampioen schap van Nederland. Zoals voor alle elftallen van Ajax van af de E-junioren het zaak is ieder jaar weer het allerhoogste te eindigen. Door de jaren heen lukt dat veel teams met na me in de Ajaxjeugd en ook dit jaar zullen er weer een aantal kampioenen te begroeten zijn. Maar ook successen op in ternationale tournooien zijn van groot belang. Ondanks dat er hier en daar wel eens een wedstrijd verloren gaat is de algemene tendens toch nog steeds dat de tegenstand in ei gen land, en zeker in de verschillende competities, aan de magere kant is. Met als gevolg te weinig weerstand om tot goede prestaties te komen. Niet voor niets zijn in de jeugd al een aantal teams hoger ingedeeld om toch maar die weer stand zo groot mogelijk te krijgen. Relatief worden er dan wel meer wedstrijden verloren maar in het kader van de op leiding is een hogere weerstand van de tegenstander be langrijker dan het eenvoudig week in week uit winnen van wedstrijden zonder dat daar iets bijzonders voor gedaan behoeft te worden. En het opleiden van spelers staat nog immer hoog aangeschreven in het vaandel van onze vereni ging. Vandaar ook het zoveel mogelijk meedoen aan sterk bezette internationale tournooien waar de spelers toch te maken krijgen met aanzienlijk meer weerstand en een ieder goed kan zien hoever een speler of een heel team in de ont wikkeling eigenlijk is. Met het uiteindelijke doel zo sterk mo gelijke spelers rijp te maken voor het eerste elftal waarbij overigens de techniek altijd van groot belang blijft. Dat hoort bij Ajax. Het spel is gebaseerd op techniek terwijl an dere faktoren zeker niet minder belangrijk zijn. Fysieke kracht, werklust, doorzettingsvermogen en al die andere zaken maken uiteindelijk de voetballer tot wat hij in feite moet zijn. En dat komt dan weer ten goede als de speler kans ziet het hoogste, het eerste elftalte halen. Om vervol gens ieder jaar maar weer te proberen als hoogste te eindi gen en via het Europa Cup voetbal ook internationaal mee te tellen. Gelukkig kan Ajax zich op dat vlak het volgend sei zoen weer meten. De lange reeks van jaren (ruim 25 jaar) dat Ajax continu Europees voetbal heeft gespeeld werd cru on derbroken door de schorsing, alom bekend. Maar dat is nu voorbij. En al hebben sommigen wat bedenkingen omtrent de kracht van Ajax op Europees niveau, is het toch alleen maar mogelijk om werkelijk te laten zien hoe goed of minder goed Ajax zich op dat niveau beweegt door simpelweg mee te doen. En ook daar zal dan een opbouw plaats vinden door ieder jaar weer wat verder in dat Europa Cup voetbal door te dringen. Zoals veel clubs zich in fases opwerken naar de hoogste top. Om daar ook wel weer een keer vanaf te vallen. Daar ontkomt geen enkele topclub aan. Ook al heet je Bayern München, Real Madrid, AC Milan of Ajax. le dereen komt een keertje aan de beurt. Voorlopig kijken we naar deze competitie waar nog veel kan gebeuren of inmiddels al is beslist, hopelijk ten gunste van Ajax Tijn Middendorp

Magazine (1987-2007) | 1991 | | pagina 3