DANNY BLIND: "IK VOEL MIJ THUIS IN AMSTERDAM" Naam: Danny Blind Geboren: 1 augustus 1961 te Oost-Souburg, Zeeland Burgerlijke staat: gehuwd met Yvonne, één zoon Daley Lengte: 1,76 m. Gewicht: 72 kg. Club(s): RSC uit Oost-Souburg, Sparta en Ajax Eredivisiedebuut: augustus 1979, AZ-Sparta (2-1) Bij Ajax sinds: seizoen 1986-1987 Trainers: Mircea Petescu, Hans Eijkenbroek, Joop Brand, Barry Hughes, Theo Vonk, Hans Kraaij, Bert Jacobs, Johan Cruijff, Kurt Linder, Hulshof/Van Gaal/Kohn en Leo Beenhakker. Wedstrijden: voor Sparta 165, 18 goals voor Ajax 174, 8 goals (per 8 maart 1991) Interlands: 10 Palmares: één KNVB-beker, 1987 één landskampioenschap, 1990 één Europa Cup der Bekerwinnaars, 1987 Toen Danny Blind nog bij het Rotter damse Sparta speelde was er geen haar op zijn hoofd die er aan dacht in Rotterdam te gaan wonen. Na wed strijden of trainingen was het snel rich ting Zeeland. Daar waar het leven goed is en de gulden een gulden. Sinds de zomer van 1986 draagt Dan ny het Ajax-shirt. Eerst wat aarzelend, maar al spoedig vastberaden. Hij ver overde snel een basisplaats en mag zich inmiddels ook international noemen. In Amsterdam, en dan speciaal bij Ajax, voelt Danny Blind zich thuis. Het hele gezin Blind trouwens. Want vrouw Yvonne hoeft ook niet meer zo nodig terug en zoon Daley, onlangs één jaar geworden, is er zelfs geboren. In Am sterdam, voor alle duidelijkheid. vruchtbaar elftal De laatste voetbaljaargangen hebben de Ajax-spelers niet alleen een landsti tel opgeleverd, maar ook veel kinde ren. Het Zweedse koppel Peter Lars- son/Stefan Pettersson werd vader; Jan Wouters, Johnny van 't Schip en Dan ny Blind. Voor jonge mensen verandert er nogal wat door het ouderschap. Volwassenheid en verantwoordelijk heidsbesef zijn veel gehoorde kreten. "Nou, bij mij geldt dat niet hoor," zegt Danny Blind op deze stelling, "maar ik ben geen twintig meer hè. Ik denk dat er veel verandert als je begin twintig bent en dan vader wordt. Maar ik ben 29 jaar en dan mag je toch verwach ten dat iemand al volwassen is. Na tuurlijk verandert er wel wat. Yvonne en ik mochten altijd graag uit eten gaan na een wedstrijd. Daarna wat drinken. Maar dat moet nu allemaal van tevoren geregeld worden. Oppas en zo. Je zegt niet meer zo makkelijk: kom we gaan er even uit. Maar dat is geen opgave hoor. Zo'n kind is écht fantastisch. En Daley wordt alleen nog maar leuker. Lopen leren, praten leren, dat soort dingen. Daar verheug ik mij nu al op. Je moet ook zorgen dat je plezier in het leven houdt. Dat kunnen kleine dingetjes zijn. Dat is voor iedereen ver schillend. Als je maar genieten kan", vervolgt Danny, "er gebeuren zo veel erge dingen op de wereld. Maar je moet er altijd eerst mee geconfron teerd worden wil het je bezig houden. Neem de Golfoorlog. De eerste drie, vier dagen zit iedereen aan de buis gekluisterd. Alles wil je weten, je wilt niets missen. Maar dan verwatert het al weer. Dat is wel een beetje logisch, maar niet goed. Het is opvallend dat er eerst iets heel ergs moet gebeuren, wil je er eens goed over na gaan denken. Maar dat zal wel mens-eigen zijn. An ders kan ik het niet goed verklaren." warming-up Als er gesteld wordt dat het opvalt dat er tijdens de warming-up altijd twee groepen zijn, meldt Danny dat dat vaak gebeurt bij voetbalwedstrijden. Daar heb je namelijk een tegenpartij voor. De twee groepen hebben echter betrekking op Ajax. Voor de Reynold- stribune is steevast het groepje: Jan Wouters, Stefan Pettersson, Johnny van 't Schip, Aron Winter (of zoals te gen FC Groningen, Sonny Silooy) en Danny Blind bezig. Aan de andere zij- Danny Blind dwong met zijn goede spel in dit seizoen alweer een plaats in de selectie van het Nederlands Elftal af.

Magazine (1987-2007) | 1991 | | pagina 9