ZEEGERS C.S. ADVOCATEN PROCUREURS Zware wedstrijden Mr A. Zeegers Mr M. Otten Mr Dr A. Zeegers (adviseur) Het advocatenkantoor van mr Zeegers uit Amsterdam adverteert regelmatig in Ajax-publicaties. In een eerder gesprek met ons vergeleek Zeegers een procedure met een voetbalwedstrijd. Wij vragen hem nu wat hij een zware wedstrijd vindt. 'Een zware wedstrijd' zegt Zeegers lachend, 'hangt van je tegenstander af. Net als bij voetbal moet je je nooit op de tegenpartij verkijken en moetje ook aan simpele zaken aandacht schenken, anders kun je nog verliezen. Lastige tegenstanders, waar ik graag een juridisch partijtje mee uitvecht, zijn verzekeringsmaat schappijen. Als tegenstander zijn ze sterk en taai, ze. hebben macht en wijken niet gauw van een ingenomen standpunt af. 'Meestal schadezaken. Heel veel mensen ervaren dat de verzekeringsmaatschappij het laat afweten als ze eens een keer schade claimen bij een inbraak of lekkage. Meestal iets mis met de 'kleine lettertjes'; een eerdere inbraak van jaren terug is niet gemeld of een paar sieraden zijn niet opgegeven en daar ga je al.' 'Als de mensen meteen langskomen vaak wel. Als de verzekeraar zich op nietigheid van de verzekering beroept en niet wil uitbetalen is dat - ondanks al de kleine lettertjes - beslist niet het einde van het verhaal. Ik heb tegen verzekeraars in dit soort zaken, ongeacht of het enkele duizenden guldens of een veelvoud daarvan betrof, leuke resultaten geboekt. Na een tijdje ken je hun strijdwijze en kun je daar al in een vroeg stadium op anticiperen. Maar ik krijg wel eens de indruk dat veel mensen het er uit een soort wanhoop maar bij laten zitten, die denken dat ze tegen een verzekeringsmaatschappij toch nooit op kunnen. Ten on rechte!' Tenslotte weer over voetbal. Ajax dit jaar wéér kampioen? 'Ik denk het wel. Ajax laat mooi voetbal zien en is de beste club van ons land. Gevaarlijk is dat het als topclub altijd op scherp moet staan en een ongunstig resultaat binnen een week moet hebben ver werkt. Een enkele punt verlies is geen ramp, een inzinking van een aantal weken wél. Toch wordt het tijd dat er weer eens Europa Cup I wedstrijden in Amsterdam worden gespeeld!' De Lairessestraat 49 1071 NT AMSTERDAM Telefoon 020-6731221 Telefax 020-6799209 Correspondentieadres Postbus 53240 1007 RE AMSTERDAM Over wat voor een soort zaken spreken we dan?' Is daar dan wat tegen te doen?'

Magazine (1987-2007) | 1991 | | pagina 2