Frank de Boer: 'IK KON HET WEL GOED VINDEN MET VAN BASTEN' Een afspraak met Frank de Boer maken was het punt niet. Je belt op, vraagt naar Frank en je krijgt hem. Donderdag na de trai ning zouden we even bij elkaar gaan zitten. In het spelershome aangekomen bekroop me een lullig gevoel. Wanneer wist ik nou dat Frank kwam binnenlopen en niet Ronald.? Niet dat het erg is als je aan Ronald vraagt of hij Frank is, maar een beetje opgela ten voel je je toch wel. Bovendien heb je de kans dat je door Frank, Ronald of één van de andere spelers gedold wordt. Ik be sloot om het zolang mogelijk af te wachten, wellicht dat ik te we ten zou komen wie Frank was als één van de twee werd geroe pen door één van de spelers. Of misschien dat Tante Sien zou vragen 'Frank wil je wat eten?' Daar hoopte ik maar op. Dat was mijn tactiek. Na even wachten kwam één van de De Boertjes bin nenlopen. Hij liep op me af, ik dacht, ja hoor het is Frank, maar hij liep langs me heen richting de bar. Tante Sien bood geen uit komst, ze noemde zijn naam niet. Toen kwam hij naar me toe, 'wij hadden toch een afspraak? Aldus liep het met een sisser af en had mijn tactiek niet gefaald. rechtsback. Eigenlijk is het alleen maar verschrikkelijk te waarderen dat iemand zich zó wegcijfert voor het teambelang. En wat wordt er geschreven? Ze schrijven over een paar foute passes. Terwijl hij er legio goed gaf. ledereen geeft wel eens een foute pass maar Vanenburg kan echt niks goed doen in de ogen van de pers. Slaat echt hé-le-maal nergens op'. Hoe was het met het verantwoorde lijkheidsgevoel tegen Griekenland voor jou? 'Die was groot. We hadden er toch op gehamerd om zus-en zo te spelen. Die toestanden met Kieft ging ook nie mand in de kouwe kleren zitten en dan kruip je allemaal wat dichter naar elkaar toe. Dan krijg je weer een hecht cluppie, zoals het hoort. Al blijft het jammer van wat eraan vooraf heeft moeten gaan...' Jerinho Jan wouters heeft wéér eens gescoord. Een tijdje geleden las ik een inter view met je broer Ronald. Hij zei daarin dat-ie er af en toe wel ziek van wordt als jullie weer eens worden verwisseld. Moet je me toch eens ver tellen hoe jullie uit elkaar te houden zijn... 'Ja, op foto's is het erg moeilijk. Het ligt anders als er een foto van mij in de krant staat en Ronald's naam staat eronder, terwijl die nog niet eens mee speelde in de betreffende wedstrijd. Dan heeft het nog niet eens te maken met verwisselen, dat is gewoon slor dig. Daar kunnen we af en toe wel eens van balen. Het is gebeurd hoor. Terwijl Ronald niet meespeelde, zelfs nog niet eens bij de zestien (de wed strijdselectie J.) zat. En tóch zijn naam onder een foto van mij. Waar ben je dan mee bezig? Maar het is op foto's wel erg moeilijk hoor, vaak weten we het zelf nog niet eens, moeten we heel goed kijken. Soms zijn we dan aan onze schoenen uit elkaar te houden. We spelen weliswaar allebei op Lotto maar er is toch iets anders aan Ro nald's schoenen. Verder zien we er bij na hetzelfde uit. Als je dagelijks met ons omgaat dan leer je ons wel uit el kaar houden maar als je ons slechts eens in de zoveel tijd ziet, dan leer je het nooit. Ja, Beenhakker weet precies wie wie is. Op het veld zijn we iets makkelijker uit elkaar te houden want ik ben linksbenig en Ronald rechts- benig. Ik ben verdediger, hij aanvaller. Ik geef toe dat het op foto's vaak heel moeilijk is'. -Illustratief voor dit laatste gegeven is dat Frank later in het spelershome een foto ziet van één van hen uit de beker wedstrijd tegen FC Groningen. Frank stond toen gewoon in de basis, terwijl Ronald later inviel. 'Kijk, hier weet ik het ook niet zeker, volgens mij ben ik dat, of niet', vraagt hij aan mij. 'Ja, dat ben jij', zeg ik maar heel stoer. Ik wist het echt niet meer.- Kan Ronald niet eens voor de grap in plaats van jou linksback spelen? Dat merkt toch niemand, hahaha. 'Voor het publiek zal dat misschien niet eens zo opvallen, maar Beenhak ker ziet dat direct. Hij ziet dat natuur lijk aan Ronald's balbehandeling, want hij is rechts. Dan kan-ie wel alles met links gaan proberen te doen maar dat ziet er niet uit want dat is helemaal niet natuurlijk'. Ben je altijd linkerverdediger geweest?

Magazine (1987-2007) | 1991 | | pagina 11