If can de Voorzitter Ajax en de Tijdens de leden raadsvergadering van 8 november j.l. heeft het bestuur unaniem het fiat gekregen om de weg, welke zij m.b.t. het nieuwe stadion is ingegaan, te blijven volgen. Aan die toestemming was een uitgebreide introduktie van de plannen, en alles wat daar aan vast hangt, vooraf gegaan. Het was een emotioneel moment, die avond om 11 uur, toen de beslissing viel dat we de Watergraafsmeer zou den mogen verlaten. Toch proefde ik bij iedereen ook de vreugde over de moge lijkheid, om Ajax een goede (financiële) toekomst tegemoet te kunnen laten gaan. Begin december start de aandelenemissie voor het indruk wekkende Stadion-projekt. Als die slaagt, en dat weten we eind januari 1991, zijn we een verschrikkelijk stukje verder en kan het o.i. niet meer misgaan. Het bestuur maakt zich grote zorgen over de teksten, welke tijdens wedstrijden van ons eerste elftal vanaf de tribunes over het veld schallen. Voor wat mij betreft was de (anti)klimax onlangs het FC Den Haag-koor, dat aankondigde op 'Jodenjacht' te zullen gaan'. Onder dezelfde noemer vallen ook de discriminerende op merkingen, koren en voorwerpen, welke enkele van onze spelers en ook scheidsrechters vaak ten deel vallen. Deze zaken liggen, maatschappelijk gezien, zeer komplex en zijn niet vanachter mijn schrijftafel op te lossen. Het Bestuur keurt het echter wel af. Vandaar dat ik U hier slechts mededeel, dat wij voornemens zijn, om in deze problematiek het voortouw te nemen en het in zeer breed verband, dus bij Overheden, KNVB, Betaald Voetbal Organisaties en Supportersclubs aanhangig te maken. Henk Terlingen (U weet wel) merkte hierover onlangs in het voetbalblad Elf op: 'Het is een droom van mij. Dat één keer Ajax, wanneer ze die antisemitische spandoeken zien of dat apengehuil horen, resoluut het veld afstapt. Ik beloof ze dat ik dan een seizoenkaart voor het leven neem.' Zover zijn we vooralsnog niet, maar er dient aan deze ge vaarlijk escalerende ontwikkeling wel ten spoedigste een eind te komen. We staan voor de winterstop en kunnen terugzien op een prima jaar. Kampioen van Nederland een zeer goede positie op de hui dige ranglijst, welke behaald werd met geweldig voetbal. Ook onze jeugd en amateur-elftallen spelen momenteel de sterren van de hemel. Dat belooft dus veel voor het komende jaar en dat is een heerlijk vooruitzicht. Graag wens ik U allen namens het voltallige Bestuur van vanaf deze plaats een voorspoedig en gezond 1991 toe. Voor onze A-seleCtie en alle betrokkenen voeg ik daar nog de wens aan toe, dat ze de stijgende lijn mogen bewaren en dat we volgend jaar juni wederom op het balkon van de Stadschouwburg zullen staan. Zullen we daar op 31 december om 12 uur 's-nachts sa men op drinken?! Michael van Praag. Zoals de meesten onder u wel zullen weten, is Ajax een gro te supportersclub rijk en wel: de Ajacied. De club telt zo'n 5500 leden, waarvan het overgrote deel buiten, tot ver buiten Amsterdam woont. De Ajacied telt slechts c.a. 380 seizoenkaarthouders. Het bestuur vindt dat het noodzakelijk is, om de leden van de Ajacied nog meer het gevoel te geven dat ze bij Ajax ho ren. Wij menen, dat de club aan de leden van de Ajacied een pakket voordelen zou moet bieden, welke anderen niet genieten. Daardoor wordt het extra aantrekkelijk om lid van de Ajacied te zijn en kan die club tot een groter, en nog ge zonder geheel uitgroeien en hopen we te bereiken, dat veel meer Ajacieden de weg naar De Meer zullen weten te vinden. Op bepaalde gebieden is bovendien nauwe samenwerking en hulp mogelijk, waardoor wij op allerlei gebied iets voor el kaar zouden kunnen betekenen. Het gevoel van 'er bij te horen' staat echter voorop en wan neer je ver van Amsterdam woont is dat o.i. extra belangrijk. Er bestaan reeds langdurige en goede kontakten tussen de voorzitter van de Ajacied, Tjeerd de Groot, en ondergetekende. Een en ander is uitgemond in een aantal gesprekken op bredere basis waarbij, na het bestuderen van de mogelijkhe den, een aantal afspraken zijn gemaakt. Ajax zal trachten het navolgende voor de leden van de Aja cied te gaan verwezenlijken, waarbij voor een aantal onder delen de haalbaarheid nog dient te worden onderzocht. Daarvoor is een kleine slag om de arm dus noodzakelijk. Op korte termijn: - Gratis magazine (momenteel 8x per jaar en is reeds geëffectueerd). - Voorrang bij schriftelijk aangevraagde kaarten (met bij sluiting betaal-, Euro- of girocheque, (reeds ingegaan). - Exclusief bezoek aan een Ajax-trainingskamp. - Korting in de Ajax/Umbrowinkel. - Bij iedere thuiswedstrijd 3 spelershome kaarten ter beschikking voor door het bestuur van de ajacied aan te wijzen personen. - Voorwedstrijd van het Ajacied elftal. - Het opstarten van een Suppootenopleiding. Middellange termijn: - Twee supportersavonden per jaar. - Speciale supporterskleding (tegen betaling), of een kor ting op Ajax-kleding. - Verkoop van seizoenkaarten via de Ajacied voor een spe ciale prijs. - Gespreide betaling van seizoenkaarten. - Speciale sponsoraanbiedingen. Lange termijn: - Vaste vakken bij Europa-cupwedstrijden, bekerwedstrijden en tournooien. - Speciale tribunedelen met aparte ingangen. - Eigen clubruimte. Wij hopen hiermede een aanzet te geven aan een nog hech tere band tussen Ajax en de leden van haar supportersclub. Aanbevelingen van uw kant zullen we zeer op prijs stellen. Michael van Praag, voorzitter. 21

Magazine (1987-2007) | 1990 | | pagina 23