/nri'é i/m AMSTERDAM KJJ schap na z'n opname in het ziekenhuis en natuurlijk verwachten wij hem weer spoedig op Voorland te mogen zien. En als dan straks de winterstop z'n intrede doet, is het voor de Ajax-ploeg maar even stilte. Direkt in 1991, van 2 tot 9 januari, gaat de ploeg in trainingskamp in Istanbul om daar onder meer een wedstrijd te spelen tegen de ploeg van Guus Hiddink, Fenerbahce en deel te nemen aan een zaal- voetbaltournooi Voor het evenwel zover is stonden er nog een paar interes sante wedstrijden voor het kompetitie op het programma. Eerst kwam FC Den Haag op bezoek met een paar duizend aanhangers, waarvoor op 2 december j.l. de nodige voor zorgsmaatregelen genomen moesten worden. En daarnaast was het Ajax-stadion wederom uitverkocht en hing er weer een lekkere sfeer. Er viel echt wat te verwachten mede ge zien de uitlatingen van de trainer van FC Den Haag, die op voorhand beloofde te spelen zoals altijd: aanvallend! Welnu, dat komt bij tegenstanders in het Ajax-stadion nog niet zo gek veel voor, dus gingen we er met z'n allen nu eens echt voor zitten. En zo waar, het werd een heerlijke wedstrijd met Ajax in een geweldige vorm, waar bijna niet tegen te voetballen viel. Of zoals iemand zei: na de eerste helft was FC Den Haag weer gewoon FC Den Haag. De eerste goal van Jan Wouters was al één om over naar huis te schrijven. De één/twee met Pettersson was subliem. Daarna scoorden Bergkamp en Pettersson zeer overtuigend en was de 3-0 score bij rust bereikt. In de tweede helft hield Den Haag het achter wat meer gesloten om het verlies wat dragelijk te houden, maar als toetje brachten Bergkamp en Pettersson de score op 5-0 en was het feest compleet. In de eerste plaats hulde aan het Ajax-team dat de tegenstander in alles overklaste. Jan Wouters werd terecht "Man of the Match" en het publiek smulde van de bewegingen van Roy, Witsch- ge en Van 't Schip, en eigenlijk van alle anderen. Gewoonweg een perfekte wedstrijd, waarvan wij mogen ho pen dat er nog vele zullen volgen. Den Haag speelde lange In Memoriam Jan Helman Op 16 november j.l. overleed ons werkend lid Jan Helman. (Oom) Jan Helman, zoals de jeugd op Voorland hem noemde, was een vaste gast bij Carel en Tom Kamlag in ons jeugdhome. Hij werd bijna 69 jaar oud. Het was ons bekend dat hij eni ge weken geleden was getroffen door een beroerte, maar wij hadden niet het vermoeden dat de situatie zo ernstig was. Het was dan ook voor allen die Jan kenden een enor me schok zijn overlijden te vernemen. Jan Helman werd in 1959 ondersteunend lid van onze vereniging. In 1965 trad hij toe tot de jeugdcommissie, tot 1977, terwijl hij in die periode ook een vaste medewerker was van de clubbladredactie met wedstrijdverslagen van zijn geliefde Ajax-jeugdvoetbal. Terecht werd hij in die periode benoemd tot werkend lid. Een terechte benoeming voor een goed Ajax-lid, die ieder vrij uurtje bij zijn club doorbracht. Jan was vrijgezel. Een prettig iemand is niet meer. Wij zul len hem op Voorland missen. Praten met hem over zijn Ajax kunnen wij nu niet meer, maar in onze gedachten zal Jan Helman nog lang bij ons zijn. Jan, rust in vrede. Bestuur Ajax altea j y Ji J Jj[ 11J Voor informatie en/of reserveringen: Telefoon 020-665.81.81 Joan Muyskenweg 10 1096 CJ Amsterdam memher of PULLMAN INTERNATIONAL HOTELS tijd zoals het hoort: gewoon doorgaan voor de winst, want dat is de bedoeling. En als je tegenstander dan eenmaal be ter is, is het eervoller te verliezen dan 18000 mensen een afschuwelijke middag te bezorgen met louter negatief voet bal. De euforie rond Ajax kende geen grenzen en rijkhalzend werd al weer uitgekeken naar de volgende wedstrijd van Ajax, bij Feyenoord in Rotterdam. Een volle Kuip, 55000 mensen, en nu maar hopen dat het net zo leuk zal worden als in Amsterdam tegen Den Haag. En het werd leuk. Althans voor de Ajax-aanhang. Met een enorme macht werd Feyenoord vrijwel van de mat gespeeld en was het nog niet voorgekomen dat de onzen zo makke lijk de volle winst binnenhaalde. Natuurlijk was de eerste goal een toevalstreffer van Bryan Roy maar dat nam niet weg dat Ajax over alle linies heerste. Dat bij rust de stand al 0-3 was door Bergkamp en Wouters gaf duidelijk het krachtsverschil aan. Of liever gezegd: Feyenoord had geko zen voor een fatale taktiek in de opstelling die de Ajacieden alle ruimte gaf om iedere aanval gevaarlijk te laten zijn. De Rotterdammers stelden er weinig tegenover en dat bleek nog meer in de tweede helft toen het wel leek dat Ajax plichtmatig de 45 minuten volspeelden, nauwelijks serieus aandrong en alleen Bergkamp uit een strafschop 0-4 liet scoren. Het was dan ook in feite geen echte wedstrijd, geen spanning, een zeer eenzijdige vertoning met Ajax op eenza me hoogte. Het is jammer te constateren hoe Feyenoord is afgezakt naar een bedenkelijk niveau en dat er nog heel wat zal moeten gebeuren om de aansluiting met de vaderlandse top te halen. Ajax liet weer eens zien hoe sterk het elftal op dit moment opereert en als we dan Bryan Roy voor de tele visie horen zeggen dat het team nog veel beter kan spelen en hij zelf maar liefst 10 keer beter, dan wordt het in de ko mende tijd nog meer genieten geblazen en kunnen we al leen maar vreselijk blij en trots zijn op onze club. We gaan een. mooie tijd tegemoet.....! Tijn Middendorp

Magazine (1987-2007) | 1990 | | pagina 21