SUPPOOSTEN OPLEIDING erg. Kijk maar naar de tennissers. Ze weten gewoon ontzettend goed van zichzelf wat ze kunnen en wat ze niet kunnen, en daarom hoeven ze zich niets aan te trekken van wat anderen vinden. Ze hoeven zich ook niet druk te maken". Van wie of wat krijgen jullie dat mee, dat jullie zo precies weten wat de eigen kwaliteiten zijn? "Allereerst van onze ouders. Zij begeleiden je heel erg goed. Mijn ouders hebben mij nooit gepusht, hebben nooit van mij geëist dat ik de beste moest zijn. Ze zeiden altijd, 'doe maar rustig aan Stefan, heb er maar plezier in, dat is het belan grijkste'. Ze maakten het niet belang rijk of ik het ver zou schoppen in het voetbal of niet". Is dat een verschil met de opvoe ding in Nederland? (heel voorzichtig) "Eh, misschien ver schilt de Nederlandse opvoeiding niet zo van de Zweedse, maar... Het is toch wel anders, denk ik. Iets anders, het Nederlandse leven is voor ons perfect. Wij houden van rust, willen rustig over straat kunnen lopen zon der dat de kleren van je lijf gerukt worden. Dat kan hier, dus de Neder landers zijn wat dat betreft ook best nuchter". Een ander hoofdstuk. Wat betekent Ajax momenteel voor je? "Ajax? Dat is mijn club. Ik heb nog tweeëneenhalf jaar te gaan bij Ajax. Ik wil alles winnen wat er te winnen valt. Ik heb overal waar ik heb gespeeld heel snel een soort clubge voel gekregen. Ajax zat ook heel vlug in mijn hart". Wat zijn andere belangrijke zaken in je leven? "Mijn gezin gaat voor alles. Ik wil mijn kinderen een goede opvoeding geven, heel belangrijk. Verder maak ik me wel zorgen over wat er alle maal gebeurt in de wereld. Milieu, oorlog, ik lees er veel over, zie veel op de televisie. Maar het is ook weer niet zo dat ik lid ben van Greenpea ce, of zo. Voetbal is belangrijk voor me, maar ik speel het alleen omdat ik het leuk vind. Ik ga iedere dag naar de training omdat ik er zin in heb. Als dat niet meer het geval zou zijn, dat stop ik er mee. Mocht ik een zware blessure krijgen waardoor ik niet meer zou kunnen voetballen, dan zou dat jammer zijn, maar Een zuiver strafschopgeval beslist geen ramp. In Zweden heb ik economie gestu deerd, vervolgens bij een bank ge werkt, naast het voetbal. Dat vind ik nog steeds interessant". Kun jij een prettige avond hebben als je hebt verloren? "Haha, nou nee, een prettige avond niet. Het ligt eraan hóe je hebt verlo ren. Als je er alles aan hebt gedaan en de tegenstander was gewoon be ter, dan doet het me weinig. Als we goed spelen en we spelen gelijk zo als tegen RKC, dan kan ik daar wel van balen. Maar dan ben ik niet echt chagrijnig, dat verdient mijn vrouw niet. Thuis spreken we haast nooit over voetbal". Wat is je indruk van de gemiddelde Nederlander? "Eh, ja (lachend), dat is moeilijk. De Nederlander lijkt in veel dingen op de Zweed, maar er zijn natuurlijk wel verschillen. Wat ik bijvoorbeeld zo vreemd vind: op zondag gaat ieder een hier naar opa en oma. Dat merk ik aan de kinderen, al die vriendjes en vriendinnetjes zijn zondag bij opa en oma. Wij gaan ook wel op be zoek, maar niet persé op zaterdag of zondag. Die twee dagen houden wij het liefst helemaal vrij. Wij Zweden gaan dan meestal iets met het ge zin doen, als het kan naar buiten. Wij leven in het geheel wat meer bui ten dan de Nederlanders". Jerinho Het bestuur van de AFC Ajax wil het aantal SUPPOOSTEN gaan uitbreiden. Wij denken aan mannen en vrouwen tussen de 25 en 35 jaar, die het leuk vinden om mee te helpen aan een goede organisatie rond thuis wedstrijden en andere aktiviteiten in het huidige en in het nieuwe stadion. Uiteraard bieden wij hen een uitstekende vergoeding, maar ook de mogelijkheid, om op dagen dat men niet is ingeroosterd, gratis naar de wedstrijden van ons eerste elftal te kijken. Indien u geïnteresseerd bent in deze aantrekkelijke en afwisselende funktie, dan kunt U zich schriftelijk bij ons aanmelden voor de welke, in samenwerking met de Amsterdamse Politie en ons beveiligings bedrijf CSU, in het voorjaar van 1991 zal worden gegeven. Ook voor inlichtingen kunt U zich schriftelijk wenden tot: AFC Ajax de heer G. Holsheimer Middenweg 401 1098 AV Amsterdam

Magazine (1987-2007) | 1990 | | pagina 15