Discussie dan bijna verplicht je nog slechts in zwaar bedekte termen uit te laten tegenover journalisten "Ik ben van huis uit een vrij gesloten jongen als het op de pers aankomt. Ik bouw altijd een muurtje om me heen dus ik heb eigenlijk nooit pro blemen met journalisten. (Bryan lacht als we vragen: daar komt niemand doorheen?) Nee, daar komen ze niet doorheen, het is best een stevig muurtje eigenlijk, hahaha. Wat men schrijft en zegt dat doet me weinig. Ik lees of hoor het wel en dan weet je met wie je een volgende keer om de tafel zit en wat je daar wel of niet tegen kwijt kunt. Ik zal iedereen altijd te woord staan, ieder zijn vak. Of ik veel of weinig zeg dat heeft men zelf in de hand". "Het was niet echt een verrassing voor me dat ik mee mocht naar Italië. Zoveel linksbenigen heb je nou ook de even later het door Beenhakker beweerde. Niet van harte, getuige de uitdrukking op zijn gezicht, maar toch. Bryan lijkt een type die niet alles zon der slag of stoot van iemand aan neemt. Een jongen die er een eigen mening op nahoudt die met nog geen tien paarden uit zijn kop te trek ken valt. Iemand die slechts door weinigen beïnvloedbaar is. Hoe ligt dat voor trainers, waaronder dus Leo Beenhakker? "Ik probeer alle dingen die de trainer mij meegeeft in mij op te nemen en de goede dingen eruit te halen om daaraan te werken. Ik toets iemand's mening heus wel aan die van mezelf. Ik denk ook dat dat goed is. Leo Beenhakker is vooral op het mentale vlak een kei. Ook op het technisch/ taktische vlak kan hij me een hoop leren. Van Johan Cruijff heb ik zelfs heel veel geleerd. Trainers zijn er voor om je wat bij te brengen. Dat geldt in meerdere mate voor jonge spelers maar ook ouderen moeten wat op kunnen steken van een trai ner. Iedere trainer heeft zijn eigen ideeën, werkwijzen, taktische vondsten. Je moet ervoor zorgen dat je de goede dingen eruit pikt en de mindere kanten aanwendt om je ei gen mening te versterken. Wat je net aanhaalt, die discussie met de trainer bij het Amsterdam- tournooi, dat is er een voorbeeld van: de trainer ziet bepaalde dingen die niet goed gaan, hij geeft die aan maar ik ben in de veronderstelling dat ik juist wél goed handelde. Het duurt dan even voor je inziet waar hij op doelt. Pas later denk je weer niet in Nederland. Ik had zelf ook wel gedacht dat ik zou spelen maar de trainer had iets anders in zijn hoofd, dat heb je te respekteren. Ik vind wel dat ik over het algemeen eerlijk wordt bejegend door pers en publiek. Keihard maar wel eerlijk, ge loof ik". Wat heeft het WK mij voor positiefs opgeleverd? (herhaalt Bryan mijme rend de vraag van de verslaggever). Tja, dat je een WK hebt meege maakt. Normaal zit je op de bank voor de televisie. Nu was ik erbij, proefde de sfeer, was zelf deelnemer al speelde ik dan niet. Ik niet professioneel bezig?! Daar heb ik niets van gehoord. Zei men dat op het WK-journaal? Als ze dat graag willen zeggen, dan doen ze dat maar. Ik vond dat ik wel goed be zig was. Omdat ik steeds mijn disc- man op had? Nou, waar slaat dat op? Kijk, als het niet goed gaat dan wordt er op alle slakken zout gelegd. Als het goed gaat dan zeurt er nie mand over walk-man's of dat soort onbelangrijke dingen. Moet ik me over zulke zaken nog druk maken? Dat doe ik niet. Dat doen de meeste spelers toch niet, die prikken daar gewoon doorheen. In augustus speelde Ajax wederom het Amsterdam-tournooi. De televisie legde een schitterend tafereel vast. Tijdens de pauze die er genomen werd voor het nemen van de penalties in de wedstrijd tegen Club Brugge hadden Leo Beenhakker en Bryan Roy een woordenwisseling die perfekt in beeld gebracht werd. Het onderwerp van discussie was niet he lemaal te volgen voor de televisie kijker, wél werd duidelijk dat Been hakker zijn pupil iets duidelijk pro beerde te maken. Roy stribbelde zichtbaar wat tegen, maar accepteer- IISË Bryan Roy voor het doel: te laat, de keeper heeft gevangen. "De scherpte voor de goal kan beter", vindt Bryan Roy

Magazine (1987-2007) | 1990 | | pagina 7