Niet zeuren. wel. Ik snap wel dat dat voor het pu bliek niet altijd even leuk is. Als je twintig minuten voor tijd met 1 -0 voor staat dan ben je wel gek als je de zaak niet op slot gooit. Maar je hoeft niet een hele wedstrijd zo te spelen. Een goede voetballer wil dat ook niet." Goed, toen kwam je naar Amsterdam „Ik werd gehaald om achter de spits te voetballen, achter Pettersson. De entree was niet gemakkelijk. Men was gewend aan Bosman en Van Basten. Zij speelden er niet meer en Petters son en ik moesten hun gaan vervan gen. Ajax had me al een tijd gevolgd. In mijn PEC-jaren wilden ze me al eens hebben maar toen liet de club me niet gaan. Ook bij Twente had Ajax me in de gaten gehouden en ik scoor de aardig wat doelpunten, vooral be langrijke goals. Dus ze dachten dat het in Amsterdam ook wel zou lukken. Ik kwam hier en toen bleek dat ik ge blesseerd was, geopereerd moest wor den. Het herstel verliep niet vlekkeloos. De laatste helft van het vorig seizoen heb ik nog wat in kunnen vallen, nog wat kunnen scoren ook. Meer dan in vallen zat er nog niet in, daar was ik nog niet fit genoeg voor. De voorberei ding op dit seizoen ging wel, ik heb ook een paar keer de kans gehad. Maar Ajax heeft nog een paar anderen die op mijn positie kunnen spelen en zij deden het goed, dus kregen zij logischerwijs de voorkeur om in de competitie de spits af te bijten. Het team steekt goed in elkaar, het spel is goed, 'never change a winning team', dat snap ik best. Ik denk dat ik gewoon nog wat moet wachten." Dat was een rot gevoel natuurlijk, geblesseerd bij Ajax binnen komen „Je doet er niets aan. Zeker is het vervelend maar je kunt niet anders dan aan je herstel gaan werken. Het was een zware tijd. Ik ben, zeg maar, anderhalf jaar uit de roulatie geweest. Drie keer geprobeerd om terug te ko men. Steeds opnieuw voorbereiden. In die tijd had ik ook geen behoefte aan publiciteit. Je hoort er niet bij. Ik had een probleem en dat wilde ik hoe dan ook zelf oplossen. De club heeft me goed opgevangen en begeleid, daar niet van, maar ik ben iemand die iets dergelijks helemaal zelf wil oplossen. Op een gegeven moment vroeg men mij of ik bij 'Hier en Nu' op TV wilde komen. Dat vind ik belachelijk, hoeft voor mij niet." Wat ben je eigenlijk voor een type? Je bent moeilijk te peilen, vertel eens over je persoonlijkheid. „Ehm, ik ben wat teruggetrokken, denk ik. Maar ook eigenwijs. Geen flap-uit. Ik weet waar ik mee bezig ben. Ehm, dit is moeilijk zeg, om jezelf eens te beschrijven, (denkt na) Als ik iets in mijn hoofd heb dan ben ik daar niet van af te brengen. In moeilijke tij den steun ik vooral op mezelf. Mijn vriendin helpt me daarbij, maar ik wil niemand lastig vallen met mijn sores. Daar ga ik zelf mee in de slag." Je traint de hele week. Steeds staat er een wedstrijd op het pro gramma. Elke keer weer hoop je te kunnen spelen. Hoe bouwt zich die spanning op en hoe verwerk je een anti-climax als je er weer niet in staat? Ik richt me weer op de volgende wed strijd. Weer een week trainen en je best doen. Het heeft weinig zin om je daar druk over te maken. De zaken liggen vrij duidelijk. Ajax heeft min stens drie spelers voor die ene plaats. De trainer kiest voor een bepaalde speler, ook afhankelijk van de tegen stander. Als dat goed loopt verandert hij niet van opstelling." Ik kan niet geloven dat je dat zo gemakkelijk van je afzet „Toch is het zo. Ik weet wat ik kan, ik zie wat anderen kunnen. Ik begrijp Beenhakker's keuzen. Dat wil niet zeg gen dat ik me minder acht dan die an deren. Ik heb andere kwaliteiten dan bijvoorbeeld Bergkamp. Ik ben er ook van overtuigd dat mijn kans komt. Die pak ik, maar ik ga niet liggen zeuren en melken omdat ik niet speel. Ik kijk en wacht af." Dus je eigenwijsheid kent grenzen? „Zeker." Jerinho Ron Willems passeert ex-clubgenoot Hans de Koning (FC Twente)

Magazine (1987-2007) | 1990 | | pagina 7