„Je moet ook kijken naar de omstan digheden. Als ik onze A1 zie dan vind ik dat ze mee moeten spelen om de bovenste plaats. Dat heb ik ze ook verteld. Ik weet echter ook dat je niet iedere wedstrijd kunt winnen, dat hoeft ook niet. Wat wel een eis is dat de jongens als ze een jaar of zestien zijn, ze een hele wedstrijd met een perfecte instelling en met volle concentratie be zig zijn. Ik wil onder geen beding zien dat de jongens het veld oplopen met het idee van 'wij zijn Ajax en we doen dit wel effe, want wij dragen dit shirt dus we kunnen goed voetballen, geen probleem'. Voetballen win je nooit zon der strijd, hoe goed je ook bent. Eerst is het dus poetsen geblazen, keihard werken. Alles wat je extra hebt, komt dan automatisch naar boven. Waar ik naar toe wil werken is dat als Ajax te gen een amateurteam staat, ze met dezelfde instelling en concentratie die wedstrijd in gaan als wanneer ze te gen een club van naam moeten aan treden. Het zal heel moeilijk worden dat te bereiken. Ik ken eigenlijk geen team dat iedere wedstrijd perfect in gaat. Ik had het daar zelf ook altijd moeilijk mee. Ik kon niet tegen ama teurclubs spelen, want dan had je een tegenstander die je de hele wedstrijd aankeek en die was niet bij je weg te branden. Daar had ik dan zó de balen van, joh. Ik probeer dat van de jon gens dus wel te vragen. Helemaal wa terdicht krijg je dat natuurlijk nooit. Ajax heeft door alle geledingen eigen lijk één groot probleem wat zelfs door werkt tot in het eerste. We krijgen veel te weinig weerstand. Onze teams spe len zelden onder druk. Verdedigers van niveau komen dan ook lang niet zo veelvuldig uit de opleiding voort als (aanvallende) middenvelders en aan vallers. Vandaar dat de internationale contacten en landelijke competities van heel groot belang zijn voor Ajax. En daarom is het ook zo verschrikke lijk dat het huidige eerste dit jaar geen Europees voetbal kan spelen." Jerinho

Magazine (1987-2007) | 1990 | | pagina 15