On-Ajax Mark VerkuijI scoort tegen zijn oude club FC Utrecht. Hij laat Jan-Willem van Ede in vertwijfeling achter. Of ik volgend jaar nog op de links back speel? Ik denk het wel, maar ik zou nog graag eens de vaste voor stopper van Ajax zijn. Dat is toch de positie die ik ambieer. Je komt dan nog meer aan voetballen toe. De linksbackplaats is mooi, maar in veel wedstrijden toch vrij geïsoleerd. Eén en ander zal er wel van afhan gen waar Sonny Silooy in het team terugkomt en of Peter Larsson blijft bijvoorbeeld". Ajax en PSV zijn feitelijk het hele sei zoen in de weer om het landskampi oenschap binnen te halen. Natuurlijk gebeurt er veel meer, Europa Cup, KNVB-beker, spelerswisselingen, trai nersbesognes, blessures, om maar wat te noemen. Maar het landskam pioenschap is de rode draad. De afgelopen titelwedstrijd is er één tje geweest met een ongekende spanning. Op 6 mei is het kampioen schap dan eindelijk daar. Valt zo'n gebeurtenis dan mee of tegen, afge zet tegen de lange weg die er naar toe leidde? 'We waren soms nog wat onzeker in ons optreden'. Verkuijl:"Vanaf de wedstrijd tegen PSV in het Olympisch Stadion be gonnen we echt in een kampioen schap te geloven. Dat geloof is er vanaf dat moment steeds geweest. Het besef dat het nog wel eens mis kan gaan, zat natuurlijk ook wel bij iedereen in het koppie, maar dat zet je steeds van je af. Je moet erin ge loven, anders haal je het niet. De wedstrijd tegen Roda JC had de wedstrijd van het seizoen moeten worden. Ik was geschorst voor die wedstrijd. Dat zul je altijd zien hè, dat je er op beslissende momenten niet bij kunt zijn. Je hebt van die jaren. Sonny heeft dat natuurlijk veel erger meegemaakt. Ergens was het wel goed om eens wat langer gebles seerd te zijn. Je weet dan hoe ie mand die echt lang uitgeschakeld is, zich voelt. Het is goed om dat te be seffen. Je hoort echt nergens bij, in zo'n periode. Op de bank zitten vond ik helemaal vreselijk. Het is dan zo ontzettend moeilijk om fanatiek te blijven. Tegen Sparta mocht ik de laatste minuut invallen, dat was ook een dieptepuntje. Mpar je leert ervan, menselijk gezien vooral. Maar waar waren we ook al weer? Oh ja, het kampioenschap. Die wedstrijd tegen Roda. ledereen was zo gespannen. Je kon in die wedstrijd kampioen worden, ledereen verwachtte dat. De spelers wisten dat en voelden dat. Je krijgt dan zo'n houding van 'we mogen per sé geen fouten maken'. Je fixeert je dan daarop terwijl je je juist moet richten op het maken van doelpunten. Het ging dus fout. Onvoorstelbaar, zoiets kom je toch in de hele Ajax- geschiedenis niet tegen, dankzij twee terugspeelballen bijna alles vergooi en. Gelukkig kwam alles nog goed. Jammer dat we de wedstrijd tegen NEC op die manier moesten afslui ten. Het paste wel een beetje in het beeld van dit seizoen. We waren soms nog wat onzeker in ons optre den. Dat wordt langzaam aan wel be ter. We moeten die partij in Nijmegen maar vergeten. Plotseling ben je dan kampioen. Je beleeft alles in een roes, je beseft het niet echt. Dat komt later pas, als de feeststemming weer weggeëbt is. Op het moment dat we in Nijmegen van het veld liepen dachten we echt niet van 'nou, daar hebben we nu een heel seizoen in gestoken, hè, hè. Je raced maar door, de kleedkamer in, de champagne, de foto's, het toespraakje van de voorzitter, de kampioensschaal, douchen, de bus in, het Leidseplein, het feest. Je hebt geen moment van bezinning. rr-X flVoÜV

Magazine (1987-2007) | 1990 | | pagina 9