USA selectie Ajax f-f Op donderdag 10 mei j.l. vertrok een Ajax-selectie met trai ners, medische staf en begeleiders richting Washington, om daar op zaterdag 12 mei als sparring partner voor het USA-elftal te fungeren, dat op de komende WK in Italië hoge ogen probeert te gooien. Na een voorspoedige reis via Detroit werden, na eerst eni ge problemen te moeten oplossen, de diverse kamers in het hotel bezet. Een lange reis met daarbij de tijd die 6 uur vooruit werd gezet, een ieder vermoeid en dus vroeg naar bed. Vrijdags een wandeling met het gehele gezelschap en 's middags training in het stadion. Een prachtig stadion, goed voor 55.000 mensen met alleen maar zitplaatsen. Helaas was de grasmat door de gehouden honkbalwedstrij den nogal verminkt met kuilen en grasloze delen. Na het diner met z'n allen gezellig bijeen in het hotelcafé en wederom op tijd naar bed voor de komende match. Zaterdags rust, eten, wandeling, slapen, sportmaaltijd, al les wat voor een wedstrijd gebruikelijk is. Dan alles gereed voor vertrek. Helaas geen bus, daar ach teraf bleek, dat de chauffeur het hotel niet kon vinden Dus taxi's genomen, hetgeen niet zo'n probleem is, gezien de grootte van de taxi's. Een groot stadion met geweldig grote kleedkamers, voor iedere speler en coach een apart verkleedhok, compleet met stoel. Dan de wedstrijd zelf. Een Ajax-elftal zonder onze 7 voor Oranje geselecteerde spelers en ook zonder onze twee Zweden. Toch zeker een representatief Ajax-elftal en ge zien de uitslag een goed elftal. Ronald de Boer scoorde na een blunder van de goalie (0-1) na 20 minuten. Verdiend, daar wij, na een zwak begin, al beter begonnen te spelen. De stand bleef zo tot 10 mi nuten voor rust, toen het USA-elftal het initiatief van ons overnam. Het bleef tot de rust toch 0-1 door een aantal fraaie reddingen van Jacques Storm. Na rust wederom een goed spelend Ajax met diverse scoringskansen. Het bleef toch 0-1 en daar putte het USA-elftal de moed uit door het laatste kwartier enorm op te komen zetten. Verdiend werd het uit een rommelige situatie 1-1, een terechte uitslag van een niet grootse maar wel spannende wedstrijd. Na afloop was een receptie gepland voor spelers, officials en genodigden. Helaas waren er zoveel genodigden dat voor spelers en officials nauwelijks ruimte, laat staan wat te drinken of te eten was. Dus maar de bus gepakt (gelukkig nu wel aanwezig) en re tour hotel voor een hapje en een drankje. Ook toen weer niet te laat naar bed, daar Washington nu niet een stad is om 's avonds uit te gaan. Door onwetend heid kom je al vlug in verkeerde buurten, daar de criminali teit in deze stad enorm is. Zondags een uitgebreide brunch bij de Nederlandse am bassade met diverse Hollandse gasten. Een fraai gebouw met vele fraaie schilderijen, Perzische tapijten en een uit stekende gastheer t.w. onze ambassadeur. Vreemd zo'n stukje Nederlands grondgebied in het verre Amerika. Na uitwisseling van wat geschenken gingen de spelers naar een party en de officials naar het hotel. Eerst werd nog een korte rondrit door Washington gehou den met een stop voor een foto van het Witte Huis. Helaas was President Bush niet thuis, want wij hadden ons zeker aangediend. 's Maandags weer terug via New York. Helaas 2 uur vertraging, maar wel een kennismaking met de wielerploegen van Panasonic en PDM, die de Tour de Trump hadden gereden. Terug 's nachts van New York naar Amsterdam, één en al gein. Van vermoeidheid was geen sprake. "I *N. X*»t'

Magazine (1987-2007) | 1990 | | pagina 37