althans. Jan Wouters heeft ook zo zijn bedenkingen tegen het linksbeni ge brutaaltje. Tegen de Volendam- mers neemt Ajax tweemaal een voor sprong door Bergkamp en Winter. Evenzovele keren weet Frank Berg huis de gelijkmaker op het bord te brengen. Het achtste verliespunt is een feit. Ajax—Austria Memphis 1 - 1 Woensdag 27 september 1989 Een zwarte dag voor alles wat Ajax is. Het begint zo mooi. Jan Wouters brengt in de 45e minuut Ajax op 1-0 en de ban lijkt gebroken. In de rust gaat het publiek er eens goed voor zitten. Het jeugdige Ajax komt onze ker uit de kleedkamer en krijgt het tweede, o zo belangrijke doelpunt niet achter de Oostenrijkse doelman. Verlengingen worden een feit. Het publiek gelooft er nog in en gaat ach ter de ploeg staan. Als Pleva in de 7e minuut van de verlenging 1-1 maakt, klapt Ajax in en raakt de F- side door het dolle heen. Alles wat los en vast zit, krijgt doelman Wohl- fahrt van Austria naar zijn hoofd gesmeten. Eén van die voorwerpen raakt hem en hij zakt in elkaar. Scheidsrechter Galler staakt de wedstrijd. De UEFA straft met harde hand en Ajax kan Europa Cup voetbal in het volgende seizoen wel vergeten. Ajax—FC Utrecht 3 - 0 Zondag 15 oktober 1989 Eindelijk proeft Ajax het zoet van een overwinning weer. FC Utrecht wordt met 3-0 geslachtofferd. Mark Verkuijl scoort tegen zijn oude club en Ro nald de Boer scoort zelfs tweemaal, in de 31e minuut komt hij Pal Fisher vervangen. Fortuna Sittard—Ajax 0 - 0 Zondag 15 oktober 1989 De vreugde is van korte duur want Fortuna vindt 0-0 een prima stand om ook mee te eindigen. Een willoos Fortuna en een machteloos Ajax jagen het publiek van de tribunes. Fisher speelt niet. Ronald de Boer en Ron Willems spelen de hele wedstrijd. Ajax—Feyenoord 1 - 1 Zondag 22 oktober 1989 Een kraker waar iedereen elk jaar toch weer naar uitkijkt, ook al betreft het dit jaar een semi-kraker. Ajax start flitsend en Jan Wouters scoort in de 21e minuut 1-0. Vervolgens zakt Ajax wat weg en kan Smolarek de gelijkmaker aantekenen. Feye noord, later een regelrechte degradatie-kandidaat, sleurt Ajax mee de diepte in. Het publiek schrikt nog slechts eenmaal wakker als een afgrijselijke knal weerklinkt. Een frag- mentatiebom verwondt vele toe schouwers en het tweede grote schandaal is een feit. Het Ajax- bestuur raakt moedeloos en weet niet meer wat het aan moet met het groepje kwaadwillenden dat het in middels verpest heeft voor alles en iedereen die Ajax een warm hart toe draagt. Meer hekken en netten moe ten uitkomst gaan bieden. FC Haarlem—Ajax 0 - 4 Donderdag 26 oktober 1989 Voor 7.000 toeschouwers zet Fisher Ajax op het goede spoor. Hij scoort twee keer. Willems scoort ook en voor rust staat Ajax al op een com fortabele 0-3. In de tweede helft voert Bergkamp de score nog iets verder op, 0-4. Richard Witschge speelt op nieuw niet en Michel Kreek mag in vallen. Een overwinning waar in dit stadium niet al te veel waarde aan mag worden gehecht. Ajax—FC Groningen 3 - 2 Zondag 5 november 1989 Opnieuw zonder Witschge en voor ruim 12.000 toeschouwers behaalt Ajax een zwaar bevochten overwin ning op de Groningers. De wedstrijd kent een spectaculair score-verloop. Roossien opent de score voor de Noorderlingen. Vlak na rust maakt Aron Winter gelijk en tien minuten la ter brengt Willems zijn ploeg op voor sprong. Danny Blind passeert onge lukkigerwijs zijn eigen doelman en dat geeft FC Groningen weer hoop op een goed resultaat. Slechts zes minuten lang mag de ploeg die hoop koesteren, want in de 72e minuut be paalt Ron Willems de eindstand op 3-2. Amsterdam kan weer enigszins lachen ook al omdat PSV maar niet echt bij machte is weg te lopen. De Eindhovenaren staan slechts één punt voor op Ajax, maar hebben wel één wedstrijd minder gespeeld. Het tweetal moet overigens nog wel Roda JC boven zich dulden. BW Den Bosch—Ajax 0-1 Zondag 19 november 1989 Leo Beenhakker houdt Richard Witschge nog steeds buiten zijn elf tal. Vink en Scholten spelen wel ter wijl Dennis Bergkamp de plaats van het centrum van de aanval bemant. Na 81 ontstellend saaie minuten scoort Dennis Bergkamp op schitte rende wijze en zitten de punten in de tas voor Ajax. Dat is het enige wat telt. Ajax—Willem II 1-0 Zondag 26 november 1989 Tienduizend toeschouwers zien in eerste instantie Fisher terug in de spits. De Hongaar onderstreept zijn heroptreden al in de 2e minuut met een doelpunt. Verder komt Ajax niet. Het tweede en laatste hoogtepunt in deze wedstrijd is de rentree van Ste fan Pettersson. Voor het eerst dit sei zoen komt Pettersson binnen de lij nen. De hoop van Beenhakker is met name op hem gevestigd. Fisher lijkt vanaf nu letterlijk buitenspel. AJAX—WILLEM II 1-0, 26 november 1989, Dennis Bergkamp slalomt door de Tilburgse defensie. Edwin Godee (liggend) is al geklopt. Roda JC—Ajax 1 - 1 Vrijdag 1 december 1989 In Kerkrade is Stefan Pettersson er van het begin af aan bij. Maar goed ook want hij zorgt in de 21e minuut voor het doelpunt dat Ajax op voor sprong zet. Na rust is John van Loen verantwoordelijk voor de gelijkmaker. Even wordt het spannend voor de Ajax-goal, maar de verdediging houdt stand. Het laatste deel van de partij geven de twee ploegen er blijk van met één punt tevreden te zijn. Vitesse—Ajax 1 - 1 Zondag 10 december 1989 Vitesse is inmiddels de verrassing en de schrik van de eredivisie gewor den. De Ajax-supporters reizen met toch enigszins knikkende knieën af naar Arnhem. Vitesse biedt inder daad uitstekend partij en laat zien niet voor niets hoog op de ranglijst te staan. Storm verdedigt het doel van Ajax. Richard Witschge is weer in ge nade aangenomen en revancheert zich voor zijn gedwongen absentie door 0-1 aan te tekenen. Beenhakker had het zich niet beter kunnen wen sen. Hilgers maakt in de 54e minuut gelijk. Vervolgens imponeert Vitesse door goed veldspel en consolideert Ajax het gelijke spel.

Magazine (1987-2007) | 1990 | | pagina 15