WÊC per die sterk is op de lijn. Stel dat dat niet het geval was geweest, dan was hij toch zeker niet naar Schot land gegaan? (beiden kijken vrolijk naar de overkant van de tafel) Stanley:"lk denk niet dat Theo naar Schotland is gegaan omdat het spel type hem wel aanstond. Een speler gaat niet zo snel naar een club om dat hij denkt juist daar goed uit de verf te komen. Zeker voor een kee per gaat het om de financiën. Dat het spelletje dat ze daar spelen je op het lijf geschreven is, is mooi meegeno men. Theo is daar naar toe gegaan om financiële en misschien sportieve aspekten, niet omdat hij dacht te passen in het Schotse voetbal. Dat denk ik." Atmosfeer Een doelman ziet er vaak hulpeloos uit als hij de bal achter zich uit het net moet halen. Wat er door hem heen gaat is niet zo moeilijk te raden. Het zal wel niet zo mooi zijn. Anders is het wanneer hij een bal te gen de paal of de lat ziet komen. Hoe lang denkt een keeper dan 'pot- verdimme, wat een mazzel'. Stanley (lachend):"Dat denk ik niet zo lang, haha. Ik zie dat als mijn ver dienste. Omdat ik er sta, wil Kieft die bal zo ver mogelijk van mij weg in de hoek koppen. Nou, daar staat mijn maat, de paal. Aan de andere kant denk ik wel 'kl...' als ik een bal ver keerd pak en hij komt voor de voeten van Chovanec terecht die hem ver volgens inschiet. Dan baal ik wel even langer. Dat zie je dan ook wel aan me, haha." Tenslotte, ledereen heeft ambities, Menzo en Storm dus ook. Menzo is geslaagd in zijn eerste streven: vaste doelman van Ajax-1 worden. Storm zal ook nog wel dromen voorradig hebben. Sjaak:"lk laat alle mogelijkheden open. Ik wil niet heel mijn leven op de bank zitten. Als ik bij Ajax blijf, zal dat niet voor een lange periode zijn. Ik wil nog wel een jaartje bij Ajax blij ven, maar in mijn hart hoop ik naar een goede eredivisieclub te kunnen gaan. Ik wil wedstrijden keepen." Stanley:"lk zou wel eens in een an dere atmosfeer willen voetballen. Eh, wel hier op aarde hoor, ik bedoel, misschien het buitenland, wie weet. Ik ben nu 26, ik moet ook een beetje aan later denken. Ik droom ervan om nog eens ooit in Spanje te keepen. We zien wel. Voorlopig zit ik hier nog uitstekend. Er is nog zoveel te winnen..." Er kan nog iets zijn dat de heren Menzo en Storm graag kwijt willen. Wellicht iets dat niet aan de orde is gekomen? Stanley:"Ja, er wordt vaak gevraagd 'van wie heb je nou het meeste ge leerd'. Ik denk dat je dat nooit kunt zeggen. Je kunt van iedereen wat le ren. Het gaat er niet om wie jou de meeste leerstof aanbiedt. Het gaat erom dat je er wat mee doet. Dat je wilt leren. Iemand kan het beste met je voor hebben en je allerhande ad viezen geven, maar je kunt ze ook links laten liggen. Leren is iets dat je toch zelf moet doen. Daar kan niemand je toe dwingen..." Jerinho Zeven Ajacieden in de selektie voor het Wereldkampioenschap voetbal in juni in Italië, en Leo Beenhakker als leider van Oranje. Op zich is dat al een beloning voor het kampioenschap van Ajax. Maar het WK kunt u zelf ook bele ven. En dat op een volstrekt unieke manier. De Orange Club, een vertrouwde naam bij alle evenementen rond Oranje, de club van zakenmensen in Nederland met een gouden hart voor sport en vooral voor het voetbal, or ganiseert een fantastische cruise naar de eerste drie wedstrijden van het Nederlands Elftal op Sicilië en Sardinië. De Orange Club charterde het mooiste cruiseschip van Europa, de Oriënt Express. Een legendarische naam, die ook op het water de gasten doet watertanden. Aan boord een keur van bekende artiesten en sportmensen. Ondermeer exclusief René Froger, Anita Meyer, Freek de Jonge, Sjaak Swart, Arnold Mühren en gastheer Jan Rietman. Alsook het Ajax- bestuur, Peter Post, Evert van Benthem, Jan Jongbloed, de onge lukkige Marcel Peeper en de minstens zo ongelukkige Sonny Silooy, die twee topevenementen miste door blessures. Show, entertainment, sport, muziek, alles wat bij een exclusieve cruise hoort is mogelijk op de Oriënt Express. De lezers van dit magazine mogen het eigenlijk niet missen. Alle inlichtingen over deze unieke ge legenheid om Oranje te steunen, zijn te verkrijgen bij het secretariaat van de Orange Club, tel.: 02963 - 5711. De Oriënt Express bij nacht. mmSmM

Magazine (1987-2007) | 1990 | | pagina 17