zozeer van de Italiaanse kompetitie maar veeleer van het aanstaande wereldkampioenschap dat in juni en juli zijn beslag zal krijgen in de 'Laars'. Hij hoopt sterk op een mogelijkheid ook in de Zweedse nationale ploeg te mogen bewijzen dat hij helemaal fit is en een kandidaat voor een plaats in de spits bij de blauw-gelen. Wanneer hij met het Zweedse elftal wordt gekonfronteerd klinkt er toch wat teleurstelling door in zijn stem. 'Ik ben niet geselekteerd voor de vriendschappelijke wedstrijd van Zweden tegen België', is de verklaring van Pettersson.' En met de nationale coach, Olie Nordin, heb ik in de afgelopen maanden vrijwel geen kontakt gehad. Nu weet je dat, wanneer je geblesseerd bent hoor je er niet bij. Maar na mijn rentree is er bij mij ook niet geïnformeerd hoe de zaken er voor stonden. Uit de Zweedse kranten heb ik begrepen dat Nordin vond dat ik nog te weinig wedstrijden in de benen had om nu al in aanmerking te komen voor die test tegen België. Ikzelf geloof dat ik daar wèl klaar voor was. Het is jammer dat ik die wedstrijd niet kon meespelen want het betekent gewoon weer een kans minder om je te bewijzen. Ik krijg die kans wel maar als je op een gegeven moment maar één kans hebt om je te laten zien in de nationale ploeg en je speelt toevallig minder, dan is dat wel heel erg zonde. Dan betekent dat misschien dat je iets fantastisch als het wereld kampioenschap aan je neus voorbij ziet gaan. Konkurrentie voor 'mijn' plaats in het Zweedse elftal heb ik vooral van Mats Magnusson van Benfica (die overigens onlangs werd gekozen in een wereldelftal dat moest spelen in Argentinië!), Johnny Ekström van Bayern München en, misschien, Hans Eskilssoon. Een andere kandidaat, Hellström van Norrköping, is voorlopig af gevallen, hij brak kort geleden zijn been. Dat wereldkampioenschap is uiteraard een extra motivatie. Ik wil daar heel graag bij zijn en daarom is het belangrijk om goed in vorm te komen. De kansen voor Zweden? We spelen de eerste wedstrijd tegen Brazilië, een tegenstander waar we een jaartje geleden ook al vriendschappelijk tegen speelden. Toen wonnen we maar ik weet zeker dat we in Italië een heel ander Brazilië zullen tegenkomen. Op die ene wedstrijd zal het ook niet alleen aankomen en ik geloof zeker dat we de achtste finales kunnen bereiken. Alles wat daarbij komt is mooi meegenomen. ledereen in Zweden leeft heel erg naar 'Italië '90' toe terwijl er ook al gesproken wordt over het Europees Kampioenschap. Dat wordt in 1992 in Zweden georganiseerd en wij zijn dus automatisch geplaatst.' En Ajax, hoe zit het met de kansen op een kampioenschap? 'Het gaat minder bij PSV, hè', glimlacht Stefan, die het gesprek hoopvol besluit met 'Ajax heeft meer dan ooit kampioenskansen en daar hebben we niet eens in de eerste plaats een minder draaiend PSV voor nodig. In de eerste seizoen helft heben we niet geweldig gespeeld maar toch gewonnen. Dat is tekenend voor een goede ploeg. Gaan we echt goed spelen, en daar geloof ik in, dan komt het wel goed. Het zou geweldig zijn en ik merk aan iedereen in de club dat er in geloofd wordt.' In de thuiswedstrijd tegen NEC toonde Stefan aan weer helemaal terug te zijn, al ziet de Zweed zelf nog dat de topvorm er niet volledig is.

Magazine (1987-2007) | 1990 | | pagina 23