Ajax 2 De jongens van Bob en Nol Op reis In de betrekkelijke anonimiteit van de dinsdagavond knokken ze voor een plaatsje onder de voetbalzon: de spe lers van Ajax 2, het schaduwelftal van onze club. Over het algemeen komen er niet zo heel veel mensen op de kompetitie voor tweede elftallen af. Meestal zijn het een handjevol getrouwen die de tribunes bevolken. Vrienden, familie leden van de spelers en een enkele trouwe supporter. Maar bij Ajax is dat publieksgedrag een beetje aan het veranderen. Steeds meer mensen weten de weg ook op de dinsdagavond naar De Meer te vinden en zij komen volop aan hun trekken. Ajax 2 staat niet alleen hoog geno teerd in de reserve divisie A, het voetbal dat de jonge (soms nog aan komende) profs op de mat leggen is regelmatig hartverwarmend van inzet maar ook van pure klasse. Dat is een opmerkelijke constatering voor wie de jonge Ajax-garde aan het begin van het seizoen aan het werk zag. Tijdens de voorbereiding van het sei zoen 1989-1990 ging het allesbehal ve van een leien dakje. Ajax 2 had een overdadig aantal oefenwedstrij den op het programma staan, na een in feite te korte voorbereiding. De resultaten waren niet bijster fraai en sommigen zagen al een heel zwaar voetbaljaar voor Ajax 2 in het verschiet. Trainer Bob Haarms en leider Nol Boerkoel hebben elkaar in die moei lijke periode ook wel eens in de ogen gekeken en zich afgevraagd hoe het tij te keren. Maar wanhopen deden beide, door de wol geverfde, mannen nooit. Steviger dan ooit werden de schou ders onder het karwei gezet en met de blik op de toekomst werd er ge werkt aan een zo homogeen mogelijk team. Een team waarin de altijd aan wezige Ajax-klasse moest gaan sa mensmelten met het begrip karakter. Wie het Ajax-elftal van nu vergelijkt met dat van die eerste weken in augustus, kan met een gerust hart constateren dat die missie gelukt is. Ajax 2 timmert aan de weg en ver dient meer aandacht dan het krijgt. Daarom volgden we het beloftevolle elftal een tijdje, met name tijdens de trip naar Brugge, waar Ajax 2 tegen Club Brugge een wedstrijd in de Beloftenkompetitie speelde. Het is een wat druilerige donderdag middag. Om half twee loopt het spe lershome van Ajax langzaam maar zeker vol met jonge voetballers, ter wijl Ben en Adri van Ingen in de ka- takomben van het stadion de voorbe reidingen treffen voor de wedstrijd die Ajax 2 die avond in Brugge gaat spelen. "We pakken de uit-kleding in", ver telt Van Ingen,"Spitz Kohn (vroeger trainer bij Club Brugge, red.) heeft net gebeld en Brugge speelt in het wit. Het wordt een latertje voor de jongens, ik verwacht ze om een uur of half twee in Amsterdam terug". Om half drie staat de luxe spelersbus van Ajax klaar voor vertrek. De lunchpakketten, frisdrank en alle an dere spullen worden ingeladen. Inpakken en wegwezen, op naar Brugge. Met de Ajacieden en de technische leiding, bestaande uit leider Nol Nol Boerkoel en Bob Haarms volgen gespannen de verrichtingen van "hun" jongens tijdens de wedstrijd Ajax 2—FC Utrecht 2 (1-0).

Magazine (1987-2007) | 1989 | | pagina 9