RON WILLEMS: lie ben nog niet waar ik wezen moet M Vorig seizoen deed zijn komst veel stof opwaaien in het kleine voetbal- Nederland. Ajax had het gewaagd om voor Ron Willems een bedrag van bijna twee miljoen gulden over te maken aan FC Twente. In tijden dat er in Europa voor een veelvoud van dat bedrag spelers van de hand gaan bleek dat toch nog iets opmerkelijks. Elders zal men van dat bedrag nauwelijks hebben opgeke ken. Ja, de tijden veranderen en dat is ook te merken aan de enorme be dragen die de transakties op de voet- balmarkt behelzen. Ron Willems stond op dat moment volop in de schijnwerpers en de jon ge middenvelder stak zijn blijdschap over zijn overgang niet onder stoelen of banken. Logisch, de ambitieuze Willems gold als een groot talent en na bij PEC Zwolle te zijn opgevallen was de eerste stap, die naar subtop per FC Twente, geslaagd. In Enschede deed Willems opnieuw van zich spreken als veelscorende middenvelder. Over het blessureleed dat Willems parten speelde in de voorbije maan den willen we het eigenlijk niet meer hebben, al is het moeilijk om aan dat onderwerp volledig voorbij te gaan. De lijdensweg van Willems heeft daarvoor een te grote invloed gehad. Feit is in elk geval dat Ron Willems het vorige seizoen niet verder kwam dan een handvol voetbalminuten in het eerste elftal. Alleen in de wedstrijd Ajax—Roda JC (3-3) kwam hij in aktie. We zijn nu ruim vijftien maanden ver der en Ron Willems kijkt een stuk gelukkiger uit zijn ogen. Hoewel de aanloop naar dit seizoen nog steeds gekenmerkt werd door de naweeën van zijn herstel, kwam Wil lems op z'n Amsterdams gezegd "aan de bak". Aanvankelijk nog aarzelend, bijna on wennig, maar na verloop van tijd met meer zelfvertrouwen en elan. In Ajax' uitwedstrijd tegen Haarlem kwam Ron Willems ook weer tot sco ren. Zijn eerste Ajax-doelpunt, een heerlijk doelpunt dus. Het was er eentje van typische Willems-makelij. Komend vanuit het middenveld stort te hij zich bij de eerste paal vol op portunisme tegen een voorzet aan. Een week later was het ijs helemaal gebroken. Tegen FC Groningen droe gen twee van de drie Ajax- doelpunten het signatuur van Ron Willems. Het tweede was er ook één waar Ron het patent op heeft: goed timend kopte hij de voorzet van Johnny van 't Schip hard tegen de touwen. Een bevrijding, die goals? Ron Wil lems glimlacht. Hij is natuurlijk blij met zijn produktie, maar hij is nog niet helemaal tevreden:"Natuurlijk is het heerlijk om weer te scoren. Dat geeft het nodige zelfvertrouwen, maar om te zeggen dat het nu meteen veel beter gaat vind ik over dreven. De vorm schommelt op dit ogenblik op een zeventig procent. Ik kan nog beter. Het heeft alles te maken met ritme. Je komt er niet onderuit, wanneer je een lange periode niet hebt gespeeld dan moet je gewoon weer wennen aan het snellere voetbal in de eredivisie. Voor sommige akties heb je dan teveel tijd nodig en verspeel je de bal in situaties waarin je dat anders niet zou zijn overkomen. Omdat je nog teveel op de bal let wordt je overzicht minder, soms kan je direkt spelen maar omdat je het niet "ziet" gaat het mis. Kwestie van tijd, ik weet ze ker dat het in orde komt. Op de training ben ik daar natuurlijk wel veel'mee bezig, maar het blijft een groot verschil: training of en wedstrijd". Tropenmaanden We kijken nog even terug naar de "zwarte periode" waaruit Ron Willems nu is ontsnapt. "Tropenmaanden waren het", vertelt Ron,"ik werd aldoor maar met die blessure gekonfronteerd. Logisch, maar wel vervelend op den duur. Er is ook wel gesuggereerd dat het "tussen m'n oren" niet goed zat. Dat de blessure meer een mentale zaak was én geen lichamelijke. Ik heb daar zelf om moeten lachen. Niets was minder waar. Ik speel al vanaf m'n vijftiende be taald voetbal en ik weet wel wat er te koop is. Van al die opmerkingen heb ik me toch weinig aangetrokken. Vaak komen zulke dingen naar voren door journalisten die slecht zijn inge licht. De ingreep op zich was toch behoor lijk zwaar. Aanvankelijk heb ik daar een beetje te licht over gedacht. Aan het begin van dit seizoen had ik ge hoopt alweer helemaal klaar te zijn voor het grote werk, maar dat viel

Magazine (1987-2007) | 1989 | | pagina 5