De Beloftenkompetitie Ajax 2 in de kompetitie Ajax 2 tegen Club Brugge immMtmmmmmmmmmmmKmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmBmf- «mbp»*" win ii in iiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiMin De wedstrijden van Ajax 2 worden ook regelmatig benut om spelers van het A-elftal ritme op te laten doen. Tegen FC Utrecht kwam bijvoorbeeld Stefan Pet- tersson voor het eerst in lange tijd weer binnen de lijnen. Sinds vorig seizoen neemt Ajax deel aan de zoge naamde Beloftenkompetitie. Die Beloftenkompetitie is een internationaal getinte kompetitie. Elftallen van clubs uit Nederland, België, West Duitsland en Frankrijk nemen daar aan deel. De thuiswedstrijden in de Beloftenkompetitie worden meestal op donderdagavond gespeeld en beginnen dan om 19.00 uur. In die internationale kompetitie kunnen de clubs naast hun eigen spelers ook voetballers van buitenaf opstellen, bijvoorbeeld om die te testen. De volgende clubs nemen deel aan de Beloften kompetitie: OSC Lille uit Frankrijk, Borussia Mönchen-Gladbach uit West Duitsland, Sporting Charleroi, Club Brugge, Anderlecht, FC Antwerp, Racing Genk en SK Beve- ren uit België en, naast Ajax, PSV, Feyenoord, Spar ta, MVV, Roda JC en FC Twente uit Nederland. Ajax 2 komt uit in de Reserve Divisie A, de hoogste landelijke afdeling voor tweede elftallen. Er zijn drie van die afdelingen en de kampioenen van die afdelingen treffen elkaar aan het eind van het seizoen in de strijd om de algehele landstitel. In de Reserve Divisie A, waarin Ajax strijdt om de eerste plaats, speelt het met de volgende clubs: AZ, DS'79, Excelsior, Feyenoord, FC Den Haag, Haarlem, Sparta, SVV, Telstar, Volendam en FC Utrecht. In de Reserve Divisie B zijn de belangrijkste titel kandidaten: Go Ahead Eagles, Heerenveen en FC Wageningen, terwijl in de Reserve Divisie C vooral PSV en RKC van zich doen spreken. We volgden de verrichtingen van Ajax 2 in de wedstrijd van de Beloftenkompetitie, uit tegen Club Brugge. Het volgende elftal, wisselspelers en begeleiders maakten de reis naar België mee: Trainer-coach: Bob Haarms. Elftalleider: Nol Boerkoel. Fysiotherapeut: Frank van Deursen. Spelers: Dennis van de Poll, Anton de Vries, Marciano Vink, Theo Koopmanschap, Steve Goossen, Jan Lijst, Ed win Bakker, Danny Muller, Martijn Pothoven, Danny Hesp, Michel Kreek, Danny den Ouden, Jan Gerver, Guido Smits, Marcel de Jong, Michael Mols, Stanley de Haas. Spelers van Ajax 2 die niet mee gingen naar Brugge maar wel regelmatig uitkomen in het elftal zijn: Guus Uhlenbeek, Erik Tammer, Edwin van der Sar, Reinaldo Arnhem, Jef van As en Anton de Vries. 15

Magazine (1987-2007) | 1989 | | pagina 17