Brugge afgebluft Positieve houding Het is zes uur. De avond valt over Belgenland en we naderen Brugge. Het Olympia-stadion van Ajax' tegen stander ziet er imposant uit en dat maakt de teleurstelling onder de spe lers alleen maar groter wanneer er door de Brugge-official wordt mede gedeeld dat de wedstrijd op één van de velden achter het stadion wordt gespeeld. Jammer, maar het is niet anders en het voetbal van Ajax 2 lijdt er niet onder. Sterk spelend worden de gastheren afgebluft. Ajax raakt niet onder de indruk van het nogal harde spel van de jonge Brugge-spelers die overigens in de Deen Kenneth Brylle een ervaren man in hun midden heb ben. Bij de rust staat Ajax 2 door schitte rende doelpunten van Marciano Vink en Danny Muller op een 2-0 voor sprong. De Ajax-keeper, Versluis, krijgt weinig te doen en de Zeeuw die één helft getest wordt onder het toe ziend oog van ook Frans Hoek, hoeft lang niet al zijn kwaliteiten aan te spreken. Na de rust heeft Ajax 2 het eventjes wat moeilijk, maar de Brugse furie duurt niet al te lang of de jongens van Bob en Nol hebben de touwtjes weer in handen. Het wordt door an dermaal twee fantastische treffers, van Michel Kreek (een korte vrije trap eindigt in de bovenhoek) en Edwin Bakker (na een schitterende combi natie met invaller Micael Mols), uit eindelijk 4-0. En daar mag Club Brugge de handen mee dichtknijpen. Onder het oog van een kleine twee honderd belangstellenden, waaron der een handjevol trouwe Ajax- supporters, heeft het elftal van Bob Haarms en Nol Boerkoel echt Ajax- voetbal laten zien en de Belgen zijn danig onder de indruk. Ook voor Edwin Bakker verliep de eerste test naar tevredenheid. Voor de als rechterspits opererende ex- Ajacied was bovendien speciale be langstelling. Een delegatie van Haar lem kwam de vorm van Edwin bekij ken en was, ook gezien de overgang van Bakker naar de Roodbroeken kort geleden, zeer positief. Edwin Bakker na de wedstrijd:"ln de eerste helft vooral merkte ik dat ik nog geen ritme had. Bovendien vloog die verdediger er een paar keer hard in en dan pas je automatisch een beetje op. In de tweede helft ging het al beter. Die goal zat er toch lekker in, nietwaar?" Op de terugweg, die om tien over tien aanvangt nadat er in het clublo kaal van Brugge een broodje gege ten is, laat trainer Haarms ook blijken tevreden te zijn. Al houdt hij steeds een lichte slag om de arm. Als geen ander weet de trainer hoe de presta ties van een opleidingselftal, zoals Ajax 2 dat is, kunnen schommelen. "Met genoegen kunnen we zien dat het voetbal terugkomt", zegt Haarms. "We zijn daar weken mee bezig geweest. Ajax moet altijd net iets meer geven dan de tegenstan der. Je voetbalt niet voor niets in dat shirt met die rode baan, dat schept ook verplichtingen. Vaak is dat het probleem, de jongens er van te door dringen dat ze eerst moeten werken, elk duel winnen. Van daar uit komt het technische surplus, dat je als Ajax-speler so-wie-so hebt, er vanzelf uit. Zit het met de instelling en de werklust goed, dan komt de improvi satie en de fantasie automatisch naar voren. Al mijn spelers willen de top bereiken en ik zeg je: meer dan ooit liggen er nu bij Ajax kansen om door te bre ken. Als ze willen luisteren komt het ook in orde en ik heb het idee dat ze luisteren, al moet je ze wel altijd op die zaken blijven wijzen. Wat me ook goed doet is dat de meeste spelers die vanuit de A- selektie bij ons terecht komen, om welke reden dan ook, zich met volle overgave inzetten. We hebben het meegemaakt met Danny Blind toen hij voor de Europa Cup niet mee kon doen tegen Austria, dat hij zich heel positief instelde. Hetzelfde geldt ook voor jongens als Dennis van Wijk, Ron Willems en Arnold Scholten. Vanavond was ik weer heel tevreden over Marciano Vink. Hij ontpopte zich als een echte leider. Kijk, die jonge gasten trekken zich aan een speler als Marciano op, en dat vertrouwen heeft hij niet beschaamd. Een betrekkelijk nieuw gezicht in Ajax 2 is dat van Martijn Pothoven. Afkomstig van Go Ahead Eagles manifesteert Martijn zich als een uitstekende aanval lende kracht.

Magazine (1987-2007) | 1989 | | pagina 13