Danny Hesp Boerkoel, trainer Bob Haarms en ver zorger Frank van Deursen, reist ook Ton Pronk mee. De vroegere eerste elftal-speler die regelmatig spionage werk doet voor Leo Beenhakker, trainde vorig seizoen eerste klasser IJsselmeervogels, maar zit op dit mo ment nog zonder club. "Bob Haarms vroeg of ik geen zin had om mee te gaan en daar voelde ik wel voor", verklaart Pronk zijn aanwezigheid. "Het is altijd goed om veel wedstrijden te zien. Je houdt dan de vinger aan de pols. Als ik zo in de bus zit, op weg naar een wedstrijd, mis ik die speciale span ning van de wedstrijden toch wel. Ik ben blij dat ik me voor Ajax nuttig kan maken, maar als de mogelijkheid er is ga ik toch snel weer het trai nersvak in". Terwijl de voetballers zich amuseren met de aktiefilm die haastig in het video-apparaat is gestopt, glijden de kilometers voorbij. Om een uur of vier passeren we de Belgische grens en bij Minderhout wordt er gestopt. In het wegrestaurant is een komplete sportmaaltijd verzorgd, waaraan de heren zich tegoed doen. Zo tegen kwart voor vijf laten we Minderhout achter ons en gaat het richting Brugge. Tussen de aankomende talenten be vinden zich ook een aantal Ajacieden met de nodige ervaring. Zoals Danny Hesp, de ongelukkige vleugelverdedi ger die zich karaktervol terugknokte en ook vanavond in aktie zal komen. Danny verdiept zich in zijn studie rechts- en wetskennis. "Schrijf maar op dat ik aan het leren ben, dat komt intelligent over", lacht Hesp. "Ik ben eigenlijk net begonnen met een schriftelijke studie om mijn middenstandsdiploma te halen", gaat Danny serieus verder. "Dat doe ik bij de LOI. Het vraagt veel leeswerk. Ik hou niet zo van kennis simpelweg in je kop stampen, maar gelukkig snap ik waar het over gaat. Het is de be doeling dat ik een jaar over de studie doe, om daarna het staatsexamen af te leggen. Het is toch belangrijk om te leren. Ik heb aan den lijve onder vonden hoe betrekkelijk het voetbal kan zijn en al weet je nooit wat je na je voetbalkarrière gaat doen, zo'n di ploma is nooit weg. Wat het voetballen betreft gaat het langzaam maar zeker beter. Vooral in het begin liep het best goed. Ik speelde regelmatig, maar een paar weken terug kreeg ik een schop te gen mijn "slechte" been. Daar heb ik een tijdje last van gehad, maar dat Danny Muller hoort tot de spelers van Ajax 2 die op dinsdagavond (kompetitie) en donderdagavond (Beloftenkompetitie) regelmatig te zien zijn in De Meer. Danny speelt over het algemeen als spelbepa- lende middenvelder. is nu voorbij. Ik train weer met het eerste elftal, maar ik ben nog niet op mijn oude niveau. Dat duurt nog even. Het is wel heerlijk om wedstrij den te kunnen spelen, zoals nu met het Beloften-elftal. Goed voor je ritme." Edwin Bakker Om kwart over vijf passeren we Ant werpen. Dat betekent nog een uurtje in de bus voordat we in Brugge arri veren. We schuiven even aan bij Edwin Bakker. Hoewel hij zijn jonge voetbal jaren bij Ajax sleet en als junior debuteerde in het eerste elftal, is hij eigenlijk een vreemde eend in de bijt. Net als Danny Hesp heeft Edwin Bakker een ellendige periode achter de rug. Als speler van FC Groningen raakte hij tijdens de training zwaar geblesseerd. Een beenbreuk gooide Edwin voor lange tijd in de lappen mand. "Ook daardoor wilde FC Groningen aan het eind van het vorige seizoen niet met me doorgaan. Ik was nog steeds aan het revalideren en ik kwam met de club overeen dat ik zou vertrekken, in ruil voor de verzeke ring dat ik na mijn herstel kon gaan en staan waar ik wilde. Transfervrij dus. Ik heb eerst veel getraind bij Richard Smith, in kombinatie met de fysiothe rapie, maar dat trainen in m'n eentje ging me danig de keel uithangen. Gelukkig kon ik bij Ajax terecht en de afgelopen periode trainde ik vaak met het tweede elftal onder Bobby Haarms mee. Eén van de steunpilaren van de defensie van Ajax 2 is Danny den Ouden. Vanavond kom ik voor het eerst weer eens in een wedstrijd aan de bak. Ik weet nog niet voor hoe lang, maar we zien wel hoe lang ik het vol houd. Ik heb er in elk geval vertrouwen in. Ik wil absoluut terugkomen in het betaalde voetbal en als het even meezit kan die transfervrije status best voordelig blijken. Ik had het bij FC Groningen best naar m'n zin, maar het was gewoon te vermoeiend om steeds heen en weer te pende len. Daarom ben ik terug gekomen naar Amsterdam." 9

Magazine (1987-2007) | 1989 | | pagina 11