BUBBLING BROWN SUGAR Marciano Mink's naaf de top Aanvankelijk was er voor Marciano Vink een plaats op de wisselspelersbank weggelegd. Maar naar mate het seizoen vorderde kreeg Vink steeds vaker een positie in de basiself van Leo Beenhakker. Zijn faam van talentvol speler snelde Marciano Vink al vooruit. Nog voor dat de donkere all-rounder een vaste plaats had veroverde in het elftal van Leo Beenhakker besprong de pers het laatst ontloken talent uit de kweekvijver van Ajax. Marciano Vink geldt eigenlijk al vanaf het vorig seizoen als een voetballer die veel belooft voor de toekomst en de gretige media doken bij de sei zoenstart en masse op de jongeman die voorbestemd lijkt om in de voetsporen van Frank Rijkaard, Mar co van Basten en Gerald Vanenburg te treden. Om er maar een paar te noemen. Zover is het natuurlijk nog niet en de op 17 oktober 19 jaar geworden Mar ciano is gelukkig één van de eersten om dat te beseffen. "Het is wel leuk hoor, al die aan dacht en al die mooie woorden, dat zal ik niet ontkennen. Maar ik ben nuchter genoeg om te weten dat er nog een lange weg te gaan is en dat ik nog lang geen echte ster ben", zegt de kalme jongeman. "Eerlijk, ik hecht aan al die lovende woorden niet zo veel waarde. Ik zal het eerst zelf moeten bewijzen. Prestaties zijn de enige graadmeter, al is het wel aardig om te horen dat mensen je goed vinden." TOS Aktief, ADE en dan.... Ajax De jongeman die door alle voetbal kenners van Nederland, maar ook die van daarbuiten, nauwlettend in de gaten wordt gehouden, werd op 17 oktober 1970 in Paramaribo gebo ren. Lang verbleef de kleine Marcia no echter niet in Zuid Amerika. Zijn ouders verhuisden naar Nederland toen hij twee jaar was en van de Su rinaamse savannen en oerwouden staat Marciano dan ook weinig bij. "In Amsterdam woonden we in de Bijlmer en na een paar jaar ging ik voetballen bij TOS Aktief, dat speel de in Sportpark De Toekomst aan de Utrechtse weg. Toen ik tien jaar was verhuisden we weer. Nu naar Weesp en daar kwam ik bij ADE terecht. Op mijn veertien de was ik één van de weinige niet- Ajacieden die deel uitmaakten van het Amsterdams Elftal. Ik meen dat het meneer Borman en meneer Van der Veen, scouts van Ajax, waren die me daar zagen spelen. De be langstelling van Ajax vond ik natuur lijk wel wat, want het is toch prachtig om bij zo'n club te kunnen spelen. Zo ben ik dan ook bij Ajax terecht gekomen." Marciano Vink stijlvol in aktie tijdens de thuis wedstrijd tegen RKC. Nico Jalink is de tegen stander die Vink de bal tracht te ontfutselen. Oorspronkelijk voetbalde Marciano Vink als middenvelder, meestal voor uitgeschoven, dus met een aanval lende opdracht. Maar in de B1- junioren van Ajax werd hij voor het eerst opgesteld als laatste man. Als vrije verdediger had hij de op dracht om het middenveld te steunen en van zijn voeten vertrokken

Magazine (1987-2007) | 1989 | | pagina 7