moet ik wel de zelfdiscipline opbren gen om er echt iets van te maken. Ik wil wel maar het valt niet altijd mee hoor." Keren we terug naar het terrein waarop het voor Marciano makkelij ker uitblinken is: het voetbalveld. In korte tijd maakte hij de sprong van het juniorenvoetbal naar de Eredivi sie. Regelmatig imponeert de jongeman met zijn fraaie stijl, zijn sterke ingre pen en zijn originele oplossingen. Maar Marciano is de eerste om te er kennen dat hij de fijne kneepjes van het voetbalvak nog niet allemaal on der de knie heeft. "De overstap van het tweede elftal naar het eerste viel wel mee, maar je merkt al gauw dat je nog veel te le ren hebt", reageert Marciano Vink. "Ik kan niet een specifiek aspekt in mijn spel aanwijzen dat veel beter moet of dat erg slecht is. Er ont breekt op elk onderdeel nog iets en de "konstante faktor", het regelmatig goed spelen, ontbreekt nog. Dat is echt een kwestie van ervaring. Van veel wedstrijden spelen en door schade en schande wijs worden. Op het veld, in de wedstrijd, leer je het meest. Nee, het is niet een zaak van gebrek aan kracht. Wel van ver delen van de kracht. Dat is nu echt iets wat je door het spelen van wedstrijden leert. Ik kan me van dit jaar nog geen per- fekte wedstrijd herinneren. De laatste keer dat ik echt vond dat het hele maal liep zoals het moest, is al weer lang geleden. Met de A-junioren speelden we tegen De Graafschap en het liep als een trein. Niet alleen met mijzelf maar met het hele elftal. In die westrijd kegelde ik de bal vanaf dertig meter keihard in de hoek. Over die eerste wedstrijd, vorig jaar tegen Sparta, was ik gedeeltelijk tevreden. In de eerste helft liep het lekker, maar na de rust zakte ik wat weg." Nationale selekties De faam die Marciano verwierf in de Nederlandse kompetitie had ook in vloed op de wedstrijden die hij speel de met het Olympisch Elftal en Jong Oranje. In de vriendschappelijke in terland tegen Denemarken moest Marciano de leider zijn op het mid denveld, maar hij speelde in het met weinig belangstellenden omzoomde veld van Volendam een mindere wedstrijd. "Ja", erkent Marciano Vink,"het liep tegen Denemarken niet zo lekker en later, tegen IJsland ging het hele Een uitstekende balcontrole en een fiks aanvallende drang horen tot de eigenschappen van de talent volle Marciano Vink. Hier zien we de verdediger aanvallend ten strijde trekken tegen FC Twente. De rollen zijn omgekeerd want de tacklende man is Twente's spitsspeler Claus Nielsen. maal dramatisch. Het is overigens iets waar ook de andere Ajacieden, zoals Richard Witschge, Frank en Ronald de Boer en Dennis Bergkamp maar ook jongens van buiten Ajax last van hadden. Bij Ajax ben je één van de velen in het elftal, geen leider en dat leider schap wordt wel een beetje van je verwacht in de nationale selekties. De druk is minder dan bij Ajax en daarom moet je je meer dwingen tot concentratie. Dat lukt nog niet te best en dat heeft tot gevolg dat je slecht speelt. Tegen Denemarken bijvoorbeeld was ik steeds een half metertje te laat. De instelling moet beter, daar ben ik me van bewust." De top bereiken De ambitieuze Marciano Vink weet wat er aan schort. Welke zaken verbeterd moeten worden. Wat zijn sterke maar vooral wat zijn zwakke punten zijn. Maar Marciano weet ook heel goed wat hij wil: de top bereiken. En dat moet bij Ajax gebeuren. Een paar maanden terug tekende hij een verbintenis met Ajax voor de duur van vier jaar. Na die vier jaar ziet Vink wel weer verder. "Ik wordt wel eens vergeleken met Frank Rijkaard", besluit Marciano, "maar dat is in de eerste plaats een idee van de pers en andere mensen in de voetbalwereld. Ikzelf heb daar nog nooit zo bij stilgestaan, al vind ik het wel een enorm kompliment om met Rijkaard vergeleken te worden. Zijn manier van voetballen spreekt me ook aan, maar het is niet zo dat ik me per sé aan Rijkaard spiegel. Wél een voetballer die ik me ten voorbeeld mag stellen, dat is iets an ders. Voorlopig heb ik nog niet echt veel gepresteerd en er is nog veel te leren." Marciano Vink is en blijft dan ook gewoon Marciano Vink. Een voetbal ler met grote mogelijkheden en een eigen stijl en, bovenal, een enorme drang om een plaatsje in het voetbal paradijs te bemachtigen.

Magazine (1987-2007) | 1989 | | pagina 11