selektie niet minder dan zeven trai ners. ledereen heeft dan zijn eigen manier van werken, zijn eigen voor keur. Logisch dat er op een gegeven moment een chaos ontstaat, er is to taal geen lijn in ons spel te ontdek ken. In theorie kunnen we ons nog plaatsen maar dan moeten we alles winnen. En daarbij zitten de uit- en thuiswedstrijden tegen Spanje...." Fischer lacht veelbetekenend. "De huidige bondscoach is Bertalan Bicskei, de coach die het Hongaarse jeugdelftal een paar jaar geleden naar het Europese kampioenschap leidde. Hij kent alle jonge Hongaarse talenten door en door en sinds kort hoor ik ook tot de selektie. Tot nu toe oeter gaat wanneer mijn vrouw en mijn pasgeboren dochtertje ook in Nederland zijn. Ik ben een familie mens en ik moet eerlijk bekennen dat het niet altijd gemakkelijk is om zo gescheiden te leven. Ik heb mijn kleine Bettina nog maar één keer gezien! En dat was bij de geboorte. Natuurlijk bel ik zoveel mo gelijk maar dat is ook niet alles. Nee, wanneer we bij elkaar zijn en onze plaats in Nederland hebben gevon den gaat het met mijn prestaties vast en zeker ook vooruit. Opvang De opvang in Amsterdam heeft Pal Fischer verbaasd. Van collega voetballers, landgenoten die ook in het buitenland hun geld verdienen, had Pal Fischer gehoord dat die over het algemeen aan hun lot werden overgelaten. "Ik moet bekennen dat ik me op zo'n situatie ook had ingesteld", zegt Fischer,"maar het viel geweldig mee. Zo goed en zo kwaad als het kan, met het taalprobleem, hebben de trainer en de spelers me geprobeerd op te vangen. Het is dus waar wat ik van een heleboel mensen had ge hoord: de Nederlanders zijn vriende lijke mensen. Dat versterkt ook mijn ambitie om het bij Ajax waar te ma ken. Ik zou hier na dit seizoen graag langer blijven." Tot nu toe is er geen reden om onte vreden te zijn over Pal Fischer, de machtige Magyaar die de aanval van Ajax leidt. Na een aarzelend begin heeft hij alle schroom van zich afge worpen en gooit zijn hele repertoire er uit. Doelpunten, daar leeft hij van en niemand is triester dan Pal Fischer als hij niet gescoord heeft. Maar heeft hij succes, heeft hij Ajax aan een overwinning geholpen, dan is er ook geen blijer mens! speelde ik vier interlands. Ik zei al dat ik het geweldig vind om bij Ajax te kunnen spelen. Het is me bekend hoe de situatie is, dat ik als vervanger voor Stefan Pettersson ben aangetrokken. Maar ik zal er al les aan doen om dit seizoen te bewij zen dat ik voor Ajax veel waard ben en dat ik ook het volgende jaar een belangrijke rol kan spelen. Waarom niet samen met Pettersson?" Kopsterk Wat de toeschouwers al direkt opviel in het spel van Pal Fischer was zijn grote sprongkracht en zijn koptech- niek. Is dat iets waar Fischer speci fiek op heeft getraind? Fischer:"Nou, echt op getraind niet. Maar toen ik een jaar of dertien was deden we op school vreselijk veel aan atletiek. Ik had talent voor hoogspringen, ik sprong toen al één meter vijfentachtig hoog. De natuurlij ke sprongkracht was er al en daar naast heb ik gewoon een goed ge voel voor de timing. Dat koppen hoort bij mijn sterke punten en ook mijn rechter is goed te noemen. Het linkerbeen moet nog beter. Hoewel het niet echt slecht gaat weet ik dat ik beter kan. Dat heeft ook te maken met de omstandighe den hier in Nederland. Ik ben uitste kend opgevangen hoor, daar niet van. Maar ik weet zeker dat het nog En weer een goal! Pal Fischer tilt Aron Winter op die zojuist het net heeft gevonden in de wedstrijd te gen MVV. De samenwerking met zijn medespelers verloopt met de dag beter, zowel in- als buiten het veld.

Magazine (1987-2007) | 1989 | | pagina 9