Fischer az Ajax jelëltjei között Megkezdödtek a targya/asok Tijdens de presentatie van Ajax voor de pers heette Ajax-voorzitter Michael van Praag de nieuwe Ajax-spits Pal Fischer van harte wel kom in De Meer. voetbal van de Magyaren. Alleen de wedstrijden van Oranje tegen Honga rije, een paar jaar geleden, brachten ons in kontakt met het land dat in het verleden grootheden als Puskas, Csi- bor, Koscics, Albert, Bene, Farkas en Toroscik en wat recenter, Detari voortbracht. Bovendien speelde in het midden van de jaren zeventig een begaafde Hongaarse speler voor Ajax: Zoltan Varga. Dat was een technisch per- fekte middenvelder die werkelijk alles met de bal kon en ook een grote voetbalintelligentie bezat. Hij paste echter niet goed in het op hoog tem po gebaseerde spel van Ajax waarin geen plaats was voor een traditionele regisseur die het spel naar zijn hand zette. Varga verbleef maar korte tijd in De Meer, maar zijn "opvolger" Pal Fischer is van plan het langer uit te houden. De aanvaller legt uit hoe het met het voetbal in zijn vaderland gesteld is en wat zijn ambities zijn. Fischer:"Er wordt inderdaad anders gevoetbald in Hongarije. Ik zou niet willen zeggen dat er minder aanval- ln de wedstrijd tegen MVV ondervond Pal Fischer dat het voetbal in Nederland harder is dan dat in Hongarije. De aanvalsspits van Ajax wordt hier in de tang genomen door een Maastrichtse verdedi ger. Veel zou het allemaal niet baten want Ajax won ruim van MVV, mede dankzij een treffer van goal- tjesdief Pal Fischer. lend wordt gespeeld, zeker niet bij de club waar ik vandaan kom, Fradi." Fradi? Die club kennen we niet. Fischer lacht:"Fradi is de naam waaronder bij ons Ferencvaros be kend is. In Hongarije zegt niemand Ferencvaros maar 'Fradi'. Fradi, of zoals jullie misschien willen, Ferenc varos, is de populairste club van Hongarije. Te vergelijken met Ajax, ook al omdat de opleiding van jonge talenten beroemd is. Toen ik van Honved naar Ferencvaros ging was het ook alsof er een droom werkelijk heid werd. Ik was toen vijftien en twee jaar later debuteerde ik in het eerste elftal. Maar we hadden het over het Hongaarse voetbal in het al gemeen. Ik zei dat er niet minder aanvallend wordt gevoetbald, maar het gaat wel in een verschillend systeem. De echte vleugelspitsen kennen we niet. Meestal zijn er twee specifieke aanvallers die nogal cen traal spelen. Daarachter lopen twee middenvelders die over de vleugels doorbreken en de aanval ondersteu nen terwijl er centraal op het midden veld een spelmaker staat. Die wordt in de rug gedekt door een echte ver dedigende middenvelder." WK kans verkeken "Internationaal raken we een beetje achterop", gaat Pal verder. "We spe len in een groep met Spanje, Noord Ierland, Ierland en Malta en er moet wel een klein wondertje gebeuren willen we ons nog plaatsen voor het wereldkampioenschap in Italië. De afgelopen jaren had de nationale Szerdan este a Népstadion- ban megnézte a Bp. Hoavéd Ferehcvéros MNK-döntct Leo Beenhakker, a vilaghirü edzx) is, aki nemrég került At a Real Madridtól az Aiax Amszterdam esapatahoz. Ün- ként adódott a fellevés, hogy nem puszta idötöltés'böl uta- xott Budapest re, hanern vala- melyik jatékos Kedvéért. nevet semmi kiincsént nem érult volna el, esmpan anv- nyit mondotit, hogy feltérké- pezi a konrtanena jatéko6- anyagat, s tudja, Magyaror- szagon is vannak tehetséges labdarügók. Csütörtökon délolött az ed- zö és Van Fijden ür, az Ajax més ik képviselöje, a Ferenc varos vezetöived talialkozott. Sajnos, a hollandok ké- résére részletekkel nem szol- gdlhatok a targyalas tartal- maroL mondta kérdésünk- re Magyar Zoltan technikai vezetö. Ügy allapodiunk meg, hogy a tenyt nyilvanos- sógra hozzvk, mivel Been- hakkerékat tóbben is lattak. Tehdt, a Ferencvaros és az Ajax targyal Fischer Pal amszterdami szerzödésénel: ügyében. A partnerek csütór- tökön délutdn hazautaztak. de hamarosan tovabbi tar- gyalasokra kerül sor. Érde- kességhogy ha a szerzódés létrejön, az Ajax a legran- gosabb egyesvlet, ahova ma- gyar jdtékost igazolnak. ami- óta labdarugóink külföldre tzerzödhetnek. 5

Magazine (1987-2007) | 1989 | | pagina 7