Van harte Wint! Natuurlijk heeft Ajax in Piet Schrijvers een man die Ajax onder de Ajax-lat in Oranje vaak (35 keer) heeft vertegen woordigd, maar om Schrijvers een ech te exponent van de Ajax-opleiding te noemen zou een pertinente leugen zijn. Schrijvers kwam in 1974 van FC Twen te en voetbalde later ook voor PEC Zwolle. Bij FC Twente debuteerde de "Beer van De Meer" in Oranje en ook als PEC Zwolle-keeper speelde hij nog een aantal interlands. Dat neemt niet weg dat Schrijvers met de vijfendertig interlands in Ajax-dienst de hoogst scorende international onder de keepers is. Voor Stanley Menzo ligt er dus nog een aardige taak te wachten! Wat het hoogste aantal interlands van een Ajax-linksbuiten betreft bezet de legendarische Piet Keizer de eerste plaats. De man die de "schaar" tot een begrip maakte als aanvallende schijnbewe ging, droeg vierendertig keer het natio nale tricot. In die vierendertig wedstrij den scoorde Keizer elf keer. De Ajax-doelman die Stanley Menzo vooraf ging als international is Piet Schrijvers. Als Ajacied speelde hij 35 keer in Oranje terwijl hij ook als FC Twente- en PEC Zwolle speler uitkwam voor Oranje. Hij is ouder dan Ajax maar nog steeds een trouwe en kritische bezoeker van de thuiswedstrijden van de Meerclub. Wim Volkers, een oer-Ajacied, vierde op 3 oktober jl. zijn negentigste verjaardag. Een feit waar natuurlijk wel even wat langer bij mag worden stil gestaan want de man met het haarscherpe ge heugen speelde niet minder dan 259 competitiewedstrijden in de Ajax- kleuren, produceerde daarin 128 doel punten, speelde zeven wedstrijden in Oranje, was penningmeester van Ajax, eventjes ook trainer en zelfs voorzitter! Het erelid van Ajax ligt qua leeftijd vijf maanden voor op zijn club en was in zijn tijd een behendige voorhoedespe ler. Rechtsbuiten, maar het liefst rechtsbinnen speelde de man die naar eigen zeggen nog veel meer interlands had kunnen spelen: "Ik weet mijn eer ste interland nog goed te herinneren. Dat was tegen Zuid Afrika, in het oude stadion van Amsterdam aan de Tuijl van Serooskerkeweg. Gejus van der Meulen in het doel en verder voetbal lers als Van Baer van Slangenburgh en Snouck Hurgronje. Al vroeg in de wed strijd kreeg ik een goede kans. Op een voorzet van Van Baer van Slangen burgh, al was het volgens mij meer als schot op doel bedoelt scooorde ik. We wonnen met 2-1 en na de wedstrijd was het feest in "Chez Gaston" op het Rembrandtplein. Ja, feesten kon je aan de studenten in het Nederlands Elftal wel overlaten! Na een paar wedstrijden in Oranje raakte ik in conflict met de trainer, Karei Lot- sy. Het ging erom dat Ajax graag had dat ik de donderdagavond bij de club trainde. Nu was die donderdag mét de dinsdag de vaste trainingsavond van Oranje, in Den Haag. Ik vond het voor stel van Ajax wel billijk, het was toch mijn club, nietwaar? Lotsy was het er niet mee eens en stelde me niet meer op. Later is het allemaal bijgelegd hoor, maar er ging wel zeven jaar overheen. In die tijd had ik nog heel wat wedstrij den kunnen spelen. Ik was wel blij dat ik weer werd gekozen want dat bete kende dat ik in elk geval vijf interlands speelde. En daarmee kreeg ik recht op een gratis toegangsbewijs voor alle interlands!" Een paar maanden geleden moesten de vaste bezoekers van de bestuurska mer de kwieke verschijning van Wim Volkers een tijdje missen. Een klein on gelukje dwong hem zijn grote liefde, Ajax, voor een periode aan zich voorbij te laten gaan. maar sinds enige weken is Volkers er weer bij. Tot groot genoegen van iedereen, want naast een goed verteller is hij ook een aimabel mens. De hartelijke felicitaties aan Wim Volkers bij gelegenheid van zijn negentigste verjaardag zijn dan ook zeer welgemeend.

Magazine (1987-2007) | 1989 | | pagina 27