Sorry Dick! Het Ajax Jubileumboek, een must voor Ajacieden Ja, ik bestelboek(en) Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Met groot genoegen sloeg Ajax de vorige maand een oude vriend in de armen. Dick Schoenaker (36) keerde terug in De Meer om zijn loopbaan af te bouwen in het eerste zaterdagelftal en om het contact met de club van zijn hart te herstellen. Vier jaar terug verliet Dick Schoenaker De Meer nadat hij negen jaar een zeer gewaardeerde kracht was geweest voor het eerste elftal en dertien keer was uitgekomen voor het Nederlands Elftal. Logisch dat de zaterdag-afdeling verguld was met de komst van Schoenaker. Het hernieuwde contact greep Dick meteen even aan om de redactie van het Ajax-Magazine op een klein foutje te attenderen. In de presentatiegids van dit seizoen ontbreekt namelijk in de lijst van top scorers de naam van de nijvere middenvelder. Naast het veroveren van ballen was Dick Schoenaker namelijk ook een man die het net regelmatig wist te vinden. Als Ajacied vond Dickie niet minder dan 86 keer het net. Een aantal dat je niet zo maar over het hoofd mag zien. Daarom bij deze eerherstel vóór de nieuwe Ajacied. Met zijn 86 treffers bezet Schoenaker de achtste plaats op de lijst van Ajax- schutters, nog voor Johnny Bosman, Klaas Nuninga en Willem Kieft. De eerste tien van dat topschut tersklassement ziet er als volgt uit: 1. Johan Cruijff 205 2. Sjaak Swart 175 3. Henk Groot 161 4. Piet Keizer 146 5. Marco van Basten 128 6. Ruud Geels 123 7. Cees Groot 100 8. Dick Schoenaker 86 9. Johnny Bosman 77 10. Klaas Nuninga 75 Natuurlijk hoopt het zaterdag-1 elftal van Ajax dat Dick Schoenaker het sco ren nog niet verleerd is en het net nog regelmatig zal laten bollen in hun com petitie in de vierde klas KNVB. Van onze zijde nogmaals een gemeend excuus aan de middenvelder met het 'Tor-instinct'. Op 18 maart 1990 viert Ajax een bijzondere verjaardag. Op die datum is het op de kop af negentig jaar geleden dat de club officieel werd opgericht. Een moment om extra aandacht aan te geven en dat gebeurt ook. Achter de scher men wordt er reeds hard gewerkt aan de realisatie van een uniek jubileumboek ter ere van dat negentigjarig-bestaan. Het boek, waarin vanzelfsprekend de hele Ajax-geschiedenis in woord en beeld wordt gebracht, is nu reeds te bestellen. Het jubileumboek zal ruim 220 pagina's gaan beslaan en de uitgave staat gepland rond maart 1990, dus omstreeks de verjaardag van Ajax. Speciaal voor de lezers van het Ajax-magazine is het van veel foto's voorziene boek voor een speciale prijs te koop. De inteken-prijs bedraagt f 25,00 terwijl het boek in de winkel aanzienlijk duurder zal zijn. Zij die het naslagwerk, een "must" voor Ajacieden (maar niet voor hen alleen!), op intekenprijs willen bestellen kunnen dat doen door de onderstaande strook in te vullen en op te sturen aan: AFC Ajax, t.a.v. secretariaat Middenweg 401, 1098 AV Amsterdam Invulstrook voor intekening Ajax jubileum-boek >S Dick Schoenaker, de nieuwe aanwinst van het Zaterdag-1 elftal van Ajax, viert een doelpunt. In to taal kwam de middenvelder tot 86 goals voor Ajax. »S 13

Magazine (1987-2007) | 1989 | | pagina 15