NOVEMBER 1988 De positieve wedstrijdenreeks die Ajax in oktober had neergezet werd in de maand november voortgezet. In de tweede bekerronde werd PEC Zwolle, dat Ajax eerder in kompetitie- verband een pijnlijke nederlaag had toegebracht, met 4-1 naar Overijssel teruggestuurd. Nog meer uitstraling had de overwin ning van Ajax op Feyenoord. In een bomvolle Kuip bewees Ajax niet alleen over meer oorspronkelijk talent maar ook over een grotere eenheid dan de Rotterdammers te beschikken. De tweede konfrontatie met een 'groot macht' werd met 2-1 gewonnen. De doelpuntenmakers van Ajax waren bei de tieners. Eerst scoorde Dennis Berg kamp waarna invaller Bryan Roy het pleit beslechtte. Op de foto zijn we ge tuige van de vreugde na het eerste Ajax-doelpunt in de Kuip van Dennis Bergkamp. Danny Blind, Arnold Müh- ren, Stefan Pettersson, Jan Wouters en Frank de Boer vieren naast Bergkamp feest. DECEMBER 1988 In de maand december bevestigde een nieuw fenomeen zich bij Ajax: Dennis Bergkamp. Van de jonge aanvaller werd over het algemeen gedacht dat hij alleen als rechterspits goed uit de voeten kon. Maar sinds zijn optreden tegen VW in Venlo leerde men Dennis als scorende middenvelder waarderen. In de rol van 'tweede spits', aanstor mend vanaf het middenveld, legde Dennis een ongekende doeltreffend heid aan de dag. Vanaf het duel tegen VW op 12 oktober 1988 scoorde hij in tien achtereenvolgende wedstrijden. Daarbij zat een aantal heel belangrijke punten verbeterde Dennis Bergkamp een oud record, dat op naam stond van PSV-er Coen Dillen. JANUARI 1989 Hoewel er in de januari-maand vanwe ge de winterstop weinig gevoetbald werd, was het voor Ajax toch een belangrijke periode. Op 19 januari pre senteerde de Commissie van Wijze mannen onder leiding van mr. Nico Gianotten het nieuw gevormde Ajax- bestuur. Dat bestuur bestond uit de heren Mi chael van Praag, zoon van ex- Erevoorzitter Jaap van Praag, als voor zitter en de bestuursleden Uri Coronel, Arie van Os, André Kraan en Hennie Henrichs. Op voetbalgebied kwam Ajax aan het eind van januari twee keer in aktie. Na de winterpauze werd eerst aangetre den in en tegen Veendam (1 -0 winst door een goal van Bergkamp) waarna goals, zoals die tegen FC Utrecht (1-1), Haarlem (0-1) en later Veendam (0-1). Met die tien achtereenvolgende doel in De Meer revanche werd genomen op de eerder geleden nederlaag tegen Fortuna Sittard (2-0 winst).

Magazine (1987-2007) | 1989 | | pagina 9