AUGUSTUS 1988 Augustus is traditioneel de maand van de kompetitiestart. Na het Europees kampioenschap was die start een beetje naar achteren geschoven. Pas op 21 augustus werd de eerste kom petitiewedstrijd gespeeld. Een grote happening én een goede graadmeter voor de vorm is in augus tus het Amsterdam-toernooi. Daarin had Ajax het moeilijk, een voorteken van wat het eerste deel van de kompe titie zou brengen. Een spitsprobleem speelde Ajax de grootste parten tijdens dat toernooi. Stefan Pettersson had nog verplichtingen in Zweden en Ajax was genoopt Ron Willems op die posi tie als noodoplossing te gebruiken. Zowel tegen het Braziliaanse Flamen- go als tegen de latere winnaar Samp- doria uit Italië dolf Ajax het onderspit. Op de foto zien we Ron Willems in duel met de Braziliaanse ster van Sampdoria, Toninho Cerezo. Twee weken later leverde de eerste kompetitiestart ook een deceptie op. In Sittard werd met 2-1 verloren van For- tuna Sittard. SEPTEMBER 1988 Hoewel Ajax in kompetitieverband met name in de thuiswedstrijden het hoofd wel boven water wist te houden was september toch een figuurlijk asgrau we maand voor de Meerclub. Op sportief gebied kreeg Ajax een de ceptie te verwerken. De eerste ronde in het UEFA Cup-toernooi ging tegen het toch niet enorm indrukwekkende Spor ting Lissabon verloren. Mede door scheidsrechterlijke dwalin gen werd er in Portugal met 4-2 verlo ren. De twee Ajax-doelpunten, beide van Stefan Pettersson, gaven nog hoop, maar ook in Amsterdam troefden de Portugezen Ajax af. Ajax, met debutant Marciano Vink (fo to) in de gelederen, verloor met 2-1 en kon nieuwe Europa Cup-successen vergeten. Aan het eind van september beleefde Ajax pijnlijke dagen. De slechte resulta- De maand oktober begon uitstekend met de 2-0 zege over aartsrivaal PSV. In een bijzonder nat Olympisch Sta dion werd Ajax-PSV de wedstrijd van Rob Witschge. Na alert te hebben ge reageerd op een onnauwkeurige terug speelbal van zijn direkte bewaker Erik Gerets (foto) benutte Robbie ook de penalty die Ajax in veilige haven bracht. De zege over PSV betekende de start van een imposante reeks uitslagen. Slechts één punt zou Ajax laten liggen, uit tegen FC Utrecht. ten leidden het vertrek van trainer Kurt Under in en vanwege bedreigingen stelde het Ajax-bestuur haar funktie ter beschikking. In een crisissfeer en met een 3-1 ne derlaag tegen RKC nam Ajax afscheid van de maand september. OKTOBER 1988 In oktober 'herpakte' Ajax zich op emi nente wijze. Terwijl achter de schermen een Commissie van Wijze Mannen zich over de bestuurlijke toekomst van de club boog, zorgden een aantal uitste kende resultaten voor hoop in de Ajax- harten.

Magazine (1987-2007) | 1989 | | pagina 7