1988-1989 Fotografisch bekeken Terwijl alles en iedereen om Ajax al weer druk doende is met de voorberei dingen op het seizoen 1989-1990, blikken we in dit juli-nummer van het Ajax Magazine voor een laatste keer terug op het achter ons liggende seizoen. Dat doen we aan de hand van een twaalftal door tekst ondersteunde fo to's, voor iedere voetbalmaand één. JUNI 1988 Normaal gesproken is de maand juni een 'voetballoze' maand, maar in 1988 was dat absoluut niet het geval. Heel Nederland leefde mee met de avontu ren van het Nederlands Elftal tijdens het Europees kampioenschap in West Duitsland. Gesteund door een fantastische sup- portersschare veroverde Oranje de grootste triomf uit de historie: de titel 'Kampioen van Europa'. Na een teleur stellende start, 1-0 verlies tegen de Sovjet Unie, werden achtereenvolgens Ierland, Engeland, West Duitsland en, in de prachtige finale, de Sovjet Unie aan de zegekar gebonden. Direkt en indirekt had Ajax een groot aandeel in de magnifieke triomf. Bin nen de selektie van bondscoach Rinus Michels was er plaats voor een vijftal Ajacieden. Arnold Mühren beleefde een groots EK en met het kampioenschap betekende dat een bijzonder mooi af scheid van zijn interlandkarrière. Jan Wouters ontpopte zich tot een onmis baar taktisch steunpunt op het mid denveld. Johnny van 't Schip en John ny Bosman deden niet alles mee maar hadden, net als de niet spelende Aron Winter, ook hun aandeel in de zege van Oranje. van wereldklasse en verwierf binnen korte tijd een ongekende populariteit bij de fans. Mark Verkuijl werd als linkerverdediger van FC Groningen gekocht maar maakte furore nadat hij als stopper werd geposteerd. Naas het uitschake len van zijn airekte tegenstanders be wees Verkuijl ook zijn waarde als penalty-killer. Als technisch verantwoordelijke man begon Ajax het seizoen 1988-1989 met Kurt Under. De vriendelijke Under stuitte echter vanaf het begin op pro blemen en eind september werd met wederzijds goedvinden besloten het kontrakt te ontbinden. Linders taak werd overgenomen door Spitz Kohn, daarbij nadrukkelijk geassisteerd door Louis van Gaal. Bovendien deden de ex-Ajacieden Marco van Basten (gekozen tot beste speler van het EK-toernooi), Frank Rijkaard, Gerald Vanenburg en Ronald Koeman indirekt de naam Ajax alle eer aan. JULI 1988 De maand juli staat over het algemeen in het teken van de -zware- trainingsar- beid die de clubs verrichten om opti maal in konditie aan het nieuwe sei zoen te beginnen. Traditioneel zijn ook de foto-persdagen waarbij de nieuwe spelers voor het eerst in hun nieuwe tenues te bewon deren zijn. In De Meer waren een zestal nieuwe Ajacieden te bewonderen. Zoals op bij gaande foto van links naar rechts met trainer Under in het midden. Van Volendam kwam, op uitleenbasis, Wim Jonk. Die zou zich vooral in het tweede gedeelte van het seizoen mani festeren als een zeer goede kracht op het middenveld. Ron Willems was één van de belang rijkste aankopen van Ajax. De ex- Twente-speler kwam door een hard nekkige enkelblessure, waaraan hij in de loop van het seizoen werd geope reerd, vrijwel niet in aktie. Pech voor Willems en pech voor Ajax maar de hoop is gevestigd op het komende sei zoen waaraan Ron Willems zeer gemo tiveerd zal beginnen. Verdediger Hans Werdekker kwam na een uitstekend seizoen bij Willem II naar Ajax. De geboren Haarlemmer kwam in De Meer niet naar wens tot ontplooiing en tijdens de winterstop kwamen Ajax en Werdekker overeen dat de stopper terug zou keren naar Willem II. Een fantastische aankoop was die van de Zweed Stefan Pettersson. De aan valler van IFK Göteborg en het Zweed se elftal ontpopte zich als een spits

Magazine (1987-2007) | 1989 | | pagina 5