bach waar hij als vleugelspeler veel leerde van Hennes Weisweiler. Hij speelde zelfs vele seizoenen voor het grote Real Madrid; dat geeft wel aan van welk niveau deze Jensen was. Toen hij na Real Madrid bij Ajax kwam, had hij eigenlijk alles al meegemaakt, daarom kon deze stille en sympathiek sportman het moeilijk opbrengen om zich voor Ajax net zo in te zetten als voor de 'Koninklijke'; de scherpe kant jes waren er een beetje vanaf. Het best kwam hij nog tot zijn recht als hij vlak achter de spitsen voetbalde. Ook twee seizoenen speelde Sten Ziegler in De Meer. Het betrof de ja ren 1980/81 en 1981/82 waarin hij 36 maal voor Ajax in de competitie speel de. Ziegler was aanvankelijk overgeno men van Roda JC met de bedoeling om Ruud Krol, die naar Canada ver trok, op te volgen, maar gaandeweg vond hij zijn draai als voorstopper en verdedigende middenvelder. Voordat hij naar Ajax kwam had hij al 24 inter lands op zijn naam staan; daar kwam als Ajacied nog één bij. Sten Ziegler heeft zich na zijn actieve loopbaan bekwaamd in het trainersvak en is nu werkzaam in Denen marken. A n een trainerscarrière is Jesper Ol- sen nog lang niet toe. Hij is misschien wel de meest getalenteerde buitenlan der die ooit bij Ajax heeft gespeeld. Door zijn lengte en gewicht (of beter; het in ruime mate ontbreken daarvan) werd Jesper, net als de Schot Jimmy Johnstone vroeger, 'de Vlo' genoemd. In de zomer van 1981 kwam Olsen van de toenmalige Deense topclub Naestved. Drie seizoenen slechts mocht het Amsterdamse publiek smul len van 'de Vlo' die in 1984 koos voor het fameuze Manchester United. Aan de ene kant begrijpelijk want United is een jeugdliefde van Jesper; aan de an dere kant was het voetbal van Ajax hem op het lijf geschreven. Olsen speelde het afgelopen seizoen voor Gi- rondins uit Bordeaux. Vanwege uitstekende voetballers, rede lijke transfersommen en vaak goede ervaringen in het verleden (Arnesen, Lerby, Olsen) was Denemarken een prima land om talenten vandaan te ha len. Nu is de tijd definitief voorbij dat grote Deense talenten voor een prikkie naar het buitenland gaan. Een van die grote talenten was Jan Mplby. Hij is geboren op 4 juli 1963 in en speelde in Denemarken voor Kolding. Toen hij negentien jaar was (in de zomer van 1.982) verrruilde hij die club voor Ajax waar hij in twee seizoenen 57 competi tiewedstrijden speelde. Door een con flict met Aad de Mos vertrok de fysiek sterke Molby naar Liverpool. De FA Cup-finale van 1986 staat de Molby- fans nog goed in het geheugen; toen had Jan met twee assists op Rush een belangrijk aandeel in de 3-1 overwin ning op stadgenoot Everton. Na maan den vol problemen traint hij nu weer met de Liverpool-selectie mee. Magere jaren De komst van de Oostenrijker Felix Gasselich heeft nogal wat voeten in de aarde gehad. Door het vertrek van Johan Cruijff en Soren Lerby moest Ajax op zoek naar een middenvelder met internationale ervaring. Hodd'o, Hermann en Vandereijcken vielen af vanwege hun te hoge financiële eisen en dus kwam de volgende op de verlanglijst in beeld: Felix Gasselich van Austria Wien. Volgens Ernst Hap- pel kon Gasselich alles als hij maar in het spel werd betrokken. Het bestuur en Aad de Mos namen de gok, maar Gasselich heeft zich niet kunnen op werpen als de leider die Ajax nodig had. Dat hij wel heel goed kon voetbal len, bewees hij al af en toe met schitte rende acties. Ontgoocheld over het mislukken bij Ajax trok hij in het najaar van 1985 naar Linzer ASK. Een van de minst aansprekende bui tenlanders van het hele stel is zonder twijfel Walter Meeuws. Hij was geschorst tot 1 januari 1985 vanwege Zoals altijd met het shirt uit de broek, wordt Jesper Olsen in het nauw gebracht door drie spelers van Manchester United in het Amsterdam-toernooi. Later zou Olsen zelf 'Mancunian' worden.

Magazine (1987-2007) | 1989 | | pagina 27