In Memoriam Lloyd Doesburg Voor het eerst sedert een jaar of veer tig kroonde KV Mechelen zich vorig seizoen tot kampioen van België. Een echte verrassing was dat landskam pioenschap natuurlijk niet want in de twee jaar daarvoor had de club van president Cordier al aangetoond tot de internationale toppers te horen. Nadat de Belgische Beker was gewon nen stoomde KV Mechelen door naar de Europa cup-finale in het toernooi van de Bekerwinnaars. We weten het allemaal, die finale werd gewonnen van... Ajax. Komt het in het Olympisch Stadion tijdens het Amsterdam- toernooi tot een konfrontatie dan zal die zeker ook in het teken staan van de sportieve revanche. Een bijzonder aspekt van de Belgische kampioensploeg is natuurlijk ook de aanwezigheid van een groot aantal Ne derlandse internationals. Als oud- Ajacied kennen we Johnny Bosman natuurlijk maar al te goed, terwijl spe lers als Erwin Koeman, Wim Hofkens en Graeme Rutjes samen met de Bel gen Mare Emmers, Cisse Severeijns, doelman Preud'homme en het talent Polleke Demesmaeker er voor zorgen dat Ruud Krols KV Mechelen één van de favorieten op de zege is. Vrijdag 4 en zondag 6 augustus krijgt het Amsterdam 714-tournooi zijn be slag in het Olympisch Stadion. Het wordt andermaal een voetbalfeest waar de rechtgeaarde voetballiefhebber niet mag ontbreken. Het verschrikkelijke nieuws van de vliegramp in Suriname werd nog dramatischer toen we moesten vernemen dat onze sympathieke doelman tot de slachtoffers behoorde. Lloyd bleef als tweede doelman onvermijdelijk wat op de achtergrond, maar zijn vriendelijkheid, zijn charmante, vrolijkheid en zijn charisma maakten hem reeds op 29- jarige leeftijd tot een persoonlijkheid, die onze selectie onmiskenbare positieve impulsen meegaf. Lloyd is bij AJAX moeilijk weg te denken. Des te pijnlijker is het, dat dit nu toch door zo'n vreselijk ongeluk gebeurd is. $SS&' Lloyd, je laat een ontstellende leegte achter. Je gezin, je ouders, onze vereniging, we zullen je erg missen. Weet echter, dat we Sylvia en de kinderen zullen steunen waar we kunnen, want we voelen ons meer dan ooit een grote familie. Hun pijn is onze pijn. Tabé Lloyd. Het bestuur van de AFC AJAX. Het Amsterdam 714-toernooi betekent niet alleen voetbalspektakel van de bovenste plank maar ook een bijzonder weerzien met een oud-Ajacied. Als coach van KV Mechelen komt record-international Ruud Krol op 4 en 6 augustus naar Amsterdam.

Magazine (1987-2007) | 1989 | | pagina 17