Een superploeg is Dinamo Kiev. Onder aanvoering van Anatoli Demianenko (foto) komt de topclub uit de Sovjet Unie voor de derde keer het deelnemersveld van het Amsterdam-toernooi verrijken. Dat Dina mo Kiev voor de derde keer is uitgenodigd duidt er al op dat de Russen gewaardeerde gasten zijn die ie dere keer weer voor voetbal van het hoogste niveau zorgen. sterdam al met een bezoek, toen in het kader van de eerste ronde in het UEFA Cup-toernooi waarin het tegen Ajax speelde. De Ajax-supporters zullen niet al te vrolijk worden bij de gedachte aan die konfrontatie want Ajax werd door Por tugezen uitgeschakeld. In De Meer toonde Sporting aan over een groot aantal topspelers te beschikken. Onder de bezielende leiding van voorzitter Goncalves, die zich vorig jaar een aan tal maanden 'eigenaar' mocht noemen van Frank Rijkaard, bouwt Sporting aan een topelftal dat op het hoogste Europese niveau aan de weg moet gaan timmeren. Komt Ajax Sporting Lissabon in het Amsterdam 714-toernooi direkt tegen, dan is dat echter een prachtige gele genheid om revanche te nemen op de vroege uitschakeling van vorig jaar. KV Mechelen De laatste deelnemer is zeker niet de slechtste. Met zeer veel belangstelling zullen de prestaties van KV Mechelen, onder leiderschap van niemand minder dan oud-Ajacied en record-inter national Ruud Krol, worden gevolgd. Kiev wordt met recht de mega- leverancier van het Russische nationa le elftal genoemd. Zeker negen spelers van Dinamo maken deel uit van de na tionale ploeg die al vrijwel zeker is van deelname aan het WK 1990 in Italië. Bovendien is de trainer van Dinamo Kiev, Valeri Lobanowski, niet alleen het brein achter de moderne en spektaku- laire speelstijl van de club uit de Oe kraïne maar óók als bondscoach de verantwoordelijke man van de Russi sche nationale ploeg. De voetballers die van Dinamo Kiev zo'n magnifiek geheel maken zijn inter nationaal befaamd. De spitsspelers Oleg Protassov en Igor Belanov worden begeerd door topploe- gen uit Spanje en Italië terwijl midden velder Alexei Michailitsjenko door alle kenners als één van de grootste talen ten in Europa wordt gezien. Daarnaast staan voetballers als Vasili Rats, aanvoerder Anatoli Demianenko, Ivan Jaremtsjoek en Pavel Jakovenko er borg voor dat Dinamo Kiev op het Amster dam 714-toernooi hoge ogen zal gooien. Sporting Lissabon Als laatste deelnemer aan het Amster dam 714-toernooi werd Sporting Clube de Portugal, kortweg Sporting Lissa bon, gekontrakteerd. De groen-witten uit de hoofdstad van Portugal horen tot de traditionele groot machten van het Portugese voetbal, naast Benfica en FC Porto. Vorig seizoen vereerde Sporting Am- Als tegenstander is Sporting Lissabon een oude bekende van Ajax. De Portugese deelnemer aan het Amsterdam 714-toernooi wipte Ajax vorig seizoen uit het UEFA Cup-toernooi. Na de 4-2 overwinning in Lissabon bleken de Portugezen ook in Amsterdam de gelukkigste ploeg, ondanks de vele verwoedde aanvallen van Ajax op het doel van keeper Damas.

Magazine (1987-2007) | 1989 | | pagina 15