Amsterdam 714 Internationaal topvoetbal in augustus Wanneer u deze regels leest zijn de voorbereidingen voor het seizoen 1989- 1990 al weer enige tijd in volle gang. In trainingskampen en in vriendschap pelijke wedstrijden worden vele zweet druppels geplengd om in topkonditie en in goede vorm aan de start van het nieuwe voetbaljaar te verschijnen. Langzaam maar zeker werkt Ajax zich naar optimale omstandigheden om zich strijdbaar en blakend van zelfbe wustzijn te werpen op de uitdagingen van het seizoen 1989-1990, het sei zoen dat aan het eind een fantastische apotheose kent in de vorm van het Wereldkampioenschap dat in Italië zijn beslag gaat krijgen. Traditioneel speelt Ajax ter voorberei ding op de kompetitie een behoorlijk aantal oefenwedstrijden. Eerst tegen amateurclubs om het bal gevoel en het ritme weer op te doen en, naar mate de kompetitie dichterbij komt, tegen meer gerenommeerde tegenstanders. Jaarlijks hoogtepunt in die konfronta- ties is natuurlijk het beroemde Amsterdam-toernooi. Dat vindt steevast een week voordat de vaderlandse kompetitie van start gaat, plaats in het Olympisch Stadion, leder seizoen weer komen clubs van grote internationale allure naar Amster dam om te strijden om de overwinning. Het Amsterdam-toernooi geniet in binnen- en buitenland veel aanzien. Niet in de laatste plaats omdat vaak de beste ploegen er acte de présence geven. Van 'vriendschappelijke' wedstrijden is in feite geen sprake. Het prijzengeld en de allure die er te behalen vallen op het toernooi staan er borg voor dat deelnemers zich niet zullen sparen. Voor Ajax is het van groot belang om zich op vrijdag 4 en zondag 6 augus tus, wanneer het Amsterdam 714- toernooi gespeeld wordt, goed te pre senteren. Het is de eerste keer in het seizoen dat de supporters hun favorie ten in eigen omgeving tegen aanspre kende tegenstanders aan het werk kunnen zien. Ajax zal, onder leiding van trainer- coach Leo Beenhakker, er dan ook van alles aan doen om een goede eer ste indruk achter te laten. Jack van Zanten In de vijftien jaar dat het Amsterdam- toernooi wordt gespeeld, is het een be grip geworden in de voetbalwereld. Dat heeft het toernooi in grote mate te dan ken aan Jack van Zanten. De toernooi- organisator, die in het voorjaar helaas overleed, drukte in niet geringe mate zijn stempel op het top-evenement. Naar aanleiding van het zevenhonderd ste eeuwfeest van de stad Amsterdam verzocht het gemeentebestuur Jack van Zanten een groot internationaal voetbaltoernooi te organiseren. Het Amsterdam-toernooi werd een doorslaand succes en dat bracht Van Zanten er toe het evenement ieder jaar opnieuw plaats te laten vinden. Steeds met Ajax als belangrijkste deelnemer met daarnaast een drietal internationale topploegen. Dit jaar zijn we aan het derde lustrum van het Amsterdam-toernooi toe en het uitstekende werk dat Jack van Zanten in de voorgaande jaren verrichtte, wordt voortgezet door de Stichting In ternationaal Voetbaltoernooi Amster dam, onder leiding van Rien Bal. De naam Jack van Zanten zal echter tot in lengte van dagen onlosmakelijk verbonden blijven met het schitterende Amsterdam-toernooi, een happening waar Amsterdam trots op mag zijn. De deelnemers Naast Ajax, dat zoals gewoonlijk aller ogen op zich gericht zal weten, zijn ook de drie andere deelnemers van grote allure. Clubs met status en uit straling die er alles aan gelegen is om hun visitekaartje af te geven. Dinamo Kiev Voor de derde keer mag het Amster dam-toernooi zich verheugen in de deelname van de absolute topploeg uit de Sovjet Unie: Dinamo Kiev. Dinamo Twee jaar geleden veroverde Ajax de gigantische beker als winnaar van het Amsterdam 712-toernooi. Tot de zegevierende Ajacieden hoorden naast doelman Menzo ook Johnny Bosman en Sonny Silooy treedt, na zijn Franse avontuur, weer op als Ajacied.

Magazine (1987-2007) | 1989 | | pagina 13