FEBRUARI 1989 De maand februari werd gestart met de wedstrijd tegen Ajax-FC Utrecht in de derde ronde van het KNVB- Bekertoernooi. Ajax ondervond geen noemenswaardige tegenstand van Utrechters, al doet de einduitslag van 2-1 anders vermoeden. Op de foto zien we Danny Blind in aktie tegen zijn direkte tegenspeler Etienne Kelders. Helaas zou de Bekerzege de enige die twee schitterende doelpunten maakte, en doelman Stanley Menzo. Laatstgenoemde had eerder een zware teleurstelling te incasseren gekregen toen hij door bondscoach Thijs Li- bregts niet werd geselekteerd voor de interland tegen de Sovjet Unie. Met een aantal voortreffelijke reddingen be wees Stanley het ongelijk van de bondscoach en zijn uiting van triomf (foto) was dan ook volkomen terecht. MEI 1989 Na het gelijke spel tegen MW leverde Ajax al zijn kampioensambities defini tief in bij Volendam, waar met 1 -0 ver loren werd. Wat Ajax nog meer raakte, was het verlies van Stefan Pettersson. De Zweedse spits viel tegen MW gebles seerd uit en later bleek een operatie aan de kniebanden noodzakelijk. Daar door moest Ajax zijn aanvaller voor lange tijd missen. overwinning blijken te zijn in februari. De race met PSV, die steeds meer per- spektieven leek te bieden, werd door twee gelijke spelen (thuis tegen PEC Zwolle en FC Twente) en een neder laag bij Sparta werd danig gedecimeerd. MAART 1989 FC Groningen-Ajax heette de kwartfi nale in het KNVB-Bekertoernooi en voor Ajax bracht dat een teleurstelling. Ongeïnspireerd voetballend leed Ajax een verdiende 3-0 nederlaag in het noorden. Gelukkig maakten de overige wedstrij den in maart veel goed. Met name de briljante overwinning op PSV in Eind hoven deed de Ajax-supporters deugd. Met 4-1 werd PSV vernederd. Het hele Ajax-elftal speelde een uitstekende wedstrijd maar aparte hoofdrollen wa ren er weggelegd voor Aron Winter, APRIL 1989 Van de vier wedstrijden die Ajax in april speelde werden er drie gewon nen. Op zich geen slechte score maar juist dat ene puntje méér had Ajax over een belangrijke drempel kunnen hel pen. PSV liet her en der punten liggen en Ajax kwam goed in het spoor van de regerende landskampioenen maar op een belangrijk moment, uit tegen MW, liep het spaak. Hoogtepunt van april was de klassie ker Ajax-Feyenoord in een uitverkocht Olympisch Stadion. Lange tijd keek Ajax tegen een achter stand aan maar de dadendrang van de jonge Ajax-ploeg bleek niet te temmen. Wim Jonk, Bryan Roy, Rob Witschge en Ronald de Boer tekenden voor de doelpunten die een 4-1 overwinning opleverden. Voor de vierde keer in het seizoen 1988-1989 had Ajax een di rekte konfrontatie met één van de tra ditionele Top-Drie-clubs (Ajax, PSV en Feyenoord) gewonnen. Alle vier de Ajax-doelpunten waren van imposant kaliber. De treffer waarmee Ajax op een 2-1 voorsprong kwam stak daar nog iets bovenuit. Het nieu we idool Bryan Roy tekende hoogst persoonlijk voor dat doelpunt. Na een magistrale aktie knalde hij de bal on houdbaar in de verste bovenhoek ach ter Feyenoord-doelman Joop Hiele. Een grote teleurstelling voor Pettersson en Ajax natuurlijk maar de wonde werd een beetje verzacht door het feit dat Stefan door de Ajax-fans werd uitge roepen tot populairste Ajacied van het seizoen 1988-1989. Voorafgaande aan de laatste thuiswedstrijd in De Meer kreeg hij uit handen van de afscheid nemende Arnold Mühren de trofee van de Kwantum Ajacied van het Jaar. Naast Arnold Mühren zwaaide het Ajax-publiek ook Robbie Witschge vaarwel. De linkerspits gaat bij het Franse Saint Etienne nieuwe voetbala- vonturen tegemoet. Ook in mei presenteerde Ajax' nieuwe technisch direkteur zich aan de pers. Leo Beenhakker zal met ingang van het seizoen 1989-1990 de a-selektie van Ajax leiden.

Magazine (1987-2007) | 1989 | | pagina 11