Kl 'PÜM m jam Stond Ajax' laatste wedstrijd in het seizoen 1988-1989, Ajax—Willem II, aan het einde in het teken van het afscheid van Rob Witschge en Arnold Mühren, voor de aanvang van de wedstrijd beleefden de toeschou wers de huldiging van de Kwantum Ajacied van het Jaar mee. Als Kwamtum Ajacied van het Jaar kwam Stefan Pettersson uit de bus, de Ajacied die aan het begin van het afgelopen seizoen werd aangetrok ken van IFK Göteborg en meteen de harten van de fans veroverde. De Ajacied van het Jaar wordt geko zen door lezers van het Amsterdam- s Stadsblad De Echo/Amstelveens Nieuwsblad én de bezoekers van de thuiswedstrijden van Ajax. Die konden het hele jaar door stem men op hun top-drie Ajacieden. Dat deden ze met het stembiljet afge drukt in het Ajax-Nieuws van de Echo of door het stembiljet op de achterkant van hun toegangsbewijs in te vullen. Naar mate het seizoen vorderde werd duidelijk dat de prijs een prooi zou worden voor Dennis Bergkamp of Stefan Pettersson. Na de voorlaatste verkiezingsronde prijkte Dennis Bergkamp nog boven aan, met een gering verschil ten opzichte van zijn "konkurrent" Pettersson. Wellicht ook om Stefan een hart on der de riem te steken na zijn onge lukkige knieblessure, die hem vele maanden aan de kant zal houden, kreeg Pettersson in de laatste ronde een groot aantal stemmen. Meer dan genoeg om Dennis Bergkamp te pas seren. Op spektakulaire wijze werd Stefan Pettersson voorafgaande aan AjaxWillem II geëerd. Door een haag van Ajax-junioren stapte Stefan, met zijn krukken, naar de middencir kel waar ceremoniemeester Jan Riet man hem verwelkomde. Stefans aan denken kwam letterlijk uit de lucht val len. Een drietal parachutisten kwa men de Kwantum-prijs naar beneden brengen, waar Arnold Mühren hem de kristallen schaal met inscriptie overhandigde. Onder warm applaus van het publiek nam de Ajax-spits zijn prijs in ont vangst. Na de wedstrijd sprak Stefan zijn blijdschap uit over de erkenning van het Ajax-publiek. "Het is natuurlijk heel erg mooi om meteen in je eerste seizoen bij een club gekozen te worden als de popu lairste speler", vertelde Stefan. "Het is vreselijk jammer dat ik niet nog meer heb kunnen doen door die blessure. Dat is mijn eerste zorg, zo snel mogelijk beter worden. Het is een zware operatie geweest aan de kruisbanden van mijn knie en er staat toch zeker zeven maanden herstel voor. Ik zal er alles aan doen om weer helemaal fit te worden en misschien volgend seizoen nog te laten zien dat ik die prijs echt verdiend heb." De eindstand van de verkiezing van de Kwantum Ajacied van het Jaar, die ook volgend jaar zijn beslag zal krijgen, ziet er zo uit: 1. Stefan Pettersson 2814 punten 2. Dennis Bergkamp 2782 punten 3. Rob Witschge 2198 punten 4. Arnold Mühren 1974 punten 5. Jan Wouters 1366 punten 6. Bryan Roy 1326 punten 7. Mark VerkuijI 1278 punten 8. Richard Witschge 1260 punten 9. Stanley Menzo 1140 punten 10. Johnny van't Schip 804 punten Ceremoniemeester Jan Rietman spreekt Stefan Pettersson toe die uit handen van Arnold Mühren de prijs voor de Kwantum Ajacied van het Jaar gaat ontvangen. 23

Magazine (1987-2007) | 1989 | | pagina 25