17 Juli Open Dag bï| Ajax Maandag 17 juli 1989 is een dag die iedere Ajax-supporter in zijn agenda rood moet omranden. Op die dag vindt namelijk de eerste Open Dag van Ajax in de clubhistorie plaats. De Open Dag wordt een fantastisch festijn waarbij het eerste elftal de hand reikt naar de trouwe supporters op wie de ploeg in het komende seizoen zo rekent. Op maandag 17 juli gaan de poorten van het Ajax-stadion al om 9 uur 's morgens open voor het publiek. De mensen kunnen de gehele dag door genieten van tal van manifesta ties. Niemand zal zich tijdens de Open Dag een moment hoeven te vervelen. Presentatie Ajax-selektie Om tien uur zijn de bezoekers van harte welkom op de tribunes van het stadion voor de spektakulaire presen tatie van de Ajax-spelers die de A-selektie vormen in het seizoen 1989-1990. Na de presentatie in Amerikaanse stijl, zal er onder leiding van trainer Leo Beenhakker een demonstratie training volgen. Na de presentatie en de Ajax-training is het allerminst afgelopen. De gehele dag door ondersteunt de AVRO de Open Dag van Ajax met shows en live-uitzendingen vanaf het Ajax-terrein. Diverse grote artiesten zullen daarbij aanwezig zijn, bijvoor beeld in programma's als Hollands Glorie, Top Pop Radio onder leiding van Robin Albers en het programma Top Pop 40. De Gezinscup Aan de achterkant van het stadion, op het Forbo-kunstgrasveld, vindt vanaf een uur of twee de strijd om de Gezinscup plaats. Deelnemende teams zijn amateurverenigingen die het afgelopen seizoen regelmatig te gast waren met hun jeugd op de Gezinstribune van Ajax. Behalve dat er fraaie prijzen te win nen zijn, leveren die clubs ook een wezenlijke bijdrage aan het slagen van de Open Dag. Oud-Ajax en Ajax 1 Aan het eind van de Open Dag zul len er op het hoofdveld onder onge twijfeld grote belangstelling een tweetal wedstrijden worden gespeeld. Oud-Ajax bijt om vijf uur het spits af in een wedstrijd tegen het arties tenelftal. In dat artiestenelftal zullen, onder coaching van Ton van Duijnho- ven, sterren als Freek de Jonge, Frank Masmeijer, René Froger en Jan Rietman hun voetbalgaven tonen. Anderhalf uur later verschijnt het eerste elftal ten tonele. Zij spelen te gen het Telegraaf-vedettenteam, een elftal geformeerd uit de beste KNVB- voetballers uit de regio Amsterdam. In de rust van die wedstrijd zal Euro pa's beste balgoochelaar (na Mara- dona), Erik Borgman, optreden. De eerste Open Dag van Ajax wordt een feestelijk en kleurrijk gebeuren waarmee in feite het startsein voor de nieuwe kompetitie wordt gegeven. Gedurende de hele dag is het ook mogelijk om groepsgewijs een rond leiding door het Ajax-stadion te krij gen. Zo kan het publiek een ex clusieve blik achter de schermen bij Ajax werpen. Diverse stands en akties van bijvoor beeld de Ajax-sponsors, maar ook de supportersvereniging De Ajacied en anderen zorgen voor extra levendig heid. Jong en oud, iedereen is welkom op de eerste Open Dag van Ajax, op maandag 17 juli a.s. Foto: Machteld van Gelder Vooral de vrouwelijke fans zullen hem met lede ogen zien vertrekken: Rob Witschge tekende een kontrakt voor de duur van vier jaar met het Franse Saint Etienne. De ras-Amsterdammmer, die hier na de afgeronde besprekingen met Saint Etienne de hand schudt van zijn nieuwe voorzitter, Mr Laurent, gaat spelen bij de club waar in het verleden Kees Rijvers en Johnny Rep furore maakten.

Magazine (1987-2007) | 1989 | | pagina 13